Teknobu

Programlamayı Öğrenin: Programlamanın Hayatınızı Değiştirebileceği 7 Yol


Programlamayı Öğrenin: Programlamanın Hayatınızı Değiştirebileceği 7 Yol

Programlamayı Öğrenin: Programlamanın Hayatınızı Değiştirebileceği 7 Yol

Giderek artan çevrimiçi ve dijital dünyamızın kalbinde yer alan bir şey var: Programlama Teknoloji hayatlarımızı, ilişkilerimizi, işlerimizi ve eğlencemizi genişletip zenginleştirdikçe, neredeyse yaptığımız her şeyde programlama giderek daha hayati hale geliyor. Günümüzde programlama, kariyer kapılarını açabilen, size yeni bulunan güvenlik ve finansal istikrar sağlayan ve hayatınızı ölçülemez bir şekilde iyileştiren bir beceridir.

İşte programlamanın hayatınızı değiştirebileceği 7 yol.  

1. Programlama size bir iş kazandırır

Güney Afrikada yıllardır işyerinde bilgisayar bilimi ve bilgisayar mühendisliği mezunları konusunda büyük bir eksiklik yaşıyor . Dahası, COVID-19’un ekonomik yıkımı, geleneksel ‘iş güvenliği’ fikirlerinin eskisi gibi olmadığı anlamına geliyor – aslında, teknoloji endüstrisi küresel kapanmadan harap olmayan birkaç sektörden biriydi. 

Kodlama becerilerine sahip olmak, kariyerinizi yalnızca küresel salgın gibi öngörülemeyen felaketlere karşı korumakla kalmaz, aynı zamanda Google ve Amazon gibi teknolojinin en büyük isimlerindeki stajlar ve son derece yüksek maaşlı iş fırsatları için her türlü kapıyı açar .

Programlama mevcut kariyerinizi geliştirebilir

Dijital teknolojinin her yerde bulunması sayesinde, programlama becerileri, salt kodlama veya geliştirici çalışmalarının dışında bile inanılmaz derecede yararlıdır. COVID-19’un ardından ve küresel bir kapanmanın ardından, kodlama becerileri, muhasebe ve içerik üretiminden proje yönetimi ve çevrimiçi pazarlamaya kadar neredeyse tüm büyük iş operasyonlarında neredeyse vazgeçilmez hale geldi. 

Bu Yazımızda Okuyun :   Microsoft Excel'de Kontrol Listesi Nasıl Oluşturulur ?

Her zamanki uzmanlık alanlarınızın dışında kalan çeşitli beceriler, size rekabetçi işler piyasasında avantaj sağlar ve sizi paha biçilmez, yüksek vasıflı bir çalışan olarak ayırt etmede fark yaratabilir. Basitçe ifade etmek gerekirse, kodlama becerileri daha iyi iş güvenliği anlamına gelir. 

Programlama, temel problem çözme becerilerini öğretir

Biz Güney Afrikalılar kendimizi oldukça becerikli olarak görmeyi seviyoruz. Günlük olarak yük atma, çukurlar, yavaş internet ve hizmet sunumu protestoları ve diğer binlerce sorunu ele alıyoruz. Sonuç olarak, problem çözmede oldukça iyi hale geldik. Mantıksal sorunlar ne olacak? 80’li yıllara kadar uzanan eğitim psikolojisi çalışmaları, programlamayı kazanırsam, problem çözme becerilerini geliştirebileceğini gösteriyor .

Programlama problemlerini çözmek, mantıklı düşünmenizi ve problemi daha küçük parçalara ayırmanızı sağlar. Bozuk kodu düzeltmek, aynı zamanda bir problem çözme becerisi oluşturucudur, çünkü bozuk olanı düzeltmek ve verimsiz olanı iyileştirmek için çalışmanızı metodik olarak taramanız gerekir. 

4. Programlama sizi “teknolojiye güvenir” yapabilir

Bazı teknik konular kafa karıştırıcı olabilir. Çoğu durumda, bunun nedeni, birçok insanın günlük olarak kullandıkları teknolojinin ‘perde arkası’ mekanizmalarını anlamamasıdır. 

Programlama size bu şeylerin nasıl çalıştığını öğretir ve kullandığınız programların ve web sitelerinin iç işleyişini aydınlatır. Ayrıca sorunların kökenini bulmak ve bunları nerede çözebileceğinizi görmek için de paha biçilmezdir. Örneğin, şirketinizin web sitesi yüklüyse ve metninin tümü farklı boyutlar ve yazı tipleriyse, HTML kodunda veya ilgili CSS stil sayfalarında bir sorun olduğunu anlayacak ve sorunu nerede bulacağınızı ve düzelteceğinizi bileceksiniz. 

Bu Yazımızda Okuyun :   Nasıl Yazılım Mühendisi Olabilirim ? (2021)

5. Her alana uyum sağlayabilen bir uzman olun

Programlama, tek bir dil veya programdan çok daha fazlasıdır. Oyun motorları, web veritabanları, geleneksel masaüstü programları, mobil ve web uygulamaları ve sayısız diğer örnekler dahil olmak üzere çok çeşitli uygulamaları kapsar. 

Bu, programlamayı öğrenmenin en büyük cazibelerinden biridir: size neredeyse her teknoloji ortamında kullanabileceğiniz aktarılabilir bir beceri seti ve ethos öğretir. Sizi tek bir dile ve tek bir platforma kilitlemek yerine, programlama size sorunları çözme ve bunları yenilikçi çözümlerle çözme becerisi verir – ister yeni kodlama dilleri, teknoloji yığınları veya akıllı mühendislik ile olsun. 

6. Kodunuz aracılığıyla dünyayı değiştirin

Yazılım geliştirme, sadece özel bir mühendislik biçimidir; ancak köprüler inşa etmek yerine yazılım yaratırsınız. Bunlar, hastanelerdeki sağlık personelini destekleyen uygulamalar, hastalıkları tespit eden yapay zeka, milyonlarca insanın yüksek öğrenim masrafları olmadan öğrenmesine yardımcı olan veya insanların fikirlerini ve yaratıcılıklarını dünyayla paylaşmalarına izin veren eğitim uygulamaları olabilir. Bunları programcılar yaptı. Her gün kullandığımız uygulamalar yaptılar: YouTube, Wikipedia, e-posta, Uber, Netflix veya Amazon gibi hayatı daha kolay, basit veya eğlenceli hale getiren kaynaklar. 

Buluşları ve programları aracılığıyla dünyanın çehresini değiştiren teknoloji patronlarının ve programcıların uzun bir listesi var . Michael Dell (Dell bilgisayarlardan), Steve Jobs ve Bill Gates gibi kişileri ve Elon Musk (SpaceX, PayPal ve Tesla Motors) veya Mark Shuttleworth (Güney Afrikalı astronot ve Ubuntu OS’nin yaratıcısı) gibi Güney Afrikalıları içerir.

Bu Yazımızda Okuyun :   Web Sitenizin Hızını Artırmak İçin 3 İpucu

Bu öncülerin sahip olduğu becerileri öğrenirseniz, inşa edebileceğiniz veya başarabileceğiniz şeylerin olanakları sınırsızdır. 

7. Öğrenmek her zamankinden daha kolay

Eskiden, teknoloji alanında kariyer yapmak istiyorsanız, önce Bilgisayar Bilimleri derecenizi almak için üniversiteye gitmeniz gerekirdi. Bu, gereksiz konuları ekstra kredi olarak almayı, yıllarca kaybedilen kazanç potansiyelini ve başlamak için gereken eğitim veya kodlama deneyimi olmayanlara bazı ciddi giriş engellerini içerir. 

Neyse ki, eğitim dünyası hızla değişiyor: kodlamayı öğrenmenin birçok yolu var ve şirketler pratik geliştirici becerilerinin bir kağıt parçasından çok daha değerli olduğunu fark ediyor. Yaklaşık on yıldır bu değişikliklerin ön saflarında yer alıyoruz: HyperionDev’de programlama eğitimini erişilebilir ve uygun maliyetli hale getirme konusunda uzmanız , böylece bu kritik becerileri kendi hızınızda, uzmanların rehberliğinde ve olmadan öğrenebilirsiniz. öğrenim için yıllarca veya yarım milyon rand harcamak.   

Programlama size inanılmaz bir maaş ve inanılmaz kariyer fırsatları vermekten fazlasını yapabilir – kendi hayatınızı ve yarattığınız yazılımı kullanan binlerce insanın hayatını değiştirebilir. Uzman bire bir rehber liderliğindeki kodlama eğitim kamplarımız, 6 aydan daha kısa bir sürede teknoloji alanında hayatınızı değiştirecek kariyeriniz için işe hazır hale gelmek için pratik yazılım geliştirme becerilerini öğrenmenize yardımcı olacaktır. Hepsinden iyisi, programınıza uyacak şekilde çevrimiçi veya yarı zamanlı olarak alınabilir, böylece boş zamanlarınıza teknolojik bir geleceği sığdırabilirsiniz. 

”Google
17 Beğenmekten Vazgeç

Yapılan Yorumlar