Teknobu

PS5 Almanya Fiyatı Ne Kadar? 2021 (Kaç TL?)


PS5 Almanya Fiyatı Ne Kadar? 2021 (Kaç TL?)

PS5 Almanya Fiyatı Ne Kadar? 2021 (Kaç TL?)

Kullanıcıların merak ettiği ve araştırdığı konulardan birisi PS5 Almanya fiyatı nedir. 2021’de PS5 Almanya’da kaç tl’den satılıyor sizlere bunu açıklayacağız.

PS5 Almanya’nın uzun zamandır beklenen fiyatı açıklandı. PlayStation 5, oyuncuların sosyal medyada konuştuğu tek konu olabilir. PS5’in fiyatı bugün Türkiye’de çıktı ama dudak şaşırtıcı diyebiliriz. Merak edenler için PS5 Almanya ne kadar? Almanya’dan bir PS5 satın alabilir miyim? Bu tür soruları cevaplamaya çalışacağız.

PS5 Almanya Fiyatı Ne Kadar? (Kaç TL?)

PS5 Almanya Fiyatı
PS5 Almanya Fiyatı

Eski Xbox direktörü Albert Penello, PlayStation 5’in fiyatı hakkında yaptığı açıklamada 499 Euro’ya satışa sunulacağını söyledi. Dolar kuruna göre hesaplarsak PS5 400-500 dolar aralığında satışa sunuluyor.

PS5 Türkiye, 8299 TL’lik yüksek fiyatına gerekçe olarak satıldı. Türkiye’de ilk gün yenildiği bildirilse de fiyatlar yüksek. Söylentilere göre karaborsaya bile düştüğü ve 15.000 TL’ye satıldığı haberini alıyoruz. Türkiye’deki yüksek vergi oranının nedenlerinden biri. Vergisiz ve vergisiz PS5’in fiyatı nedir? Merak edenler için şu şekilde özetleyebiliriz;

Bu Yazımızda Okuyun :   iOS 15 Hangi Cihazlarla Uyumlu, Desteklediği Modeller

PS5 Uluslararası Fiyatı: 500 €

PS5 Türkiye Fiyatı: 8299 TL

PS5 Vergisiz Fiyat: 4543 TL

Katma Vergisi: 3756 TL

PS5 Almanya’dan Satın Alabilir mi?

PS5 Almanya Fiyatı
PS5 Almanya Fiyatı

Türkiye’de ilk gün fiyatlar tükenmiş ve düşmüş olsa da, Almanya’da PS5 karaborsasındaki uçuklar benim tarafımdan ilgiyle toplanmaya başladı. Biraz araştırma yaptık ve PS5’in Almanya’daki fiyatlarını analiz ettik ve ortalama 500 ile 655 Euro arasında değişiyor. Azami fiyat üzerinden alırsak 4941,39 TL’ye tekabül ediyor. Alman PS5 mantıksal olarak bundan çıkarsa, Türkiye’de yaşayan bir kişi ya vergiden muaf olabilir ya da daha düşük bir vergi ödeyerek soru işareti bırakabilir.

Sadece PS5’e gitmediğiniz sürece Almanya’da yaşayan bir akrabanızı getirmenizi veya mümkünse Almanya’da bir tane satın almanızı öneririm. Ayrıca Almanya’daki satış sitelerinden sipariş verebilirsiniz. Gümrükten geçmek, vergilerin ödenmesine neden olabilir. Bu fiyatları karşılayamazsanız Türkiye’den ayrılmanız gerekiyor.

Almanya’dan PS5 Nasıl Satın Alınır?

Herkesin günlerdir beklediği ve fiyatların sürekli değiştiği Almanya’dan PS5’i nasıl alabileceğimizi merak ediyorsanız, kısa bir incelemeden sonra size bazı fikirler vereceğiz. Bir PlayStation 5 satın almak ve Almanya’dan geri getirmek istiyorsanız, Ammozon ve Ebay gibi güvenilir sitelerden bunu yapmak istiyorsanız bu doğru seçim olabilir.

Bu Yazımızda Okuyun :   Online 7 En İyi Ücretsiz Cv Oluşturma Siteleri

Türkiye’den gümrük vergisi ve vergi girmeniz istenecek, ürününüzü teslim edemezseniz muhtemelen bu vergiyi ödemeyeceksiniz. Ayrıca, Almanya’da yaşayan akrabanızı da getirmeyi isteyebilirsiniz.

”Google
7 Beğenmekten Vazgeç