Teknobu

SEM Nedir? Google Arama Reklamları Hakkında ✔︎


SEM Nedir? Google Arama Reklamları Hakkında ✔︎

SEM Nedir? Google Arama Reklamları Hakkında ✔︎

Sem Nedir : SEM ” Arama Motoru Pazarlaması “, arama motoru pazarlamacılığı anlamına gelir. Google aramaları sırasında karşılaştığınız ilk ” reklamlar ” SEM sürecinin sonucudur.

SEM Nedir ve avantajları nelerdir?

SEM, sitenize çok faydalı trafik getiren, kısa sürede hızlı sonuç alabileceğiniz bir hizmet türüdür. Bu işlem Google, Yandex, Bing vb. Arama motorları üzerinden yapılmaktadır. SEM ile rakiplerinizden daha iyi performans gösterebilir ve arama motorlarının zirvesinde yer alabilirsiniz. Bu sayede hem marka bilinirliğinizi arttırır hem de potansiyel müşteriler tarafından görünür hale gelirsiniz.

SEM bazen SEO ile çok karıştırılır. SEO tamamen ücretsiz bir süreç olsa da sonuçlara göre SEM arama motorlarına ödeme yapma sürecidir. Bunun ayrıntılı açıklaması ” SEO mu, SEM mi? Diğer yazımızda başlığı altında topladık.

sem nedir
sem nedir

Neden SEM hizmetini kullanmalısınız?

SEM, dijital pazarlama stratejilerinden en iyi sonuçları alabileceğiniz bir süreçtir. Bu hizmet, istediğiniz belirli yere, hedef kitleye vb. Dayalı olarak müşterilerinizin sizi aradıklarında görünür olmalarına yardımcı olur. Ayrıca SEM, aşağıdaki özelliklere göre üstün özelliklere sahiptir.

 • Sonuçlar daha erken biliniyor.
 • Uygun reklam sonuçlarına göre analiz etmek ve yeniden optimize etmek mümkündür.
 • Aramalar sırasında konumunuzu, numaranızı ve diğer bilgilerinizi gösterebilir.
 • Size yararlı ve karlı bir sözde balta sağlar.
Bu Yazımızda Okuyun :   Google Meet'te Sanal Arka Planlar Nasıl Kullanılır

SEM için ilginç istatistikler

 • İnsanların% 45’i organik arama sonuçlarını SERP ücretli reklamcılıktan ayırt edemez. Bu nedenle, PPC reklamları genellikle daha fazla tıklanır.
  (seobook.com)
 • İnsanların% 75’i, bir arama sırasında görünen ilk PPC reklamlarının aramalarına yanıt verdiğini ve aradıkları ürünü kolayca bulduklarını kabul ediyor.
  (clutch.co)
 • PPC reklamları, markanızın güvenilirliğini artırmaya yardımcı olur. Bu nedenle güvenilir markalar daha fazla tıklama alır. Anketler, insanların en az% 26’sının zaten bildikleri saygın markaların ücretli reklamlarını tıkladığını gösteriyor.
  (clutch.co)
 • Google reklamlarına harcanan her 1 Dolar için işletmeler 2 Dolar kazanır.
  (Google, 2018)
seo sem
sem nedir

SEM bütçesi nasıl hesaplanır?

Bütçeleme genellikle reklam şirketinin pazarlama stratejisine ve bütçesine göre hesaplanır. Ancak bu reklam bütçesiyle ne gibi sonuçlar alacağınızla ilgileniyorsanız, Google Advertising bunu hesaplayacak ve hizmeti başlattığınızda size sunacaktır. Sonuçlar bunlar

”Google
13 Beğenmekten Vazgeç