Teknobu

Node.js ve Asp.net Arasındaki Fark 2020


Node.js ve Asp.net Arasındaki Fark 2020

Node.js ve Asp.net Arasındaki Fark 2020

ASP.NET: Microsoft tarafından ilk olarak Ocak 2002’de .NET sisteminin birincil döngüsü ile taburcu edilen açık kaynaklı bir web uygulaması çerçevesidir. 

Asp.net’in Avantajı:

  1. Büyük uygulamalar oluşturmak için gerekli kod toplamını radikal bir şekilde azaltır.
  2. Yerleşik Windows doğrulama ve uygulama başına düzenleme ile uygulamalarınız güvenli ve güvenlidir.
  3. Kutudan çıkar çıkmaz erken yetkili, tam zamanında derleme, yerel optimizasyon ve önbellekleme uygulamalarından yararlanarak üstün uygulama sağlar.
  4. Sistem, Visual Studio koordinatları ilerleme ortamında zengin bir araç kiti ve yaratıcısı ile tamamlanmaktadır. WYSIWYG değiştirme, sürükle ve bırak sunucu kontrolleri ve otomatik dağıtım, bu etkili enstrümanın öne çıkan özelliklerinden birkaçıdır.

Node.js: Temel olarak kayıtlar oluşturmak ve bağlantıları düzenlemeye dikkat etmek için bazı kütüphanelerle birlikte paketlenmiş V8 (Google Chrome’un iç mekanını çalıştıran JavaScript motoru). Node.js’nin nadir bir JavaScript dili olmadığını belirtmek zorunludur – sadece normal, günümüz JavaScript’idir ve tarayıcıya adil olmak yerine her yerde çalışır. Node.js, tasarımcıların tarayıcılarda adil olmaktan ziyade JavaScript’i kullanmalarına izin verir – oluşturma sırasında iki büyük standart istihdam web / uygulama sunucularıdır (Node.js, sohbet sunucuları gibi mesajlaşma benzeri uygulamalar için son derece uygundur) ve Nesnelerin Web’i (iç Arduino benzeri araçlar çalıştırıyor).

Bu Yazımızda Okuyun :   Bir Programcı Olarak Kaçınılması Gereken Hatalar

Node.js’nin Avantajları

  1. Node.JS, mikro hizmet tasarımı için önde gelen seçenek olarak kabul edilmektedir. Ayrıca Node.JS kırılgan bir yenilik olabilir. Mühendislerin uygulamaları hem dikey hem de dikey olarak ölçeklendirmeleri çok basittir. Mevcut olanın en iyisine daha fazla mikro hizmet eklemek gerçekten çok basit.
  2. Hem istemcilere hem de sunucu tarafı uygulamalara hizmet ettiği için tam yığın JS olarak bilinir. Bundan sonra, arka uç ve ön uç iyileştirme için izole mühendislerin askere alınması gerekmez. Bu, zaman, nakit ve çabaların parsellerini yedekler.
  3. Node.JS Tasarımcılar topluluğu, Node.JS’nin geliştirilmesi ve iyileştirilmesi ile sürekli olarak enerjiktir, yakın gelecekte daha olumlu ve daha zengin bir eko-sisteme tanıklık etmesi beklenmektedir.

Node.js ve Asp.net Arasındaki Fark
ASP.NET web uygulamaları oluşturmak için kullanılır. .NET çerçevesinin bir parçasıdır. ASP.NET’i kullandıktan sonra .NET ders kitaplığını kullanmak istiyorsunuz. Web uygulamaları oluşturmanın kullanışlılığının çoğu ASP.NET tarafından sağlandığından, web uygulamaları oluşturmayı çok basit hale getirir. Bu yüzden şu anda net olması gerekir ASP.NET sunucu tarafında kullanılır.

Node.js, sunucu tarafında JavaScript çalıştırmak için bir çalışma zamanı ortamı olabilir. JavaScript tarayıcıda düzenli olarak çalışır, ancak Node.js bunu sunucu tarafında da çalıştırmanıza izin verir. Kromun kullandığı kodun yürütülmesi için V8 JavaScript motorunu kullanır.Tek sıraların bu noktada geleneksel yaklaşımda çok daha fazla talep sunmasına izin veren sıra dışı engelsiz talepleri kullanır.

Bu Yazımızda Okuyun :   Prototip Modeli Nedir - Avantajları, Dezavantajları ve Ne Zaman Kullanılmalıdır? 2021
ASP.NETNODE.JS
ASP.Net, Microsoft tarafından oluşturulan açık kaynaklı bir web uygulama çerçevesidir.Node.js, sunucu tarafında JavaScript kodu yürüten açık kaynaklı, çapraz platformlu JavaScript çalışma zamanı ortamıdır.
ASP.net web şekilleri Html 5, JavaScript, CSS kullanılarak modern bir çağ sitesine kullanılabilir.Sunucu tarafı komut dosyası dili.
Asp.net diğer programlama lehçeleri ile karşılaştırıldığında ezberlemek son derece basit, Asp.net kullanarak Site Geliştirilmesi son derece basittir.Node.js, sunucu tarafı bir JavaScript ortamı olabilir. Olağanüstü bir etkinlik odaklı gösteri kullanır ve uyarlanabilir Web uygulamaları, olağanüstü web sunucuları oluşturmak üzere planlanmıştır. Bu yolla Node.js, çok sayıda Web uygulaması modeline dayalı olarak harika bir yürütme sağlar.
Günümüzde Asp.net’te oluşturulan çok sayıda web sitesi bulunmaktadır.Geniş hacimli müşteri bilgilerinin desteklenmesi ve ele alınması.
Kod açıklığı kolaydır.Kod berraklığı zahmetlidir.
”Google
36 Beğenmekten Vazgeç