Teknobu

Spotify Karekod Okutma Nasıl Yapılır? 2021


Spotify Karekod Okutma Nasıl Yapılır? 2021

Spotify Karekod Okutma Nasıl Yapılır? 2021

Spotify Karekod Okutma Nasıl Yapılır? Spotify karekod nedir, nasıl kullanılır ? işte tüm merak edilen soruların cevapları bu yazımızda.

Spotify Karekod, sevilen şarkıların kolayca paylaşılabilmesini elde eden kod yöntemidir. Spotify kullanıcıları karekodu okutarak kodun ait olduğu şarkıyı anında uygulamadan dinlemeye başlayabilirler. Tüm dünyada en fazla kullanılan müzik uygulamalarından birisi olan Spotify, Karekod özelliği ile fark yaratmaktadır.

Karekod, siyah beyaz karelerden oluşan bir sıçrama gibi görünen bir barkod türüdür. Karekod, Hızlı Yanıt anlamına gelir ve çeşitli farklı amaçlar için kullanılabilirler. Çoğunlukla web bağlantıları için kullanılırlar ancak diğer birçok şeyin yanı sıra resimler, mp3 dosyaları ve sosyal sayfalar için de kullanılabilirler. 

Spotify Karekod Okutma Nasıl Yapılır?

Spotify Karekod Okutma
Spotify Karekod Okutma

Bazı kameraların kameralarında yerleşik karekod okuyucular bulunur. iPhone’lar da dahil olmak üzere birçok kamera QR kodlarını tarayabilirken, Android telefonları olan birçok kişi bir karekod tarayıcısı kurmamış veya indirmemiştir. Bir kod kameranızla taranmazsa, uygulama mağazasına gitmeniz ve tarayıcıyı indirmeniz gerekir.  

Karekod özelliği müzik paylaşımını oldukça kolay bir hale getirmiştir. Artık ekran görüntüleri ve fotoğraflardan bile müziklere ulaşılabilmektedir. Spotify karekod mobil cihazların kameraları aracılığıyla okutularak kullanılabiliyor. QR kod okutma işlemleri şu şekildedir:

  • Uygulamaya girerek arama yapılan alanı açın.
  • Arama çubuğuna tıkladıktan sonra kamera simgesine tıklayın. Böylece QR kod tarayıcısı açılacaktır.
  • Kamerayı koda göre konumlandırarak kodu okutun.
Bu Yazımızda Okuyun :   İnstagram Mesaj Silme Rehberi 2021

Spotify karekod okunmuyorsa Spotify uygulamasının cihazınızın kamerasını kullanmasına izin vermemiş olabilirsiniz. Bu nedenle ayarlara giderek izin verip vermediğinizi kontrol edin. Eğer izin vermemişseniz izinleri onaylayın, aksi takdirde karekod okutarak müzik dinleme özelliğinden faydalanamazsınız.

Arama çubuğuna tıkladığınızda kamera simgesi görünmüyorsa uygulama son sürümde değildir. Uygulama mağazasına giderek Spotify’ı güncellediğinizde sorun kalmayacaktır.

Spotify Kodlarını kullanmak şarkınızı, profilinizi veya çalma listenizi tanıtmanın harika bir yoludur. Dezavantajı, yalnızca bir Spotify kamerayla kullanılabiliyor, ancak harika görünüyorlar ve süper hızlılar.  

Spotify Karekod Okutma
Spotify Karekod Okutma

Spotify’da hiçbir şeyiniz yoksa QR kodları tam size göre. Web sitenizi veya sosyal profilinizi tanıtmak için iyidirler ancak birçok kişi bunları kullanırken sorun yaşayabilir. Birinin tarayıcısı yoksa, bir tane indirmek için beklemeleri pek olası değildir ve sadece devam ederler.   

Genel olarak, harika bir poster veya el ilanı oluşturmaya odaklanmak ve ardından etkileşimi artırmak için onu nasıl optimize edebileceğinize bakmak en iyisidir. Yalnızca şarkınızın veya web sitenizin kodunu eklemeyin, bir çalma listesi veya özel içerik gibi bir şeye bağlantı vererek değer katın. 

Bu Yazımızda Okuyun :   Snapchat Hızlı Ekle Nedir? 2022
”Google
Beğen