Teknobu

Metaverse Arsa Nereden Alınır? 2022


Metaverse Arsa Nereden Alınır? 2022

Metaverse Arsa Nereden Alınır? 2022

Metaverse Arsa Nereden Alınır? Metaverse üzerinden arssa nasıl satın alınır? Metaverse üzerinden arsa almak için nedenler nelerdir? İşte cevaplar.

Metaverse gözlerimizin önünde açılmaya başlıyor. Mark Zuckerberg’in Facebook’un Meta olarak yeniden adlandırılacağını açıklamasından çok uzun sürmedi , yatırımcılar metaverse’de gayrimenkul ve arazi satın almaya başladılar.

Metaverse , bazı insanların kafalarını toplamak için daha fazla zamana ihtiyaç duyduğu karmaşık bir fikir olduğu açık olsa da , yatırımcılar, ellerine değerli bir arazi parçası almak istiyorlarsa hemen harekete geçmek isteyebilirler. Metaverse arazisi nereden satın alınabilir ve araziler ne kadara satılır? Metaverse Arsa Nereden Alınır? işte bu soruların cevapları.

Meta veri deposunda arazi satın almadan önce, nasıl yapılandırıldığını anlamanız gerekir.

Metaverse dünyanın bugünkü şekline benzer şekilde kurulmuş sanal bir arazi olarak hayal ediyorsanız , doğru fikre sahipsiniz. Metaverse, dev bir sanal evren gibidir. Bu evrende, metaverse içinde arazi ve mülk satın alabileceğiniz çeşitli oyunlar veya metaverseler var. Evler, işletmeler veya etkinlik mekanları inşa ederek araziyi genişletebilirsiniz.

Bu Yazımızda Okuyun :   SafeMoon Coin nedir? Geleceği Hakkında Tahminler

Esasen, meta evren bizim evrenimiz gibi davranır ve içindeki oyunlar veya diğer metaverse’ler güneş sistemimizde yüzen gezegenler gibi davranır. Şu anda, arazi satın alınabilecek birkaç farklı metaverse var ve aşağıda daha popüler olanlardan bazılarına gireceğiz.

Metaverse Arsa Nereden Alınır?

Metaverse Arsa Nereden Alınır
Metaverse Arsa Nereden Alınır

Gerçek hayatta arsa almak istediğimiz zaman arsa sahibi ile görüşüp, fiyatta anlaşınca notere gidip resmi belgelerle arsa alınıyor. Fakat internette böyle bir durum söz konusu değil. Arazi satın alınca direkt kişilerle gerçek olarak görüşme olmuyor. Satın alınacak siteye girip, üye olunması gerekiyor. Site üzerinden gösterilen harita üzerinden beğendiğiniz araziyi satın alma işlemlerini yapıyorsunuz.

Peki bu ne kadar güvenli? Satın aldığınız arazi başka bir yerde daha ucuz olabilir mi? Kandırılma riski ne kadar var? Harita üzerinden bir yer beğenip satın aldığınızda o arazi ne kadar sizin olabilir ya da kanıtlamak mümkün mü? Kandırılma riskinin çok olduğu internet dünyasında oldukça dikkatli olmak gerekir.

Yatırımcılar potansiyel olarak 1 trilyon dolarlık pazarda sanal araziyi ele geçirdikçe, Metaverse Arsa satışları hızlanıyor.

Bu Yazımızda Okuyun :   Ravencoin Geleceği 2021 En İyi Fiyat Tahminleri

Metaverse projelerini gerçekleştiren yerlerden alınır. Decentraland ve Axie Infinity dahil olmak üzere farklı platformlardan alınabiliyor. Yine metaverse coinleri ile alınabilen arsaların fiyatları konumuna göre değişömektedir. Decentraland’de 913.228.20 $ arsa satışı yapıldığı ve Axie Infinity’de 2,3 milyon dolarlık arazi alımı yapıldığı bildiriliyor.

İnsanların gerçek dünya yerine, sanal dünyada sanal arsa, dijital arsa alması, çok kişi tarafından çılgınlık olarak düşünülüyor. Aşağıda Metaverse arsaları alabileceğiniz örnek siteler yer almaktadır.

Metaverse Arsa Satın Alma Örnek Siteleri

Meteverse arsaları satın almayı düşünen kişiler, metaverse projeleri üzerinden arsa satın alınıyor. Siteye üye olunarak satın alınan arsalar büyük risk taşımakla birlikte gelecekte ne olacağı bilinmediğinden asla yatırım tavsiyesi olarak düşünülmemelidir. Yazımız bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. Yatırım tavsiyesi değildir.

”Google
1 Beğenmekten Vazgeç