Web Analytics
Teknobu

Snapchat Konum Kapatma (Güncel) 2021
Snapchat Konum Kapatma (Güncel) 2021

Snapchat Konum Kapatma (Güncel) 2021

Snapchat Konum Kapatma işlemi nasıl yapılır? Bugün bu yazımızda sizlere Snapchat’te konum nasıl kapatılır? bu makalede anlatacağız.

Bu günlerde sosyal medya hayatımızın bir parçası haline geldi ve hemen hemen herkesin bu tür platformlarda en az bir profili var. Hepsi farklıdır, size farklı olanaklar ve seçenekler sunar.

Snapchat kullanıcıları için fotoğraf ve video çekmekle ilgili birçok araç ve seçenek var, ancak kullanıcıları endişelendiren bir şey de konumlarının sık sık ortaya çıkması. Snapchat’te konumu nasıl kapatacağınızı merak ediyor muydunuz? İşte bu yazıda sizin için topladığımız bazı çözümler.

Snapchat’te konum

Snapchat Konum Kapatma
Snapchat Konum Kapatma

Daha önce Snapchat’te konumunuzun açık olması gerekiyordu ya da Snapchat’in her zaman konumunuza erişebileceğini söylemeniz gerekiyordu. Bu, uygulamanın sahipleriyle pek ilgili değildi, ancak bir süre sonra Snap Haritası aracılığıyla konumu kapatma özelliğini eklediler.

Snap Map adı verilen bu araç, takipçilerinizin, belirli bir anda bulunduğunuz sokağı tanıma yeteneği de dahil olmak üzere, haritadaki işareti yakınlaştırdıklarında ve sizi bulduklarında sizi bulmalarını sağlar.

Bu, arkadaşlarla kolayca bağlantı kurma olasılığı olarak düşünüldü, ancak birçok kullanıcı bundan hoşlanmadı. bu nedenle Snapchat, kullanıcıların konumlarını gizlemelerine veya yalnızca arkadaşlarınıza veya seçtiğiniz arkadaş grubuna açık olmasına izin verdi. şimdi, konumunuzu gizli tutmak istiyorsanız, bunu bu şekilde yapabilirsiniz.

Snapchat Konum Kapatma Nasıl Yapılır?

Snapchat’te konumunuzun kapatılmasını istiyorsanız izlemeniz gereken birkaç adım. Uygulamada ana menüyü açmalısınız. Cihazınızın ekranının sağ üst köşesine yerleştirilir. Bu, hem iOS hem de Android cihazlar için de işe yarayacaktır. Kim Yapabilir başlıklı başlığı bulun ve Konumumu Gör olarak listelenen seçeneğe ilerleyin. Snapchat, varsayılan ayar olarak arkadaşlarınızın görebileceği konumu belirler.

Şimdi, aşağıda, bazı arkadaşlarınızın konumunuzu izlemesini engelleme seçeneğini göreceksiniz. Dilerseniz sadece Arkadaşlarım olarak listelenen seçeneğe tıklayarak bunu yapabilirsiniz.

Ghost modu

Kimsenin takip edememesi için konumunuzu kapatmak için Ghost modunu açmalısınız. Bunu yapmak için Konumum bölümüne gidin ve Ghost modu seçeneğinin yanındaki geçiş düğmesini göreceksiniz. Açarsanız, hiç kimse konumunuzu izleyemez ve ayrıca istediğiniz zaman için saati bu şekilde ayarlayabilirsiniz.

Bu modu açmak ve belirli bir süre sonra kapanmaması için Kapanana Kadar adlı seçeneği seçmelisiniz.

Konumunuzun kapalı olup olmadığını kontrol edin

Az önce ayarladığınız seçeneğin çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için Ghost modunu ayarladıktan sonra ana Snapchat sayfasına geri dönmeli ve kamerayı açmalısınız. Birkaç fotoğraf veya video çekin ve ardından Haritaya geçin.

Orada Ghost modunun çalışıp çalışmadığını görebilirsiniz. Yani haritada küçük, beyaz ve mavi hayalet resmi varsa derin bir nefes alabilirsiniz. Seçenek çalışıyor ve artık yalnızca sizin görebileceğiniz konumunuzu başarıyla gizlediniz.

Akıllı telefonunuzdaki Snapchat için konumu kapatın

Konumunuzun Snapchat’te izlenemediğinden emin olmak için, telefonunuzdaki bu uygulama için onu kapatın. Bunu yapmak için Ayarlar menüsünü açın ve Uygulamalar bölümünü bulun.

Orada, uygulamalar listesinde Snapchat’i bulun ve ardından izinleri arayın. Konum başlığını gördüğünüzde, onu kapatma veya bir sonraki sefer konumunuzu kullanması gerektiğinde uygulamanın izin istemesini sağlama seçeneğini bulun.

”Google
16 Beğenmekten Vazgeç