Web Analytics
Teknobu

Snapchat Seri Ne Demek? (Snapstreaks)
Snapchat Seri Ne Demek? (Snapstreaks)

Snapchat Seri Ne Demek? (Snapstreaks)

Snapchat seri ne demek? Snapstreaks ne anlama gelmektedir? Snap puanı nasıl arttırılır? gibi soruların cevaplarını bu yazıda bulabilirsiniz.

Snapchat SeriSnapstreak olarak adlandırılır. Özellikle de Snapchat uygulamasını yeni keşfeden kullanıcılar Snapchat seriyi, bir diğer ismiyle Snapstreak’i oldukça merak etmektedir. Snapchat, Snapstreak özelliğini kullanıcıların uygulamada devamlılık sağlaması ve eğlenmesi amacıyla kullanıma sundu ve Facebook’un Snapchat’i satın alamamasıyla Instagram‘da da bu özelliğin kullanıcılara hikaye adında sunulmasına vesile oldu.

Snapchat Seri Ne Demek?

Snapchat Seri Ne Demek
Snapchat Seri Ne Demek

Siz ve arkadaşınız Snapchat’te yanıyorsanız, bu yeni emojinin neyi sembolize ettiğini merak ediyor olabilirsiniz?

Bir Snapchat çizginiz veya bir ‘Snapstreak’iniz varsa, bu, sizin ve Snapchat arkadaşınızın birbirini takip eden üç günden fazla her gün birbirinizi Çektiğiniz anlamına gelir.

Snapchat arkadaşınızın adının yanında, uygulama aracılığıyla birbirinize arka arkaya resim veya video gönderdiğiniz gün sayısına karşılık gelen bir sayı görünecektir.

Bir çizgiyi belirtmek için ateş emojisi de olacak.

Serinin devam etmesi için son Snap’i aldıktan sonraki 24 saat içinde arkadaşınıza Snapchat göndermelisiniz, aksi takdirde Snapchat serisi kaybolacak ve ateş emojisi ve gün sayısı kaybolacaktır.

Seri sona ermek üzereyken arkadaşınızın adının yanında bir zamanlayıcı emojisi görünür – onları bir gündür Snapchat’te paylaşmadınız ve galibiyet serinizi kaybetmek üzeresiniz.

Ancak bu sadece size bağlı değil, arkadaşınıza Snapchat göndermeniz yeterli değil, aynı zamanda günden güne yükselmeye devam etmek için bir galibiyet serisine de cevap vermeleri gerekiyor.

Sohbet özelliği üzerinden Snapchat arkadaşlarınıza mesaj veya resim göndermek, serinizi canlı tutmaz, Anılardan veya Snapchat Gözlüklerinden Snap’ler göndermek de olmaz.

Bir galibiyet serisi olarak sayılması için eski moda bir resim veya videoyu doğrudan arkadaşınıza göndermeniz gerekir.

Snapchat serisi bir grupla tutulamaz, yalnızca bireysel kullanıcılar arasında var olabilir.

Snapchat puanınız Snapchat puanınıza yardımcı olacak ve bu da hiçbir şey yapmıyor.

Tüm Snapchat kullanıcıları arasında Snapchat sıralamaları için bir lider panosu veya izleme sistemi yoktur, bu nedenle şimdiye kadarki en uzun Snapchat serisinin ne olduğunu gerçekten bilmenin bir yolu yoktur

Snapchat Streaks Kuralları Nedir?

Snapchat Seri Ne Demek
Snapchat Seri Ne Demek

Kurallar oldukça basit. Snapchat çizgisini çalışır durumda devamlı olarak tutabilmek için sizin ve arkadaşınızın en az 24 saat arayla ve en az bir kere snap göndermesi gerekmektedir. Kurallar her ne kadar basit olsa da bilmeniz gereken birçok uyarı bulunmakta. Bu uyarılar dikkate alınmadığında ve uygulanmadığında maalesef ki Snapstreak’inize hiçbir fayda sağlamamış olacaksınız.

Snapstreak’e Sayılmayan Etkileşimler Nelerdir?

  • Sohbet: Snapchat uygulamasında yalnızca fotoğraf ve video gönderilmediğini, aynı zamanda mesaj da gönderilebildiğini tüm kullanıcılar biliyordur. Ancak siz ve arkadaşınız arasındaki metin sohbeti ne yazık ki Snapstreak’inize sayılmaz.
  • Grup Sohbetleri: Grup sohbetlerine gönderdiğiniz fotoğraf, video ve mesajlar ne yazık ki Snapstreak çizginize hiçbir fayda sağlamayacaktır. Snapstreak’inizi arttırmanın tek yolu bireysel olarak bir arkadaşınıza tek tek fotoğraf ya da video göndermektir. Snapchat hesabınızda çizgi çizmek ve Snap puanınızı daha fazla arttırmak için farklı bir yöntem kullanmanıza gerek yoktur. Yapmanız gereken tek şey arkadaşınıza 24 saat dolmadan fotoğraf ya da video göndermektir. Tabii bu durum karşılıklı olduğunda çizginiz başlatılmış ve devam etmiş olur.
  • Hikayeler: Snapchat’in şüphesiz ki en sevilen özelliği hikaye kaydetmedir. Arkadaşlarınızla her anınızı dilediğiniz gibi paylaşabilmeniz mümkün. Ancak unutulmamalıdır ki, arkadaşlarınız her ne kadar hikayelerinizi izlese de Snapstreak’inize sayılmaz.
  • Anılar: Snapchat hesabınızda paylaştığınız her hikaye size anı kalması amacıyla hesabınızda saklanır. Bu sayede geçmiş tarihte paylaştığınız herhangi bir hikayeyi tekrardan paylaşabilirsiniz. Arkadaşlarınızla paylaştığınız anılar, hesabınız için herhangi bir etkileşim olarak kabul edilmeyecektir.
  • Snapchat Gözlük Emojisi: Kişi isminin yanında Snapchat gözlük emojisi varsa herhangi bir Snapstreak puanı kazanmamışsınız demek oluyor.
”Google
10 Beğenmekten Vazgeç