Teknobu

Msvcp140.dll Hatası Nedir, Nasıl Çözülür? ( Güncel)


Msvcp140.dll Hatası Nedir, Nasıl Çözülür? ( Güncel)

Msvcp140.dll Hatası Nedir, Nasıl Çözülür? ( Güncel)

Msvcp140.dll Hatası Nedir, Nasıl Çözülür? Sizler de Msvcp140.dll Hatası ile karşılaştıysanız ve çözümü için yöntemler arıyorsanız doğru yerdesiniz.

Epic Games uygulamasını başlatmayı denedim, ancak her seferinde MSVCP140.dll’nin eksik olduğunu söyleyen bir hatayla başarısız oluyor. Bilgisayarımdaki diğer uygulamaları açmaya çalıştığımda hata gösterilmiyor. Ne yapmalıyım? 

MSVCP140.dll, Visual Studio 2015 [1] için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir’in kurucu dosyasıdır . Bu veri paketinin tamamı, Visual Studio 2015 kullanılarak oluşturulan C++ uygulamalarını çalıştırmak için gereken çalıştırma zamanı bileşenlerinden sorumludur.

Genel olarak, dll dosyası bir Dinamik Bağlantı Kitaplığı [2] dosyasıdır; bu, belirli uygulamalara hangi eylemleri gerçekleştirmeleri gerektiği konusunda talimatlar sağladığı anlamına gelir. Ek olarak, bu tür dosyalar genellikle farklı programlar için kullanılan aynı bileşenleri paylaşır ve yalnızca uygulama ihtiyaç duyduğunda başlatılarak bellek alanından tasarruf sağlar. Basitçe söylemek gerekirse, MSVCP140.dll bazı uygulamaları (özellikle video oyunları) başlatmak için gerekli olabilecek bir dosyadır ve bu dosyanın olmaması nedeniyle işlem iptal edilir.

“Program bilgisayarınızda msvcp140.dll olmadığı için başlatılamıyor” hata mesajı zaman zaman tekrarlandığından oldukça yaygındır. Kullanıcılar çevrimiçi oyunlar, WordPress ve diğer yazılımları başlatmak istediğinde görünür. Mesaj, dll dosyasının eksik olduğunu ve bu nedenle ilgili programın çalıştırılamayacağını belirtir.

Hatanın en sık Skype [3] çalıştırmaya çalışırken meydana geldiği , özellikle 7.33.0.104 sürümü olduğu fark edildi. Bunun nedeni, gerekli DLL kitaplıklarını bulmak için artık Microsoft Visual С++ 2015 Yeniden Dağıtılabilir paketi gerektiren Skype yeni standartlarıdır.

Bu Yazımızda Okuyun :   #### Excel Hatası Nedir? Nasıl Çözülür? 2021

Bu nedenle, sistemde Visual Studio 2015 için Yeniden Dağıtılabilir Visual C++ yüklü değilse, Skype veya diğer uygulamalar belirli dll kitaplığı ile iletişim kuramaz.

Uygulamaların başlatılması sırasında ortaya çıkabilecek iki farklı hata vardır:

 1. Program MSVCP140.dll bilgisayarınızda eksik olduğundan başlayamıyor.
  Bu sorunu gidermek için programı yeniden yüklemeyi deneyin.
 2. MSVCP140.dll bulunamadığından kod yürütmesi devam edemiyor. Uygulamayı yeniden yüklemek bu problemi çözebilir.

Bazı kullanıcılar sistemlerinde bu dll dosyasının eksik hatasını düzeltmek için uğraşırken, size bu konuda yardımcı olacak ayrıntılı bir rehber hazırladık. Bu nedenle, aşağıdaki tüm adımları kontrol edin.

Bazı durumlarda, bu hatanın suçlusu bozuk sistem dosyaları ve hatta kötü amaçlı yazılım bulaşması olabilir. Uzmanlara göre MSVCP140.dll eksik hatası, “vcruntime140.dll” ve “ api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll eksik ” hatalarının bir çeşididir . Windows’ta uygulamaları başlatırken bu hatalardan herhangi biriyle karşılaşıyorsanız, aşağıda verilen düzeltmeleri denemelisiniz.

Hatanın oluşmasının birkaç nedeni vardır. Olası nedenlerden biri, virüs veya kötü amaçlı yazılımdan etkilenmiş olabilecek bozuk veya hasarlı sistem dosyaları olduğundan, çözümümüz kötü amaçlı yazılımdan koruma yazılımıyla kapsamlı bir sistem taraması yapmak olacaktır. Ek olarak, Reimage , “MSVCP140.dll eksik” hatasını otomatik olarak düzeltmenize yardımcı olabilir, böylece manuel çözümler ve bunları doğru şekilde nasıl uygulayacağınız konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Msvcp140.dll Hatası Çözüm Yolları

Aşağıda Msvcp140.dll Hatası için çözüm yollarından bahsettik.

Bu Yazımızda Okuyun :   Windows 10 Android Telefonu Tanımıyor Çözümü

Seçenek 1. Eksik dosya için Geri Dönüşüm Kutusu’nu kontrol edin

Dll’nin eksik olmasının nedeni, dosyayı yanlışlıkla silmiş olmanızdan kaynaklanıyor olabilir. Shift+Delete kullanmadığınız sürece bilgisayarınızın Geri Dönüşüm kutusunda bulunması gerekir. Onu geri almak için Geri Dönüşüm kutunuzu girin, eksik dosyayı bulun, sağ tıklayın ve Geri Yükle’yi seçin.

Msvcp140.dll Hatası

Seçenek 2. Sorunlu yazılımı yeniden yükleyin

Skype veya başka bir rastgele uygulamayı başlatırken hatayla karşılaşıyorsanız, ancak Windows’ta çok sayıda uygulama yoksa, eksik dll dosyasını içerebileceğinden söz konusu uygulamayı yeniden yüklemeyi denemelisiniz:

 1. Başlat düğmesine sağ tıklayın ve Uygulamalar ve Özellikler’i seçin
 2. Aşağı kaydırın ve Skype’ı bulun (size sorun çıkaran program buysa)
 3. Kaldır’ı seçin ve ekrandaki talimatları izleyin
Msvcp140.dll Hatası

Seçenek 3. Windows güncellemelerini yükleyin

Windows güncellemeleri, cihazın sorunsuz çalışması için son derece önemlidir. Ek olarak, yamalar, bilgisayar korsanları tarafından kötüye kullanılabilecek yazılım açıklarına karşı bir güvenlik katmanı sağlar. Windows’u güncellemek ve dll dosyası eksik hatasını düzeltmek için şu adımları izleyin:Windows tuşu + I’ye basın . Güncellemeler ve Güvenlik’i seçin Güncellemeleri Kontrol Et ‘i tıklayın .

Bu Yazımızda Okuyun :   Reboot and Select Proper Boot Device Hatası Çözümü 2021 Güncel

Seçenek 4. Sistem Dosyası Denetleyicisini Çalıştırın

Bu seçenek, Sistem Dosyası Denetleyicisi adlı yerleşik bir tarayıcıyı çalıştırmak için Komut İstemi’ni kullanır. Sistem dosyalarından herhangi birinin bozuk olması durumunda, SFC taraması onu tespit edip onarabilir, dosyanın eksik hatasını düzelterek hemen düzeltebilir:

 1. Yazın cmd veya İstemi Komutanlığı arama kutusuna
 2. Arama sonucuna sağ tıklayın ve Yönetici olarak çalıştır’ı seçin
 3. Tip sfc / scannow ve isabet girin . Bu işlev, bozuk sistem dosyalarını arar ve onları onarır. Bu yöntem, bozuk dosyayı belirlemenize yardımcı olabilir. Bu nedenle, bu işlev, Microsoft tarafından sağlanmışsa, hasarlı dll dosyasını değiştirmenize yardımcı olabilir.

Seçenek 5. Microsoft Visual C++’ı yeniden yükleyin

Söz konusu dosya, Visual Studio 2015 için Visual C ++ Yeniden Dağıtılabilir’in bir parçasıdır ve belirli programların çalışması için gerekli bir paket olduğundan Windows ile birlikte yüklenir. .dll dosyasının bir şekilde bozulması durumunda, Visual C++’ın yeniden yüklenmesi MSVCP140.dll dosyasının eksik hatasını düzeltebilir:

 1. Yazın Kontrol Paneli görev çubuğu arama kutusu ve basın içine girin
 2. Programlar > Bir programı kaldır’a gidin
 3. Kaldırmak istediğiniz Yeniden Dağıtılabilir’i seçin, üzerine sağ tıklayın ve Kaldır’ı seçin.
 1. Şunları yapabilirsiniz indirmek resmi Microsoft web sitesinden
 2. Hem vc_redist.x86.exe (32-bit) hem de vc_redist.x64.exe (64-bit) sürümlerini indirin ve yükleyin
 3. Makinenizi yeniden başlatın ve hatanın devam edip etmediğini görün
”Google
Beğen