Web Analytics
Teknobu

Passolig Kart Nereden Alınır? 2022
Passolig Kart Nereden Alınır? 2022

Passolig Kart Nereden Alınır? 2022

Passolig Kart Nereden Alınır? Passolig kart nedir, nasıl satın alabilirim. İşte tüm detaylarıyla sizlere açıkladık. Sizde hemen öğrenin.

Yaklaşan bir Türkiye futbol maçı ( Süper Lig, Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi, Birinci Lig veya Türkiye Kupası ) için bilet satın almak istiyorsanız, satın alma işleminizi yapmadan önce birkaç hususa dikkat etmeniz gerekecektir.

Türkiye’de bir futbol maçı izlemek için aşağıdaki adımlardan geçmeniz gerekecek.

1.  Passolig kartı satın alın
2. Passo’da  bir hesap açın
3. Passolig kartınıza para ekleyin
4. Passolig kartınızı  kullanarak bir bilet satın alın.
5. Oyuna Passolig kartınız veya Passo Mobil Uygulamanız ile katılın (iOS ve Android için mevcuttur).

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), geçmişte yaşanan aşırı holiganlık nedeniyle, stadyumlarda maçlar sırasında yaşanan şiddet ve holiganlığı azaltmak için kağıt bilet yöntemini rafa kaldırmış ve Passo adı verilen elektronik bilet sistemine geçmiştir. Bir bilet satın almak ve bir oyuna katılmak için bir Passolig kartına ve bir Passo hesabına ihtiyacınız var. Bir Passolig kartına başvurduğunuzda ve satın aldığınızda, bir Passo hesabı oluşturmanız gerekecektir. Ardından kartınıza para yükler ve onunla bilet satın alırsınız. Sistemin daha iyi bir dökümü ve nasıl çalıştığı için okumaya devam edin.

Önceki yıllarda, binlerce “taraftarın” stadyumlara akın ederken bıçak, sopa, boru, işaret fişeği ve karşıt taraftarları kışkırtmak için aklınıza gelebilecek her şeyi getirmesi normaldi. Bu genellikle, ülke çapında birçok kişi için canlı bir futbol maçı deneyimini mahveden kanlı kavgalara yol açardı. Herhangi bir kişisel/tanımlayıcı bilgi içermeyen bir kağıt bilet kullanarak, suçlular genellikle suçlarından kurtulurlardı.

Birkaç yıl sonra, kulüp taraftarlarının protestolarına rağmen,  Passolig  tanıtıldı ve başarıyla uygulandı. Seyirci sayıları genel olarak yıldan yıla artmaya devam ediyor ve oyunlar sırasındaki şiddet önemli ölçüde azaldı. Bunun nedeni, Passolig’in temel aldığı basit ama etkili sistemdir.

Passolig Kart Nereden Alınır?

Passolig Kart Nereden Alınır
Passolig Kart Nereden Alınır

Passolig Karta nasıl başvurulur? Passolig Kart‘a, www.passolig.com.tr’de bulunan başvuru formundan, Passo Mobil uygulamasından, stadyum gişelerinden başvurabilirsiniz.

Başvuru işlemleri Passolig web sitesi üzerinden online olarak yapılmaktadır. Tam adınız, pasaport numaranız ve aktif bir cep telefonu/cep telefonu numarası gibi kişisel bilgilerinizi vermeniz istenecektir.

Cep telefonu numarasının Türkçe olması gerekmez, ancak kaydınızı tamamlamak için kullanacağınız kodu içeren bir SMS/kısa mesaj göndereceklerinden, numaraya erişiminiz olmalıdır. Para eklemek ve kartınızın geçerliliğini yıllık olarak yenilemek/uzatmak için hesabınıza giriş yapmak için aynı cep telefonu numarasını kullanmanız gerekecektir. Ayrıca kayıt işlemi sırasında yüzünüzün bir fotoğrafını yüklemeniz gerekecektir.

Online Passolig kart başvurunuzu tamamladıktan sonra, daha iyi bir kelime olmadığı için bilgileriniz “sisteme” gönderilir. Bu kullanışlıdır, çünkü Passolig kartınız yanınızda olmasa bile oyuna girmek için acele ederken unuttuysanız bile oyunlara katılmanıza olanak tanır.

Kartınız yanınızda değilse, 15 Türk Lirası karşılığında Tek Girişli Geçiş Kartı satın alarak stadyuma giriş yapabilirsiniz. Bu tek kullanımlık kart, maç günü stadyumda satılır. Passolig kartına kaydolmak için kullandığınız bilgileri sağlamanızı/onaylamanızı isteyeceklerdir.

Passolig kartınız varsa ancak turnike/makine kartınızı okumuyorsa, mevcut personelden size yardım etmesini istemeniz yeterlidir. Size ücretsiz olarak Tek Girişli Geçiş Kartı vereceklerdir.

Kartınız yoksa veya kartsız gitmeyi tercih ediyorsanız oyunlara katılmanın bir başka yolu da iOS ve Android için mevcut olan Passolig Mobil Uygulamasını kullanmaktır.

Passolig kaydınızı tamamladıktan sonra Mobil Uygulamayı indirin ve giriş bilgilerinizi girin. Uygulama, satın aldığınız bilet(ler)i içerir ve Uygulamanın stadyumdaki turnikede/makinede ürettiği kodu tarayarak stadyuma girmenize izin verir. Bu, uçağa bindiğinizde havayolu uygulamalarına benzer şekilde çalışır.

”Google
17 Beğenmekten Vazgeç