Teknobu

İPhone Son Hat Artık Kullanılamıyor Hatası 2021


İPhone Son Hat Artık Kullanılamıyor Hatası 2021

İPhone Son Hat Artık Kullanılamıyor Hatası 2021

İPhone “Son Hat Artık Kullanılamıyor” Hatası nedir? Nasıl onarılır ? Çözüm yolları nelerdir. İşte tüm detaylar bu yazımızda.

Bir iPhone kullanıcısıysanız, bu bildirime rastlama olasılığınız vardır. “Son Hat Artık Kullanılamıyor” hatası.

Bu makale, sorununuzu çözmenize yardımcı olacaktır. Burada, böyle bir durumla başa çıkmanın farklı yöntemlerini öğreneceksiniz.

iPhone çift sim modelleri, iPhone XS, XS Max, XR veya iOS 12.1 ile daha yenisini içerir, arama yaparken bu sorunu algılar. Esas olarak işletim sistemindeki e-sim hata eyleminden kaynaklanmaktadır.

İPhone “Son Hat Artık Kullanılamıyor” Ne Anlama Geliyor?

Son Hat Artık Kullanılamıyor
Son Hat Artık Kullanılamıyor

Genelde bahsi geçen iPhone modeli kullanıcılarının karşılaştığı hatadır. Hat artık mevcut değil bildirimi, aradığınız numaraya erişilebilir Sim kart ile ulaşamayacağınız anlamına gelir. Ayrıca, devam etmek veya aramanızı yapmak için kalan hattı önerir.

Bu Yazımızda Okuyun :   Ubisoft, Apple'a ve Google'a, Telif Hakkını İhlal Eden Oyunu Sattığı İçin Dava Açtı

Yine de sim kartınızı kullanmadan kimseyi arayamazsınız. Bu, sim kartın çalışmadığı ve ağ bağlantısı olmadığı anlamına gelir.

İPhone’da “Son at Artık Kullanılamıyor” Hatası Nasıl Onarılır ?

Bir arama yapmaya çalıştığınızda iPhone’unuzda aniden son hattın müsaitlik durumu bildirimi belirdiğinde, sinirlendiğiniz ama endişelenmediğiniz an budur; hızlı bir şekilde düzeltebilirsiniz.

Elbette, bu belirtilen iPhone setlerine sahipseniz, onunla savaşmanın uygun bir yolunu arıyor olacaksınız. Yani, aramanız burada sona eriyor; Telefonunuzu tekrar yoluna sokmak için yöntemleri aşağıya koyduk.

1. Telefon Güncellemeleri

Bazen ve bazı kullanıcılar için son satır sorununu gidermek için telefonlarını güncellemeleri gerekir. Bu durum, telefon yazılımınızın güncellenmesi gerektiğinde ortaya çıkabilir . Bu nedenle, kontrol etmek ve düzeltmek için aşağıdaki ayrıntıları izleyin.

Telefonunuzun “Ayarlar”ını açın ve “Genel”e basın, ardından “Yazılım Güncellemeleri”ni kontrol edin Güncellemeler varsa, bu sorunu çözmek için gidin.

2. Telefonunuzu Kapatın

Bazen sorun, iPhone’unuzu yeniden başlatarak ortadan kaldırılabilir.

Telefonunuzun açma/kapama(yan) düğmesine basın ve ekranınızda seçenek belirdiğinde, kapatmak için kaydırın.

Şimdi, birkaç saniye bekleyin, ardından tekrar açın. Artık bildirim görünmeyecek şekilde herhangi birini arayabilirsiniz.

3. Telefonunuzun Çağrı Kayıtlarını Temizleyin

Son satır artık mevcut değil sorunu, arama günlüklerinizi temizleyerek çözülebilir. Çoğunlukla yalnızca bir satır kullanıyorsanız ve sim’iniz etkinleştirilmemişse çalışır.

“ Telefon Uygulamaları” nı açın , ardından “En Son”a gidin ve ardından dokunma düzenleme seçeneğine basın Burada tümünü silmek için “Temizle” ve ardından “Tüm Son Kullanılanları Temizle” seçeneğine basın .

Bu Yazımızda Okuyun :   Realme 6i, 7i ve Narzo 10, bu ay Android 11 güncellemesini alacak

Ancak, bu prosedür günlükleri kalıcı olarak sileceğinden, tüm bu verilerin bir yedeğini aldığınızdan emin olun.

Ayrıca, bu yöntemin birçok kullanıcı için uygulanabilir olduğu kanıtlanmıştır.

4. Ağ Ayarlarını Sıfırla

Hat iPhone’unuzdan erişilemiyorsa, bazen bu, yazılımda devam eden bir sorun olduğunun göstergesidir. Böylece ayarların sıfırlanması bunu halletmek için yeterli olacaktır.

Sıfırlamak için “mobil ayarlarınızı” açın ve “Genel”e gidin . Burada, “ Sıfırla” seçeneğine ve ardından “Ayarları Sıfırla” seçeneğine dokunun .

Ek olarak, telefon verilerinizi temizlemediği için eşyalarınızı yedeklemeniz gerekmez.

5. Sıfırlamaya Zorla

Bir diğeri, son satır bildirim sorununu çözmenize de yardımcı olacak zorla sıfırlama yöntemidir.

Bunun için iPhone’unuzun ses açma düğmesine basmanız ve aceleyle bırakmanız gerekiyor.

Şimdi kaydırma düğmesine uzun dokunun ve kurtarma modu ekranı veya Apple logosu ekranınızda göründüğünde bırakın .

6. Kişileri Bul’u Kapatın

Bazı iPhone kullanıcıları için uygulanabilir olduğunu kanıtlıyor, bu nedenle hala sorun yaşıyorsanız deneyebilirsiniz.

Birincisi, telefonunuzun ayarlarını açıp İletişim gidin ler ve daha sonra seçeneği devre dışı “Diğer Uygulamalarda Rehber bulun.”

7. Sim Kartınızı Yeniden Kurun

Bazen sim kartı yeniden yüklemek bu bildirimi kaldırmanıza yardımcı olur. Sim kart tepsisini bulun ve açmak için sim ejektörü tepsinin yanındaki küçük deliğe enjekte edin.

Bu Yazımızda Okuyun :   Yubico U2F Security Key 2021 En İyi Güvenlik Anahtarı

Sim kartı çıkardıktan sonra tekrar takın, sim tepsisini kapatın ve tekrar aramayı deneyin.

8. Uçak Moduyla Deneyin

Son Hat Artık Kullanılamıyor sorunundan kurtulmanın en hızlı yolu, uçak modu ile halletmek.

Açmak için ekranın altından yukarı doğru kaydırın. Ekranınızda farklı simgelere sahip bir menü açılacaktır.

Burada, bu profili açmak için küçük uçak simgesine dokunun . Turuncu olduğunda, bu modun şimdi etkinleştirildiği anlamına gelir.

Birkaç saniye bekleyin ve ardından kapatmak için tekrar üzerine dokunun. Şimdi, hala orada olup olmadığını kontrol edin. Bazen bu yöntem hatayı anında ortadan kaldırır ve kullanıcının seçeneği kullanmasına izin verir.

9. Apple Care ile İletişime Geçin

Son olarak, başka seçeneğiniz kalmadıysa, doğrudan Apple Care’e sormayı düşünün .

Son satır bildirimini düzeltmek için açıklanan tüm yollar yeterli olsa da; Ancak yine de (nadiren) bununla ilgili herhangi bir zorlukla karşılaşıyorsanız, Apple Care ile serbestçe iletişime geçebilirsiniz.

Burada, probleminizle nasıl başa çıkabileceğiniz ve onu ortadan kaldırma süreci hakkında daha fazla rehberlik alacaksınız.

Sonuç

Bu yazımızda, iPhone bahsi geçen modellerde arama yaparken karşılaştığınız Son Hat Artık Kullanılamıyor hatasıyla başa çıkmanın mümkün olan tüm yollarını sizlere sunduk.

”Google
Beğen