Web Analytics
Teknobu

Snapchat Kum Saati Ne Demek? (Tam Açıklama) 2022
Snapchat Kum Saati Ne Demek? (Tam Açıklama) 2022

Snapchat Kum Saati Ne Demek? (Tam Açıklama) 2022

Snapchat uygulamasını kullanırken karşınıza kum saati mi çıktı. Peki Snapchat Kum Saati Ne Demek? Ne anlama geliyor işte tüm detaylarıyla açıkladım.

Kum saati Snapchat’te ne anlama geliyor? Sizlerde merak ediyor olabilirsiniz bu makalemizde bu sorunun cevabını tamamen öğreneceksiniz.

Snapchat’i bir süredir kullanıyorsanız, arkadaş listenizdeki bazı kullanıcı adlarının yanında görüntülenen bir kum saati emojisi fark etmiş olabilirsiniz. Peki Snapchat’te kum saati ne anlama geliyor? Emojinin önemi nedir? Aynı şeyi anlamak istiyorsanız, doğru sayfaya geldiniz.

Kum Saati Emojisi Snapstreak ile Nasıl İlişkili?

Snapchat Kum Saati Ne Demek
Snapchat Kum Saati Ne Demek

Kum saati emojileri, sohbet listenizdeki belirli arkadaşlarınızla iletişim ilişkinizi öneren Snap Streak ile ilgili ateş emojilerinin yanında görüntülenir. Snapstreak’in tam olarak ne olduğu hakkında daha iyi bir fikir edinmek için okumaya devam edin.

Snapstreak ve Çalışması

Pekala, üç günlük bir süre boyunca başka bir kullanıcıyla art arda anlık görüntüler göndermeye devam ettiğinizde, sizinle söz konusu kullanıcı arasında bir Snapstreak başlatılır. Bu, o arkadaşın kullanıcı adının yanında görünen bir yangın emojisiyle sonuçlanır. Emojinin yanında, serinizin devam ettiği günlerin sayısını gösteren bir sayı göreceksiniz.

Şimdi, seriye devam etmek için, Snapstreak’inizin başladığı günden sonraki her gün için en az bir kez snap değişimi yapmanız gerekecek. Başka bir deyişle, her 24 saatte bir o belirli kullanıcıyla en az bir snap alışverişi yapmak, Snapstreak’in korunmasını sağlayacaktır.

Snapstreak’inizi korumakla ilgili bilmek isteyebileceğiniz diğer notlar, yalnızca resimlerin ve video kayıtlarının aynı şeyi hesaba katacağıdır. Bu, metin ve sesli mesajlar, grup sohbetleri, Snapchat hikayeleri ve diğerleri dahil olmak üzere etkileşimlerin Snapstreak’inizi sürdürmek için geçerli olmadığı anlamına gelir. 

Snapchat Kum Saati Ne Demek?

Snapchat Kum Saati Ne Demek
Snapchat Kum Saati Ne Demek

Kum saati emojisi, 24 saatlik Snapstreak penceresinin sona erdiğini belirten bir bildirim görevi görür. Ateş emojisinin yanında bu emojiyi her fark ettiğinizde, Snapstreak’i canlı tutmak için bir snap göndermeniz için bir hatırlatma görevi görür.

“Kum saati” simgesi, emojinin burada gerçek anlamıyla kullanılmasını haklı çıkarır, çünkü tam anlamıyla serinizi dağılmaktan ve sayıları çalışır durumda tutmaktan kurtarmak için hızlı hareket etmenizi hatırlatır.

Şimdi, bu hatırlatıcının ne zaman göründüğünü merak ediyor olabilirsiniz? Ve emoji ilk göründüğünden beri ne kadar zamanınız kaldı.

Eh, kum saati emojisi, Snapstreak zamanlayıcısı son snap değişiminden bu yana 20. saate ulaştığında görünür. Bu size 4 saat bırakır, bu da galibiyet serisini bitmeden devam ettirmek için oldukça yeterlidir.

Öngörülen zaman aralığında kişiye bir anlık mesaj gönderdiğinizde, kum saati emojisi kendi kendine kaybolacaktır.  

”Google
10 Beğenmekten Vazgeç