Teknobu

Patlamış Mısır Kilo Aldırır mı? 2021


Patlamış Mısır Kilo Aldırır mı? 2021

Patlamış Mısır Kilo Aldırır mı? 2021

Merhaba sevgili dostar bugün bu yazımızda çok sevdiğiniz atıştırmalık olan patlamış mısır kilo aldırır mı ? sizlere bunun cevabını vereceğiz.

Arkadaşlar severek yediğimiz patlamış mısır sinema, dizi, tv karşısında oldukça keyif veren atıştırmalık çerezler arasında yer almaktadır. Peki bu severek yediğimiz patlamış mısır kilo aldırır mı yoksa kilo mu verdirir nasıl tüketmeliyiz sağlıklı mı zararlı mı sizler için bugün bunları açıklayacağız.

Patlamış Mısır Kilo Aldırır mı?

Patlamış Mısır Kilo Aldırır mı
Patlamış Mısır Kilo Aldırır mı

Ülkemizde ve dünyada yaygın olarak tüketilen patlamış mısırın kilo alımına neden olup olmayacağı ya da kilo alımını hızlandırıp hızlandırmayacağı merak ediliyor. Patlamış mısır, TV ve film keyfi için gerekli koşullardan biridir ve insanların onu mutlu bir şekilde tüketeceğinden şüphe yoktur.

Patlamış mısırın seni şişmanlatıp şişmanlamadığını öğrenmek isteyenler doğal olarak bunu incelemeye başlayacaklar. Patlamış mısır sınırlı miktarlarda yenilebilir ve sınırlı ölçülü bir şekilde yenildiğinde hiçbir şekilde kilo alımına neden olmaz. Fazla kaçırırsanız o zaman alabilirsiniz.

Bu Yazımızda Okuyun :   Bebeğin Gazı Nasıl Çıkarılır ? 2020

Kaç Kalori Bu Patlamış Mısır ?

Patlamış Mısır Kilo Aldırır mı
Patlamış Mısır Kilo Aldırır mı

Kalori tablosuna bakıldığında 100 gram patlamış mısır 374 gram kalori içerir, bu nedenle aşırı patlamış mısır tüketimi kaçınılmaz olarak kilo almanıza neden olacaktır. Ayrıca, patlamış mısır yerken kadın ve erkeklerin yaptığı en yaygın hatalardan biri de patlamış mısır içerken aynı zamanda asitli içecekler içmektir.

Ne yazık ki, patlamış mısıra asitli içecekler eklendiğinde patlamış mısır zaten yüksek kalorili bir besindir ve gereksiz kiloları geri alabilir. Bu nedenle patlamış mısır yerken ekstra dikkatli olmanız gerekir. Eğer bir diyet planı uyguluyorsanız, bu tür yöntemleri kullanmak da diyetinizin hiçbir şekilde olumlu bir etkisinin olmamasına neden olacaktır. Bu yüzden kendiniz olun ve bir an önce istediğiniz şekilde kilo vermenin yollarını aramaya başlayın.

Ölçülü Yemekte Fayda Var

Patlamış Mısır Kilo Aldırır mı
Patlamış Mısır Kilo Aldırır mı

Lezzetli bir besin kaynağı olmasına rağmen bazı kişilerin aşırıya kaçması kaçınılmazdır. Az miktarda patlamış mısır yemek zararlı değildir, ancak çok fazla yemek vücutta yağ birikmesine neden olabilir. Karın yağı, ortaya çıkabilecek ilk vakalardan biridir. Patlamış mısır yedikten sonra yapmanız gereken ilk şey, tükettiğiniz kalorilerin yağa dönüşmemesi için daha fazla egzersiz yapmaktır. Bu şekilde dengeli bir kalori alımını sürdürürsünüz.

Bu Yazımızda Okuyun :   Reflü Nedir ?

Patlamış mısır, diğer tüm yiyecekler gibi çok popüler bir yiyecek olarak kabul edilse de, aşırı patlamış mısır tüketimi kilo alma gibi benzer sorunlara neden olabilir. Bu konuda patlamış mısır yerken kalori sayılması ve abartmamaya çalışılması gerektiğini söyleyebiliriz.

Mümkünse Yağsız ve Tuzsuz Patlamış Mısır Tüketin

Mısır tam tahıllı bir besin kaynağı olduğu için lif açısından zengindir. Uzman araştırmalarına göre patlamış mısır, çeşitli antioksidanlar içerir. Antioksidanlar kansere karşı koruma sağlar. Patlamış mısırın eğlencesinden mahrum kalmak istemiyorsanız ve sağlıklı beslenmek istiyorsanız yağsız ve tuzsuz patlamış mısır yiyebilirsiniz.

Patlamış Mısır Besin Değerleri

Porsiyon Miktarı: 100 gr
Kalori: 374
Toplam yağ: 4,3 gr
Sodyum: 7 mg
Potasyum: 274 mg
Karbonhidrat: 74 gr
Diyet lifi: 13 gr
Şeker: 0,9 gr
Protein: 11 gr
Kalsiyum: 5 mg
Demir: 3 mg
B6 Vitamini: 0,3 mg
Magnezyum: 123 mg

Sonuç

Evet arkadaşlar sonuç olarak patlamış mısır kilo aldırır mı aldırmaz mı derken cevabını öğrenmiş olmalıyız. Patlamış mısırı ölçülü bir şekilde tüketirsek kilo almamız imkansızdır. Ama ölçüsünü kaçırırsak kilo alabilirsiniz arkadaşlar. Patlamış mısırı yağsız ve tuzsuz tüketmeye özen gösterirseniz sizin için daha sağlıklı olacaktır.

Bu Yazımızda Okuyun :   Sağlıklı olmanın sırrı onda! Akciğerleri tertemiz yapıyor

”Google
6 Beğenmekten Vazgeç