Teknobu

Herhangi Bir Cihazda Ok Google Cihazımı Kur 2021


Herhangi Bir Cihazda Ok Google Cihazımı Kur 2021

Herhangi Bir Cihazda Ok Google Cihazımı Kur 2021

Cihazlarınızda google asistan uygulamasını etkinleştirmek için ok google cihazımı kur özelliği nasıl kurulur öğrenmek için içeriğe göz at.

Google Asistan , cihazınızın sesinizi dinlemesi için bu ifadeyi söyleyebileceğiniz bir “Ok Google” veya “Hey Google” özelliği içerir. Oradan, doğrudan Google’ın AI tabanlı sanal asistanıyla konuşarak her türlü şeyi yapabilirsiniz .

Google cihazlarının çoğu yerleşik Google Asistan ile birlikte gelir ve kutudan çıkar çıkmaz kullanıma hazırdır. Bu, örneğin Google Home için geçerlidir . Ancak, akıllı telefonunuzda veya tabletinizde OK Google’ı kullanma seçeneğini istiyorsanız, bazı ekstra adımlar vardır.

OK GOOGLE

Android’de Ok Google’ı Kurun

Android cihazınızın Google Asistan’ı kullanmaya hazır olup olmadığını görmek için “Hey Google” veya “Ok Google” deyin veya Ana Ekran düğmesini basılı tutun. Turn On (AÇ) yazısı çıkacaktır.

image 28

Bu işe yaramazsa, Android’inizde Google Asistan’ı kullanmak için neye ihtiyacınız olduğunu aklınızda bulundurun:

 • Android 5.0 veya üstü
 • Google uygulaması 6.13 veya üzeri
 • Google Play hizmetleri
 • 1.0 GB bellek
 • Cihaz , burada listelenen dillerden birine ayarlandı (İngilizce, Almanca, İspanyolca ve diğerleri)
Bu Yazımızda Okuyun :   İşte Android 11 Güncellemesini Alan Oppo Telefonların Listesi [Şubat 2021]

OK Google , cihazınız kilitliyken de çalışır, ancak yalnızca cihazınızda Android 8.0 veya sonraki bir sürüm varsa çalışır.

Sırayla bu gereksinimleri nasıl kontrol edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 1. Android cihazınızda bir güncelleme olup olmadığını kontrol edin ve ardından güncel değilse en yeni Android sürümüne güncelleyin .
 2. Google uygulamasını en son sürüme güncelleyin . Google uygulamasını açıp Diğer > Ayarlar > Hakkında seçeneğine giderek mevcut sürümünü kontrol edin .
image 29
 1. Google Play hizmetlerini Google Play’de açın ve görüyorsanız Yükle’yi seçin .
 2. Geliştirici modunu etkinleştirin ve ardından 1 GB’den fazla belleğiniz olup olmadığını kontrol etmek için Ayarlar > Sistem > Gelişmiş > Geliştirici seçenekleri > Bellek’e gidin .
image 30
 1. Telefonunuzun veya tabletinizin yukarıda belirtilen listede bir dile ayarlandığını onaylayın. Dil ayarlarını bulmak için Ayarlar > Sistem > Diller ve giriş > Diller’e dokunun .
image 31

İPhone veya iPad’de OK Google’ı Kurun

iOS cihazlarda iOS 10 veya üzeri bulunmalı ve desteklenen bir dile ayarlanmalıdır . Android cihazların aksine, Google Asistan iPhone veya iPad’e dahil değildir, bu nedenle mobil uygulamayı indirmeniz gerekir.

 1. Google Asistan’ı indirin .
 2. İstendiğinde Google hesabınızla oturum açın.
 3. Google Partners sayfasında Devam’ı seçin .
image 33
 1. Bildirim göndermeyle ilgili istemde İzin Ver’e dokunun . Google Asistan’dan uyarı almak istemiyorsanız reddedin.
 2. İsteğe bağlı olarak, yeni özellikler, teklifler ve Google Asistan için diğer şeyler hakkında Google’dan güncellemeleri almak için kayıt ve sonra seçim İleri .
 3. Mikrofon erişimi sorulduğunda Tamam’ı seçin . Google Asistan ile konuşmak istiyorsanız bu gereklidir.
Bu Yazımızda Okuyun :   App Store İndirme Geçmişi Nasıl Temizlenir ?
image 34

Google Asistan’ı bir iPhone’da kullanma

Google Asistan ile konuşmak için OK Google veya Hey Google’ı kullanmak , iOS’ta Android kadar basit değildir. İOS için Google Asistan uygulamasının sesinize yanıt verebilmesi için açık ve aktif olması (başka bir deyişle, ekranda gördüğünüz uygulama) olması gerekir.

Ancak, “Hey Siri, Hey Google” sesli komutunu ayarlayarak biraz eller serbest bir deneyim istiyorsanız Siri’yi Google Asistan’ı açmak için kullanabilirsiniz .

İPhone’unuzdaki Google Asistan ile bir Google Home cihazından kayıp iPhone’unuzu bulmasını isteyebilirsiniz. “Hey Google, telefonumu bul” deyin ve iPhone’unuz sessiz modda veya Rahatsız Etmeyin modunda bile özel bir ses çıkarır.

Apple Watch’ta Ok Google Cihazımı Kur

Kişisel Apple Ürünü yanı Ok Google’a yanıt verebilir ve kurulumu kolaydır.

 1. Ekran kararmışsa saati uyandırmak için ekrana dokunun.
 2. Yukarıdan aşağı kaydırın ve Ayarlar’ı (dişli simgesi) seçin.
 3. Kişiselleştirme’ye dokunun .
 4. Açın “Ok Google” algılama .

Google Asistan sesinize yanıt vermezse nasıl düzelteceğinizi öğrenin . Ok Google özelliğini kullanmıyorsanız, kapatabilirsiniz .

”Google
11 Beğenmekten Vazgeç