Teknobu

Spotify Çevrimdışı Sorunu – İnternet Bağlantım Var Ama Çevrimdışı Hatası Çözümü 2021


Spotify Çevrimdışı Sorunu – İnternet Bağlantım Var Ama Çevrimdışı Hatası Çözümü 2021

Spotify Çevrimdışı Sorunu – İnternet Bağlantım Var Ama Çevrimdışı Hatası Çözümü 2021

Spotify çevrimdışı sorunu ile mi karşılaştınız , spotify çevrimdışı hatası mı alıyorsunuz ? Sizlere bugün spotify çevrimdışı sorunu hakkında çözümler üreteceğiz. İnternet bağlantınız var ama spotify çevrimdışı mı hayla gelin bu yazımızı okuyalım.

Müzik akışı hizmeti olmadığında müzik için Mp3 indirici uygulamasına veya web sitesine ne zaman güvenmemiz gerektiğini hala hatırlıyor musunuz? Ama şimdi Spotify sayesinde o günler geride kaldı. Artık internete bağlı olduğunuz sürece her yerde ve her zaman milyonlarca müzik parçası seçebilir ve en sevdiğiniz şarkıları dinleyebilirsiniz.

Spotify’ın premium üyeliğini kullanırsanız, şarkıları ve podcast’leri çevrimdışı olarak da dinleyebilirsiniz. İstediğiniz film müziklerini seçin ve indirin ve daha sonra bu müzikleri dinleyebilirsiniz.

Ancak bazı kullanıcılar Spotify’ın internete bağlı olsalar bile çevrimdışı dediğini bildirdi. Wi-Fi veya herhangi bir mobil veri bağlantısında çalışmaz. Alt tarafta internet bağlantısı olmayan bir mesaj görüyorlar. Öyleyse, siz de aynı sorunla karşı karşıyaysanız, endişelenmeyin, doğru yerdesiniz.

Bugün, cihazınızda iyi bir internet bağlantınız varken Spotify’ın neden çevrimdışı sorunu ile karşılaştığımızı ve bu makalede bunu nasıl düzelteceğinizi tartışacağız. Spotify çevrimdışı sorunu hakkında detaylı bilgiler aşağıda

Spotify Çevrimdışı Sorunu
Spotify Çevrimdışı Sorunu

Spotify Çevrimdışı Sorunu (Hatası) İle Niye Karşılaşıyor?

Spotify, ses akışı hizmetini sunar, bu nedenle normalde internet bağlantınız olduğu sürece çevrimiçi olursunuz. Küçük dengesiz bağlantıyla bile Spotify’da müzik parçalarını ve podcast’leri çalmak için yeterlidir. Ancak bazen, hiçbir yerde çevrimdışı durumu gösterir.

Çok uzun zamandır beklediğiniz yeni bir şarkıyı çalmanız gerektiğinde görmek oldukça can sıkıcı bir şey.

Bu Yazımızda Okuyun :   COVID-19 Sırasında Evden Çalışmanın 5 Etkili Yolu

Şimdi konuya gelelim; Spotify çevrimdışı durumunun arkasındaki sorun internet bağlantısı değilse, “İnternet bağlantısı yok” mesajını tetikleyen başka nedenler olabilir.

Sebeplerden biri, Spotify’a erişmeyi seçtiğiniz platformdur. Spotify “Web” ve “Mobil” in iki sürümü vardır. Yani sorun bu ikisinde farklı olabilir.

Spotify’a PC’nizdeki bir web sitesi üzerinden erişiyorsanız, o zaman güvenlik duvarınız ve antivirüsünüz Spotify’ı bir tehdit olarak alır ve web sitesi ile ağ arasındaki yolu engeller. Durum buysa, Spotify çevrimdışı bile internete bağlı olduğunu söylüyor.

Öte yandan, uygulama sürümünü kullanıyorsanız, çevrimdışı modun etkinleştirilmesi, Veri Kullanım Kısıtlaması, önbellek, Veri tasarrufu ve güç tasarrufu modu ve ağ bağlantısının çok yavaş olması gibi birçok olası neden vardır.

Şimdi, Spotify’ınızın çevrimdışı görünmesinin olası tehditlerini veya nedenlerini biliyoruz, bu yüzden çözümüne doğru ilerleyelim.

image 133
Spotify Çevrimdışı Sorunu

Spotify Çevrimdışı Sorunu Çözümleri

Öyleyse ilk yöntemle başlayalım. Spotify çevrimdışı sorunu için yöntemler.

Çevrimdışı Modu Devre Dışı Bırak

Çevrimdışı mod, premium kullanıcılar içindir. Çevrimdışı modu kullandığınızda, çevrimdışı parçalara erişebilirsiniz. Bu, indirilen yumuşatma şarkılarını Spotify’da reklamları rahatsız etmeden kullanabileceğiniz anlamına gelir. Ama aynı zamanda internet bağlantısı durumuna da yol açmaz. Bu nedenle, çevrimdışı modu kapatın ve tekrar çevrimiçi olacaksınız. Bunu yapmak için aşağıdaki adımlar aşağıda verilmiştir.

 1. Spotify uygulamasını açın.
 2. Git Ayarlar ve aramak Çevrimdışı modu .
 3. Bulduğunuzda, bu seçeneği kapatın .
 4. Son olarak uygulamayı yeniden başlatın.

Yeniden giriş yapmayı deneyin

Bazen uygulamaya düzgün bir şekilde giriş yapmadığınızda, indirilen parçaları yüklemeyecek ve internet bağlantısı yok sembolünü gösterecektir. Bu durumda, hesaptan çıkış yapabilir ve tekrar giriş yapabilirsiniz. Öyleyse, bunu nasıl yaptığınızı görelim.

Masaüstünde

 1.  Tarayıcıda www.spotify.com’u açın  .
 2. Altta sol tarafta bulunan profil bölümünüze gidin.
 3. Orada, Çıkış seçeneğine tıklayın .
 4. Bundan sonra, oturum açma bilgilerinizi kullanarak hesaba tekrar erişin.

Mobil Cihazlarda

 1. Spotify uygulamasını Android veya IOS’ta cihazınızda başlatın.
 2. Sağ alt köşeden Kitaplığınız seçeneğine dokunun .
 3. Şimdi Ayarlar seçeneğini ziyaret edin .
 4. Aşağı kaydırın ve Çıkış seçeneğine dokunun .
 5. Bundan sonra, kimliğinizi ve şifrenizi kullanarak tekrar giriş yapın.
Bu Yazımızda Okuyun :   2021 Yılında Netflix Abone Sayısı 200 milyon Kişiye Ulaştı

Veri Tasarrufu Modunda Spotify’ı İstisna Olarak Ayarla

Basit bir sorunsa, çevrimdışı modu devre dışı bırakmak işi yapabilir. Ancak, sizin için işe yaramazsa, bakiyeden tasarruf etmek için veri tasarrufu modunu kullanıyor olabilirsiniz. Veri tasarrufu modunu kullanan tek kişi siz değilsiniz; Tüm arka plan uygulamalarını çalıştırmak istemiyorsam da bu seçeneği sıklıkla kullanıyorum.

Bu nedenle, tekrar bağlantı kurabilmek için Spotify’ı veri tasarrufu moduna İstisna olarak dahil edin.

 1. Mobil ayarlarınıza gidin .
 2. Şimdi, Kablosuz ve Ağ seçeneğine dokunun .
 3. Orada , Veri Tasarrufu’na dokunabileceğiniz Veri Kullanımı seçeneğini görebilirsiniz .
 4. Burada Spotify uygulamasını bulamazsanız, bir istisna olarak ekleyin.

Güç Tasarrufu Modunu Kapatın

Güç tasarrufu modu, cihazınızdaki pil ömrüne odaklanabilmesi için arka plan uygulamalarını ve ağ kullanımını en aza indirir. Dolayısıyla, güç tasarrufu modunu kullanıyorsanız, Spotify’ın internete bağlı olsa bile çevrimdışı demesinin nedeni bu olabilir. Ayrıca, Wi-Fi veya mobil veri olsun, hangi ağa bağlı olduğunuzu dikkate almaz.

Basitçe cihazınızda güç tasarrufu modunu kapatmak ve sorun çözüldü olup olmadığını kontrol edin.

Ağı ve Güvenlik Duvarını Kontrol Edin

Cihazınıza herhangi bir güvenlik duvarı veya antivirüs uygulaması yüklediyseniz, bu sizin için sorun yaratabilir. Spotify’ın masaüstündeki tarayıcı sürümü söz konusu olduğunda, zaten yerleşik bir güvenlik duvarınız var. Spotify’ı bir tehdit olarak alabilir; daha sonra bağlantıyı engeller. Şimdi, burada sadece belirli bir süre için veya Spotify’ı kullanırken onu devre dışı bırakın . Spotify’ı kullanmayı bitirdikten sonra korumaya izin verin.

Yönlendiriciyi yeniden başlatın

Akan müziği Spotify’a yükleyememenizin nedenlerinden biri, yavaş internet bağlantısıdır. Durum buysa, önce Wi-Fi bağlantınızı kontrol edin, kararlı mı değil mi? Değilse, ISS’nize (İnternet Servis Sağlayıcısı) başvurabilir veya ev yönlendiricinizi yeniden başlatabilirsiniz. Bunu yaparsanız, bazen size sağlam bir bağlantı sağlayarak sorunu çözebilir.

Yönlendiricinizi yeniden başlatmak için şu birkaç adımı izleyin.

 1. İlk olarak, yönlendirici kablosunu çıkarıp 15 saniye kadar bırakın.
 2. Ardından tekrar prize takın ve bağlantıyı kontrol edin.
 3. Bu işe yaramazsa, yönlendiricinin arka tarafındaki küçük düğmeyi de 10 saniye basılı tutabilirsiniz. Unutmayın, kullanıcı adı ve şifre gibi önceden kaydedilmiş tüm bilgileri silecektir.
Bu Yazımızda Okuyun :   Spotify Hata Kodu 4 Nasıl Onarılır Çözümü 2021

Önbelleği ve Verileri Temizle

Spotify hesabınızın önbelleğini ve verilerini de temizleyebilirsiniz. Spotify’da karşılaştığınız sorunu çözebilir.

Unutmayın: Spotify önbelleğini temizlerseniz, indirdiğiniz tüm şarkıları kaybedersiniz. Ancak kitaplığınıza ve oynatma listelerinize dokunulmayacak. Ayrıca, hesaba daha sonra daha kolay erişebilmeniz için oturum açma bilgilerinizi kaydetmeyi de unutmayın.

Android’de

 1. İlk önce Spotify uygulamasını açın.
 2. Ardından Ayar bölümüne gidin.
 3. Şimdi, Uygulamalar seçeneğine dokunun .
 4. Spotify’a dokunun .
 5. Depolama’ya dokunun .
 6. Orada Önbellek seçeneğini bulabilirsiniz . Spotify hesabınızın önbelleğini temizlemek için üzerine dokunun.
 7. Uygulamayı kapatıp yeniden açın.

İPhone’da

 1. İlk önce mobil ayarlarınıza gidin.
 2. Ardından Genel seçeneğine dokunun .
 3. İPhone Depolama’ya dokunun .
 4. Ara Spotify uygulaması üzerinde ve musluk.
 5. Son olarak, önbelleği temizleyecek olan Boşaltma uygulamasına dokunun .

Spotify’ı kaldırın

Belki de Spotify’ınızın baştan yeni bir başlangıca ihtiyacı vardır. Bazen uygulamadaki belirli hatalar nedeniyle bu soruna neden olabilir. Dolayısıyla, Spotify’ın eski sürümünü kullanıyorsanız, güncelleme zamanı. Burada güncelleme yapmak yerine uygulamayı kaldırıp mağazadan yeniden indirin.

Ancak, sıfırdan başlamak zorunda kalmamak için oturum açma bilgilerinizi saklamayı unutmayın.

Sonuç

Spotify, hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olarak parçaları her seferinde yumuşatan parçaları dinleyebileceğiniz harika bir müzik akışı platformudur. Kendi favori sanatçınızı seçebilir ve ondan bir çalma listesi oluşturabilirsiniz. Premium bir kullanıcı olursanız, daha da fazla özelliğe erişebilirsiniz. Ancak bazen sorunlara neden olabilir ve bunlardan biri, Wi-Fi ve mobil verilere (4g, 5g) bağlı olsa bile çevrimdışı durumdur.

Bu nedenle, Spotify çevrimdışı sorunu dediğinde, internete düzgün bir şekilde bağlı olsanız bile, yukarıdaki yöntemleri izleyin. Bu şekilde, sizinle en sevdiğiniz şarkı parçaları arasındaki yolu tekrar bağlayacaktır.

”Google
15 Beğenmekten Vazgeç