Teknobu

Snapchat Mesaj Gönderilemedi Hatası Nasıl Çözülür? 2021


Snapchat Mesaj Gönderilemedi Hatası Nasıl Çözülür? 2021

Snapchat Mesaj Gönderilemedi Hatası Nasıl Çözülür? 2021

Kullanıcılar Snapchat mesaj gönderilemedi hatasıyla mı karşılaşıyorsunuz? Peki bu Snapchat mesaj gönderilemedi hatası nasıl çözülür?

Snapchat mesajınız gönderilmiyor mu? Snapchat’in gönderilemediğini düzeltmeye yardımcı olacak 10 adımı listeledik. Sizin için neyin işe yaradığını bize yorumlarda bildirebilirsiniz.

Snapchat’in hevesli kullanıcıları olarak, sık sık ‘ Mesajınız Gönderilemedi – Tekrar denemek için dokunun ‘ şeklinde bir hata alıyoruz . Bunun nedeni genellikle bir ağ hatasıdır. Bunun anlamı, bir kablosuz ağa veya hücresel ağa bağlı olabilirsiniz, ancak ağ kötü olabilir veya doğru şekilde bağlanmamış olabilirsiniz.

Bu nedenle, her şeyden önce, Facebook veya Twitter gibi diğer uygulamaları açarak bir ağa düzgün şekilde bağlanıp bağlanmadığınızı kontrol edin. Veya tarayıcınızı açıp bir web sayfası açmayı deneyebilir veya bir google araması yapabilirsiniz.

Bu bir ağ hatası değilse, bunun nedeni diğer kişinin Snapchat hesabını silmiş olması veya sizi Snapchat’te engellemiş olması olabilir.

Değilse, Snapchat’in geçici olarak sorun yaşıyor olması da olabilir. Snapchat kapalı olabilir, sunucuları kapalı olabilir ve bu bildiğimizden çok daha fazla oluyor.

Snapchat’in sunucuları kapalıysa, düzeltilene kadar beklemekten başka yapabileceğiniz hiçbir şey yok.

Snapchat çalışmıyorsa, bir sonraki olası senaryo, Snapchat sürümünüzün eski olmasıdır. Bir uygulama güncellemesi olup olmadığını kontrol etmek için, durum ne olursa olsun, Android veya iPhone kullanmanıza bağlı olarak Play Store veya App Store’a gidin ve Snapchat’i arayın.

Mevcut bir Gün

Bu noktada hala mesaj veya anlık görüntü gönderemiyorsanız, Snapchat hesabınızdan çıkış yapmayı ve tekrar giriş yapmayı deneyin.

Snapchat uygulama önbelleğinizi temizlemek ve uygulama ağ izinlerinizi de kontrol etmek isteyebilirsiniz.

Snapchat hala mesaj göndermiyor mu? Peki, telefonunuzu yeniden başlatmaya ne dersiniz? Çoğunlukla, bu sorunu çözmeliydi.

Telefonunuzu yeniden başlatmak sorunu çözmezse, Snapchat uygulamasını telefonunuzdan kaldırın ve yeniden yükleyin.

Bu Yazımızda Okuyun :   Spotify Stream Kuralları 2021

Yukarıdaki tartışma, Snapchat’inizin size ‘ Snapchat Mesaj Gönderilemedi – Yeniden denemek için dokunun ‘ hatasını vermesine neyin sebep olabileceğine dair kısa bir fikirdir .

celleme görürseniz, açıklamadaki güncellemeyi okuyabilir veya hemen en son sürüme güncelleme yapabilirsiniz. Güncellendikten sonra Snapchat’inizi tekrar açın ve mesaj veya anlık görüntü gönderip gönderemediğinizi görün.

Snapchat Mesajı Gönderilemedi Hatası İçin? Yapmanız Gerekenler:

Snapchat Mesaj Gönderilemedi
Snapchat Mesaj Gönderilemedi

Daha önce bahsedilen adımların her birine ayrı ayrı göz atacağız ve Snapchat mesajını göndermeme hatasını düzeltmenize yardımcı olmaya çalışacağız.

1. İnternet bağlantınızı kontrol edin

Snapchat’inizin gönderilememesinin veya ‘göndermeyi bekliyor’ demesinin en yaygın nedeni, zayıf internet bağlantısıdır. Bu, Snapchat’in destek sayfasında da belirtilmiştir . “Snap’larınız gönderilmiyor veya yüklenmiyorsa, cihazınızın iyi bir İnternet bağlantısına sahip olduğundan emin olun. Daha güçlü mobil hizmetiniz olan bir yere taşınmayı deneyin veya Wi-Fi’ye bağlanın.”

Çalışan bir internet bağlantınız olup olmadığını görmek için tarayıcınızı açın ve herhangi bir web sitesine girin. Yüklenmezse, muhtemelen kötü bir internet bağlantısı durumudur. Hücresel veri ağınızı kapatmak ve çalışan bir wifi bağlantısına geçmek isteyebilirsiniz.

Bir VPN kullanıyorsanız, onu devre dışı bırakmayı deneyin. Snapchat, VPN’ler dahil üçüncü taraf uygulamaları algılarsa bazen düzgün çalışmaz.

Bu Yazımızda Okuyun :   Huawei ve Samsung, en başarılı akıllı telefon üreticileri haline geldi

2. Uygulama izin ayarlarınızı kontrol edin

Snapchat’in düzgün çalışması için, telefonunuzun Kamera, Kişiler, Mikrofon, Depolama vb. gibi bazı özelliklerine erişmek için izne ihtiyacı vardır.

Gerekli izinlerin verilip verilmediğini görmek için Snapchat > ​​Profil > Ayarlar > İzinler’e gidin .

‘ Etkinleştirmek için dokunun ‘ adlı bir seçenek varsa , bu iznin eksik olduğu anlamına gelir. Etkinleştirmek için üzerine dokunun.

3. Snapchat sunucularının kapalı olup olmadığını kontrol edin

Snapchat çoğu zaman geçici sorunlarla, özellikle de sunucu sorunlarıyla karşı karşıyadır. Snapchat’in çöktüğüne dair çok sayıda rapor var.

Snapchat’in kapalı olup olmadığını kontrol etmek için siteyi ziyaret edin: Down Detector

Snapchat aslında çalışmıyorsa, bu noktada yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Yapabileceğiniz tek şey sunucuları yedeklenene kadar beklemek.

4. Snapchat uygulaması önbellek verilerini temizleyin

Önbellek verileri, daha sonra kullanılmak üzere saklanan gizli medya ve veri dosyalarıdır. Bu önbelleğe alınmış veriler bozulursa, uygulamanın çalışmayı durdurmasına neden olabilir. Belki de bu yüzden Snapchat’in göndermeye takılıp kalmasıdır.

Snapchat uygulamanızın önbelleğini temizlemek için Snapchat ayarlarınıza gidin ve alttaki Önbelleği Temizle’ye dokunun .

Önbellek verilerinizi temizlemek, anlık görüntülerinizi kaybetmenize neden olmaz, bu nedenle bu veri dosyalarının temizlenmesinde bir sakınca yoktur.

5. Snapchat uygulamanızı en son sürüme güncelleyin

Snapchat’in eski bir sürümünü kullandığınız için mesajlarınızın gönderilmeme ihtimali vardır.

En son sürümü kullanıp kullanmadığınızı görmek için, kullandığınız telefona bağlı olarak Play Store’a veya Apple App Store’a gidin ve Snapchat’i arayın. Uygulama göründüğünde, yeni bir güncelleme varsa bir Güncelleme seçeneği göreceksiniz .

Snapchat Mesaj Gönderilemedi
Snapchat Mesaj Gönderilemedi

En son sürüme güncelleyin.

6. Oturumu kapatma ve oturum açma

Birkaç ” Snapchat gönderilemedi – tekrar denemek için dokunun ” hatası, Snapchat’ten çıkış yapıp tekrar giriş yaparak çözüldü.

Bu Yazımızda Okuyun :   iOS 15 Yağmur Sesi Nasıl Açılır? (Arka Plan Sesleri)

Oturumu kapatmak için Profil > Ayarlar > Oturumu Kapat seçeneğine gidin . Oturumu Kapat seçeneği, Ayarlarınızın en altında bulunur.

Kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapın ve tekrar bir snap veya mesaj göndermeyi deneyin.

7. Telefonunuzu yeniden başlatın

İster inanın ister inanmayın, telefonunuzu yeniden başlatmanız uygulamalarınızda harikalar yaratabilir. Bir telefon haftalardır çalışıyorsa, örneğin Snapchat’in göndermeye takılıp kalması gibi birkaç sorun ortaya çıkabilir.

Telefonunuzu yeniden başlatmak/yeniden başlatmak için ses kısma ve ekran düğmelerine aynı anda basın.

8. Snapchat konuşmanızı temizleyin

Konuşmanızı silmek , gönderilen, alınan , bekleyen ve sizinle kişi arasında kalan tüm anlık görüntüleri siler .

Snapchat görüşmenizi silmek için Profil > Ayarlar > Konuşmayı Temizle seçeneğine gidin . İkiniz arasındaki tüm konuşmayı silmek için kişinin adının yanındaki x simgesine dokunun . Onayla’ya dokunun .

Artık ona yeni bir snap gönderip gönderemeyeceğinizi kontrol edin.

9. Bir arkadaşı kaldırın ve yeniden ekleyin

Aranızdaki konuşmayı silmek Snapchat mesajının gönderilmeme sorununu çözmezse, arkadaşınızı kaldırıp tekrar eklemek isteyebilirsiniz.

Snapchat’te bir arkadaşınızı kaldırmak için Profil > Arkadaşlarım’a gidin ve çıkarmak istediğiniz kişiyi seçin. Bunları kaldırdıktan sonra tekrar ekleyin ve sorunu çözüp çözmediğinizi görmek için bir çırpıda gönderin. Hala çalışmıyorsa, muhtemelen sizi engellediği veya hesabını sildiği anlamına gelir. Ama bekleyin, son bir adım var.

10. Snapchat uygulamasını kaldırın ve yeniden yükleyin

Uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyerek çözülen birkaç ‘ Snapchat gönderilemedi ‘ hatası vakası gördük .

Snapchat uygulamasını kaldırmak için telefonunuzun uygulama ekranına gidin. Bir açılır pencere görünene kadar bir süre snapchat simgesine dokunun. Kaldır’a dokunun .

Yeniden yüklemek için Play Store veya App Store’a gidin ve Snapchat’i arayın. Yükle üzerine dokunun.

”Google
1 Beğenmekten Vazgeç