Teknobu

Mac’iniz için İkinci Bir Monitör Nasıl Kurulur ?


Mac’iniz için İkinci Bir Monitör Nasıl Kurulur ?

Mac’iniz için İkinci Bir Monitör Nasıl Kurulur ?

Çift ekranlı monitörler, kullanışlı olabilir, ancak biraz planlama gerektirir. Apple Mac kullanıcısıysanız ikinci bir monitörü nasıl kuracağınız sitemizde açıklanmıştır.

Evden çalışmak, insanlara çalışma alanlarını geliştirmek için yeni püf noktaları öğrenmeleri için ilham veriyor ve bunu yapmanın harika bir yolu ikinci bir monitör kullanmak. Apple Mac kullanıcılarının bu seçenekten yararlanabilmelerinin bazı yolları .

Birden çok monitör kullanmak, tıklama veya klavye kısayolu eklemeden seçenekleri genişletmek için mükemmeldir. Elbette, elektronik tablolar gibi şeyleri gerçek bir bakışta koyarak belirli çalışma alanlarında verimliliği artırabilir, ancak çift (veya daha fazla) monitör kurulumu hemen hemen her senaryoda faydalıdır. Video oyunu oyuncuları genellikle bir kılavuzu çevrelerinde tutmak için ikinci bir ekran kullanır ve flamalar bunları sohbet okumak için kullanır . Editörler, ekran karmaşasını azaltmak veya kullanıcı arayüzünün belirli öğelerini büyütmek için çoklu monitör kurulumu kullanır. Hemen hemen herkes, TV gibi daha büyük bir ekranı, ana ekranda çalışırken arka planda video oynatmak için ikinci bir monitör olarak kullanabilir .

Mac’ten ikinci bir ekran almanın iki yolu vardır. İlk ve en kolay yol, Duet gibi bir uygulamayı iPad veya başka bir cihaza başka bir ekran göndermek için Wi-Fi kullanan bir uygulamadır . Bununla birlikte, birçok sınırlama vardır ve tablet yerine gerçek bir monitör isteyen insanlar için ideal değildir. Apple TV’ler, AirPlay adlı bir özellik aracılığıyla aynı işlevselliği sağlayabilir.

Bu Yazımızda Okuyun :   Outlook Gönderilen Maili Geri Çekme Nasıl Yapılır 2021

İkinci yol, taşınabilirlik sorun olmadığı sürece gitmenin en iyi yolu olan fiziksel bir bağlantıdır. Ancak, Mac’in bağlantı noktalarını kontrol ettiğinizden emin olun. Bazı Mac bilgisayarlarda HDMI çıkışı bulunurken, diğerlerinde yalnızca Thunderbolt 3 olabilir. Bir kablo (veya gerekirse bir adaptör) satın almadan önce bağlantı noktalarını belirleyin. Daha fazla kişi, üçüncü taraf kabloların uyumsuz olma riskini almak yerine Apple marka kablolar kullanmanızı önerir.

Mac OS Yazılımı Süreci Kolaylaştırır

Streamlabs for mac 2
Mac OS

Bir şeyler kabloyla fiziksel olarak bağlandıktan sonra , bir sonraki adım bu iki ekranın nasıl kullanılacağını belirlemektir. Apple simgesini tıklayın, ardından Sistem Tercihleri’ni ve ardından Ekranlar’ı seçin. Üst taraftaki Düzenleme sekmesi çok önemlidir. Yansıtılmış ekranlar seçeneği altta seçilirse, aynı görüntüyü her iki ekrana da koyacaktır; bu, hedefin başkalarının aynı görüntüyü daha büyük bir monitörde görüntülemesine izin vermekse harikadır. Ancak, plan her ekranda farklı şeyler olacaksa, bu kutunun işaretini kaldırın.

Düzenleme menüsü de ekran konumlandırmaya karar verildiği yerdir. Menüdeki monitörlerin nasıl düzenlendiği, odanın fiziksel ortamını taklit etmelidir, bu nedenle ikinci monitörünüz ana ekranınızın solundaysa, bu ekranda bu şekilde ayarlamak istersiniz. Bu, sola doğru kaydırmanın mantıksal bağlantısını, fare imlecini sol ekrana koyacaktır.

Bu Yazımızda Okuyun :   İphone Dns Ayarları Nasıl Yapılır? (Güncel) 2021

Apple TV kullananlar için AirPlay seçenekleri aynı şekilde çalışır. Apple TV’ye bağlı TV açıkken AirPlay simgesine tıklayarak başlayın. Ekranı yansıtmak veya ayrı görüntüler göstermek için seçenekler sorar. AirPlay simgesi menü çubuğunda görünmüyorsa, yukarıda tartışıldığı gibi aynı Düzenleme sekmesine gidin ve “Varsa menü çubuğunda yansıtma seçeneklerini göster” kutusunu işaretlediğinizden emin olun.

SONRAKİ YAZI

”Google
22 Beğenmekten Vazgeç