Teknobu

PUBG Mobile Yere Yatma Tuşu Çalışmıyor? (Çözümü) 2021


PUBG Mobile Yere Yatma Tuşu Çalışmıyor? (Çözümü) 2021

PUBG Mobile Yere Yatma Tuşu Çalışmıyor? (Çözümü) 2021

PUBG Mobile Yere Yatma Tuşu Çalışmıyor sorununu çözmek için çözüm yollarımı arıyorsunuz. İşte PUBG Mobile Yere Yatma Tuşu Çalışmıyor sorunu nasıl çözülür detaylarıyla inceleyelim.

PUBG Mobile oyununda oyuncuların son zamanlarda karşılaşmaya başladıkları “Yere yatma tuşu çalışmıyor” şikayetleri için güncel çözümler ürettik. şayet karakterinizi yere bir türlü yatıramıyorsanız bu sorunu hemen çözebilirsiniz.

Daha önceki yıllarda da tekrar PUBG Mobile oyununda önemli işlevleri olan tuşların çalışmadığı olmuştu. ama 2021 senesinde gelen güncellemelerden sonrasında yere yatma tuşu çalışmıyor sorunlarının artması üzerine bu konuda bir inceleme yapmak istedik. Sizler için ürettiğimiz çözüm yöntemini uyguladıktan sonrasında PUBG Mobile oyununda yere yatma tuşunu tekrar sorunsuz olarak kullanabileceksiniz.

PUBG Mobile Yere Yatma Tuşu Çalışmıyor?

PUBG Mobile Yere Yatma Tuşu Çalışmıyor
PUBG Mobile Yere Yatma Tuşu Çalışmıyor

Daha önce bu biçim sorunlarla ilgili sizlere aktüel içerikler üretmiştik. fakat hem o problemlerın eskimesi aynı zamanda çözümlerinin değişmesi yeni bir mevzu hazırlamamıza vesile oldu. Yeni gelen güncellemenin arkasından PUBG Mobile Yere Yatma Tuşu problemi sık görülmeye başladı.

Bu Yazımızda Okuyun :   Euro Truck Simulator 2 Mod

Oyuncular eğilmek için kullandığı tuşun çalışmadığını görür görmez girdikleri maçlarda stratejik olarak geriye düşüyorlar. Maç içerisinde son hayatta kalan oyuncu olabilmek için eğilmek ve yere yatmak gerekebiliyor. Klasik FPS oyunlarında olduğu benzer biçimde PUBG Mobile içinde de bu hareketleri yapabilmek için Yere Yatma Tuşunu kullanmanız lazım. Bunları yapamadan sona kalan oyuncu olmak imkansız gibi bir şey.

Çözüm: 1 Emülatör Ayarları

PUBG Mobile oyununu oynadığınız emülatör programınızın klavye ayarlarını sıfırlayın. Her programda farklı olduğu için bu kısmı net anlatamıyoruz. ama genellikle emülatör programlarında klavye ayarları rahat bir yerde bulunur.

Çözüm: 2 Oyun Ayarları

PUBG Mobile oyunu içerisinde Oyun Ayarları bölümüne gelin. Sağ tarafta bulunan Araç sekmesine gelin. Kullandığınız modun üzerinde yazan özelleştir butonuna tıklayın ve karşınıza gelen ekrandan sıfırla deyip çıka basın.

PUBG Mobile ayarlarından Kontroller sekmesine tıklayın. İşaretlediğiniz modun üzerinde bulunana özelleştir yazsıcaklıkna tıklayın. rağmenıza gelen ekranda sıfırla ve sonrasında çık ismimlarını uygulayın.

Yukarıdaki ismimları uygulayarak PUBG Mobile Yere Yatma Tuşu Çalışmıyor Sorunundan tamamen kurtulabilirsiniz. şayet hala bu sıkıntı devam ediyor ve tuşu kullanamıyorsanız yorum olarak bizlere bildirin. 2021 senesi süresince sizler için güncel çözüm şekilleri üretmeye devam edeceğiz.

”Google
Beğen