Teknobu

Nicehash İncelemesi 2021 – Nicehash Nedir, Nasıl Kullanılır ve Karlı mı?


Nicehash İncelemesi 2021 – Nicehash Nedir, Nasıl Kullanılır ve Karlı mı?

Nicehash İncelemesi 2021 – Nicehash Nedir, Nasıl Kullanılır ve Karlı mı?

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda sizlere Nicehash hakkında bilmeniz gereken herşeyden bahsedeceğiz. Nicehash nedir, nasıl kullanılır, güvenli mi , karlı mı , hesap nasıl açılır. işte tüm detaylar.

Madencilik kripto para birimi risklidir ancak potansiyel olarak çok karlı bir çabadır. Madencilik yazılımını gelecek vadeden belirli bir madeni para için indirmek uzun vadede büyük zaman kazandırabilir.

Bu insanlar, çaba gösterme ve bir madencilik düğümü kurmayı ve Bitcoin işlemlerini doğrulamak için elektrik ve bilgisayar ekipmanını “boşa harcamaya” başlama kararlarından oldukça memnun kaldılar. Bugün benzer hikayeleri, erken benimseyenler / madenciler, madencilik sürecine yaptıkları yatırımlardan bazen sağlıklı getiri elde edebilen diğer çeşitli altcoinlerde daha az ölçüde görüyoruz.

Bununla birlikte, birden fazla üst düzey GPU donanımı satın alma ve bunların nasıl kurulacağını / çalıştırılacağını öğrenmeden “madencilik faaliyetine girmek” isteyen önemli bir kripto meraklıları alt bölümü var. Başlangıç ​​seviyesindeki öğrenme eğrileri şu anda olduğu kadar dik olmasaydı, bu insanlardan bazıları gerçek madenciler olmayı bile düşünebilirler.

Bu tür kişiler genellikle bulut madenciliği pazar yerlerine, sahip olduğunuz az miktarda bilgi / kaynağı kullanmanıza ve onlarla kripto para birimi madenciliği yapmaya başlamanıza izin veren alanlara yönlendirilir. Bugün daha yakından inceleyeceğimiz böyle bir pazaryeri NiceHash olarak adlandırılıyor.

Nicehash Nedir Nasıl Çalışır?

Nicehash

NiceHash , bilgisayar hashing gücünün satıcılarını ve alıcılarını birbirine bağlayan çevrimiçi bir kripto madenciliği pazarıdır . Alıcılar, bu pazardan hashing gücünü kiralamak ve belirli bir kripto para birimi madenciliği yapmak için kullanmak istiyor. Satıcılar, girişte tanımladığımız kişilerdir, ücret karşılığında bilgisayarlarının hash gücünü pazar aracılığıyla sağlamak isteyen kişilerdir.

Bu pazarın tüm ekonomisi, alıcıların hash gücünü satın almak için kullandığı ve satıcıların kaynakları için Bitcoin ile telafi edilmesiyle Bitcoin tarafından “desteklenmektedir”. Bu anlaşılması gereken önemli bir şey; Madencilik yapmaya karar verdiğiniz kripto para biriminde ödeme almazsınız / donanımınız yönlendirilir, ancak Bitcoin’de.

Proje 2014 yılında kuruldu ve şu anda yaratıcıları Marko Kobal ve Matjaz Skorjanc’a ait. NiceHash’ın sunduğu hizmet bulut tabanlıdır ; bu, temelde şirketin sabit bir ücret karşılığında madencilik gücü kiralamanıza ve madencilik sırasında elde edeceğiniz gelirden bir pay almanıza izin verdiği anlamına gelir. Bu şekilde, pahalı donanımı satın almak zorunda kalmadan veya madenciliğin karmaşık nüanslarında ustalaşmak zorunda kalmadan uzaktan madencilik yapabilirsiniz.

Bu hash gücü ticareti, madencilik sözleşmeleriyle yapılır : bir alıcı, madencilik yapmak istediği kripto para birimini seçecek, satıcının hash gücü için ödemek istediği fiyatı belirleyecek ve bir bulut madenciliği piyasasına sipariş verecek. Daha sonra sipariş, hash gücü satıcıları tarafından (eğer ilgi varsa) yerine getirilecektir.

Satıcılar (madenciler olarak da bilinir) NiceHash Miner yazılımını çalıştırabilir veya madencilik donanımlarını (ASIC’ler) veya sadece normal bilgisayarları NiceHash katman sunucularına bağlayabilir ve alıcının siparişini yerine getirebilir. Ödeme olarak alıcı, madencilik yapmak istediği kripto para biriminin Bitcoin karşı değerini alacak ve satıcı, madencilik sürecine yaptığı her geçerli katkı için Bitcoin ile tazmin edilecektir. Aşağıdaki grafik, bu sürecin NiceHash’ta nasıl çalıştığını açıklamaktadır.

Bu Yazımızda Okuyun :   SXP Coin Nedir? SXP Coin Geleceği 2021

SHA-256 (Bitcoin’in algoritması), DaggerHashimoto, Sia, CryptoNight, Blake, Equihash, Scrypt, Keccak, Lyra2RE ve 2REv2, X11, X13, X15 ve diğerleri dahil olmak üzere hizmet tarafından desteklenen toplam 34 madencilik algoritması bulunmaktadır.

Stratum protokol spesifikasyonlarını izleyen tüm madencilik havuzları desteklendiğinden , üzerinde madencilik yapılabilecek madencilik havuzlarının sayısı da önemlidir .

Satıcılar anonim kalma seçeneğine sahipken, alıcılar NiceHash web sitesinde bir hesap oluşturduktan sonra hash gücü satın almaya / kullanmaya başlayabilir. Hizmet, Avrupa’dan “NiceHash” adı altında, ABD sunucuları ise WestHash adı altında çalışmaktadır. Sunucular Amsterdam, San Jose (ABD), Hong Kong (Çin), Tokyo (Japonya), Chennai (Hindistan) ve Sao Paulo (Brezilya) ‘da bulunmaktadır.

Donanımınızı kiralamanın önemli bir parçası, ondan bekleyebileceğiniz karlılıktır . NiceHash, belirli donanımlarla elde edebileceğiniz potansiyel kazançları ve mevcut elektrik maliyetlerinizi kontrol eden yerleşik bir karlılık hesaplayıcısı sunar . Desteklenen donanım listesi, Intel / AMD CPU’lardan Nvidia RTX 2080Ti / AMD Vega 64’lere, Innosilicon A9 + ASIC’lere ve aralarında çok sayıda daha zayıf cihaz bulunan uzun bir listedir.

Kârlılık listesine hızlı bir bakış, CPU madenciliğinin şu anda temelde değersiz olduğunu söyleyecektir, oysa en iyi bahsiniz, cephaneliğinizde daha yeni ASIC cihazlarından bazılarına sahip olmak olacaktır.

Hesaplamalarınız bir gün, bir hafta ve bir aylık dönemler için yapılabilir. Unutulmaması gereken bir nokta, hesap makinesinden elde ettiğiniz karlılığın her zaman kazanacağınız şeyin doğru bir yansıması olmadığıdır, çünkü bu değeri belirleyen değişkenler çok istikrarsız olma eğilimindedir. Bu nedenle, kısa vadeli kripto bulut madenciliği sözleşmeleri uzun vadeli sözleşmelerden çok daha az risklidir.

Nicehash Nasıl Kurulur

Hash gücü alıcısı olmak için NiceHash web sitesinde bir hesap oluşturmanız gerekir . İşlem basittir; kayıt sayfasına bir e-posta ve istediğiniz şifreyi girin, e-postanızı onaylayın ve NiceHash hesabınızda oturum açın.

Yeni hesabınızla , BTC yatırmak veya çekmek için kullanabileceğiniz dahili bir NiceHash Bitcoin cüzdanı alacaksınız. Satıcılar, hash power kiralama ödemelerini almak için bu cüzdanı kullanır; 0,001 BTC’den düşük tutarları çekemeyeceğinizi unutmayın. NiceHash hizmetinde ödemeler ile para çekme işlemleri arasında bir fark vardır ve burada ayrıntılı olarak anlatılmıştır .

Alıcılar dahili cüzdanlarını BTC ile finanse edebilir ve bu paraları hash gücünü satın almak için kullanabilir. Her iki grup da NiceHash ile ilgili işlemleri için harici bir cüzdan kullanabilir, ancak buna karar verirken farklı ödeme planlarının  ve  para çekme eşiklerinin uygulandığının farkında olmaları gerekir . Dahili NiceHash cüzdanını kullanmak aynı zamanda teçhizat izleme ve web sitesinde teknik desteğe erişim sağlar.

Bu Yazımızda Okuyun :   Aion Coin Geleceği Fiyat Tahminleri 2021

Alıcı / Satıcı Olmak

image 265

NiceHash, 0.005 BTC kadar düşük bir başlangıç ​​yatırımı ile hash gücü satın almanızı sağlar. Alıcılar, bir günden kısa veya bir günden uzun süreli sözleşmeler oluşturabilir. Sözleşmelerin fiyatları, bir madeni paranın piyasa fiyatına ve ilgili algoritmanın toplam madencilik zorluğuna bağlıdır. NiceHash, web sitesinde düzenli olarak güncellenen bir fiyat listesi sunar . Alıcılar ayrıca iki tür sözleşme oluşturabilir:

 • Standart teklif sözleşmesi, fiyatı istediğiniz değerde ayarlamanıza olanak tanır. Piyasa size daha yüksek teklif verebileceğinden ve sonunda fiyatınızı artırmanıza neden olabileceğinden, bu geri tepebilir.
 • Fiyatın yukarıdaki durumdan daha yüksek belirlendiği ancak sözleşme süresi boyunca sabitlendiği sabit sözleşme (24 saatlik sözleşmelerle sınırlıdır). Fiyatları kendileri belirlemek istemeyenler için uygundur.

Web sitesinden hash gücü satın alma süreci şu şekildedir:

 • NiceHash’ta bir hesap açın.
 • NiceHash cüzdanınıza minimum 0.005 BTC + ilgili ücret yatırın.
 • Madencilik yapmak istediğiniz bir madeni para seçin ve onu çıkaran bir havuz seçin (gerekirse kayıt olun)
 • Havuz verilerini NiceHash havuz listenize kaydedin (algoritma, Stratum sunucusu, bağlantı noktası (bazı havuzlarda özel NiceHash bağlantı noktası vardır), çalışan kullanıcı adı ve çalışan parolası)
 • Havuzu NiceHash Pool Verifier ile doğrulayın  .
 • Pazara yeni bir sipariş verin. Algoritmanızı seçin ve siparişinizi verirken AB pazarını veya ABD pazarını seçin. Her birinin standart ve sabit siparişler için kendi fiyatlandırması vardır. Ne kadar ödemek istediğinize karar verdiğinizde, ücretleriniz ve siparişleriniz bağlı BTC cüzdanınızdan ödenerek sipariş başlar.
 • Havuzunuza gidin ve kazancınızı kontrol edin. NiceHash’ın yalnızca madencilik havuzuna hashing gücü sağlamaktan sorumlu olduğunu unutmayın; havuzdan alınan ödüllerin miktarından veya ödemelerden sorumlu değildirler.

Bu sadece sürecin hızlı bir özetidir. NiceHash, daha fazla bilgi için buradan inceleyebileceğiniz ayrıntılı bir alıcı kılavuzu sunar .

Hash gücü satma süreci aşağıdaki gibidir:

 • Madencilik yapabilen bazı bilgisayar donanımlarına sahip olun (hash gücü sağlayan)
 • NiceHash madencilik yazılımını indirin
 • Madencilik karınızı yatırabilmek için bir hesap açın
 • Madencilik yazılımını çalıştırın

Bu hizmetle ilgili web sitesinin tanıtım sayfasına buradan göz atın .

Nicehash karlılığı – Nicehash buna değer mi?

Bulut madenciliği modeli “sert” madencilik / kripto topluluğunda çok popüler değil . Sıradan madenciler rekabet olduğu için bundan hoşlanmazlar ve geçmişte kötü niyetli kişilerin bu pazarlardan hash gücü satın aldığı ve daha küçük PoW paralarına% 51 saldırı gerçekleştirdiği durumlar olmuştur .

Havuzlar ve bulut madenciliği hizmetleri aracılığıyla madenciliğin, PoW paralarının ağlarını merkezileştirmeye yardımcı olduğu düşüncesi var (başlangıçta merkezi olmayan kalması amaçlanmıştı). Bu, madencilik / kripto topluluklarının eninde sonunda uğraşması gereken gerçek bir sorundur. Ayrıca, bugün bulut madenciliği hizmetleri sunan şirketler ya basit dolandırıcılıktır ya da size, hash gücü satıcısı / alıcısı olan, “kendi donanımınızla madencilik” modelinden önemli ölçüde daha az para kazandıran biraz yırtıcı bir iş modeliyle çalışırlar.

Nihayetinde bulut madenciliği ile olan ilişkiniz, ademi merkeziyetçilik konusundaki duruşunuza ve tüm madencilik sürecine ne kadar gelişigüzel yaklaşmak istediğinize bağlı olacaktır. Daha uygulamalı, merkezi olmayan bir yaklaşımı tercih ediyorsanız ve gerekli paraya sahipseniz, kendi ekipmanınızı satın alabilir ve ipleri kendiniz öğrenebilirsiniz. Donanıma sahip olmanın avantajları vardır; her şeyden önce, sahip olduğun her şeyi saklayacaksın.

Bu Yazımızda Okuyun :   Pundi X Coin Geleceği 2021 En İyi Fiyat Tahminleri

Ek olarak, herhangi bir nedenle artık madencilik yapmak istemiyorsanız, ekipmanı muhtemelen küçük bir kayıp olacak şekilde satabilir ve ilk yatırımınızın çoğunu telafi edebilirsiniz. Muhtemelen madencilik oyununa girdiğinizden daha fazlasını elde edeceksiniz. Bunun dezavantajı, madenciliğe başlamak için çok daha yüksek bir başlangıç ​​sermayesine ihtiyacınız olması ve kesinlikle elektrik ve donanım bakımı maliyetleri hakkında endişelenmeniz gerekmesidir.

Daha sıradan madenciler, düzenli madenciliğin olumsuz yönleriyle uğraşmak istemeyen insanlar için çok uygun olduklarından bulut madenciliği hizmetlerini kullanmayı düşünebilirler. NiceHash ile, donanımınızı belirli bir ücret karşılığında kiralayabilir veya hash gücü satın alabilir ve madencilik kazançları için tercih ettiğiniz bir madeni paraya yönlendirebilirsiniz.

Sonuçta bu, alıcı olarak, çok az ilk yatırımla kripto para birimi madenciliğine başlayabileceğiniz anlamına gelir; tek ihtiyacınız olan bir sözleşme satın almak ve bir Bitcoin cüzdanı kurmak. Aynı zamanda, satıcı olarak, ASIC’lerin ve madencilik havuzlarının hakim olduğu bir alanda madencilik sürecine katkıda bulunabileceğiniz anlamına gelir.

Yukarıda bahsettiğimiz olumsuzlukların yanı sıra, NiceHash veya benzeri herhangi bir pazarda hash gücü satın alırken düzenlenmemiş bir uluslararası pazarla karşı karşıya olduğunuzu aklınızda bulundurmanız gerekir; Bir şeyler ters giderse, paranız gittiği kadar iyidir. Yani biz bakın hack paralar web sitesinden kaybolur $ 62 milyon dolar değerinde gördü NiceHash 2017 yılında yaşadı. Bu nedenle, ondan bir sözleşme satın almadan önce her bulut madenciliği platformuyla birlikte gelen risk / ödül faktörlerini dikkatlice tarttığınızdan emin olun (madeni para fiyatı, madencilik zorluğu, sözleşme fiyatı, sözleşme süresi, platform itibarı vb.).

Nicehash yasal ve güvenli mi?

Jüri hala NiceHash veya başka bir bulut madenciliği hizmeti sağlayıcısında. Hash rate satıcıları, kaynaklarını sağlamada sürekli bir Bitcoin damlaması olacağına güvenebilirler; karlılıkları büyük ölçüde ilgili elektrik maliyetlerine ve kabul ettikleri sözleşmelere bağlı olacaktır. Değişkenler yeni başlayanlar için tutarlı bir kar elde etmek için çok fazla olduğundan, karma oranı alıcıları muhtemelen hizmetle aynı deneyime sahip olmayacaktır.

İnternet, bir bulut madenciliği hizmet sağlayıcısına basitçe para atabileceklerini ve hash oranını Reddit’te rastgele duydukları bir madeni paraya yönlendirebileceklerini düşünen insanların olumsuz deneyimleriyle dolu.

Bu şekilde şanslı olabilirsin, ama bu şans sonunda tükenecek. Kripto ile ilgili konularda kumar oynamakla ilgileniyorsanız, paranızı bir borsaya yatırırsanız ve 100x kaldıraçlı bir kripto para birimini uzun / kısa devre yaparsanız büyük olasılıkla daha başarılı olacaksınız (lütfen ne olduğunu bilmiyorsanız bunu yapmayın. bu terimlerden herhangi biri) anlamına gelir. Madeni bulutlamaya, kendi donanımınızla madencilik yapmaya veya paranızla bir borsada kumar oynamaya karar verin, en iyi sonuçları elde etmek için çalışmanız gerekecek.

”Google
13 Beğen