Teknobu

Kendinize Kod Yazmayı Öğretmenin En İyi Yolları 2020


Kendinize Kod Yazmayı Öğretmenin En İyi Yolları 2020

Kendinize Kod Yazmayı Öğretmenin En İyi Yolları 2020

Kod yazmayı öğrenmek istiyorsanız, bu büyük evrene ilk adımlarınızı atmak göz korkutucu olmasa da göz korkutucu gibi görünebilir. İşte büyük sırrı: Kendinize ihtiyacınız olan tüm yardımı vermek, kendinize yeni teknikler öğretmek ve bu öğrenme sürecini eğlenceli ve heyecan verici hale getirmek için kullanabileceğiniz çok sayıda ücretsiz (ve ucuz) kaynak var. .

İster teknoloji endüstrisine geçmek isteyen bir yetişkin, ister en yeni dili öğrenmek isteyen bir öğrenci, ister sadece yazılım ve hizmetlerin nasıl çalıştığını anlamak isteyen bir hobi olun, programlamaya başlamak için tek ihtiyacınız olan bir bilgisayar ve internet erişimi olması yeterlidir.

Kendinize sorun: Neden kod yazmayı öğrenmek istiyorsunuz?

Bir programlama dilini öğrenmek istediğiniz nedenleri ( gerçek nedenleri ) düşünmek için birkaç dakika (veya bir gün) ayırın . Kendine karşı dürüst ol. Bir promosyon yapmak için en düşük asgari seviyeyi öğrenmeye mi çalışıyorsunuz? Büyük bir kariyer değişikliği mi yapmak istiyorsunuz? Bir sonraki en büyük uygulamayı oluşturmak mı istiyor musunuz? 

Yanıtınız, hangi programlama dillerinde veya dillerinde ustalaşmanız gerektiğini ve hedefinizin ne tür bir taahhüt (zaman ve para olarak) gerektirebileceğini belirlemenize yardımcı olabilir. Örneğin, hayalleriniz bir sonraki harika işletim sistemini veya PhotoShop’a katil bir alternatif oluşturmaksa, size C ++ ‘ı öğreten resmi bir bilgisayar bilimi eğitiminin yanı sıra veri yapısı, algoritmalar ve bellek ayırma gibi daha karmaşık konulardan faydalanırsınız.

Bu Yazımızda Okuyun :   Microsoft Excel'de Kontrol Listesi Nasıl Oluşturulur ?

Öte yandan, bir teknoloji kariyerine geçiş yapmak isteyen bir orta kariyer uzmanıysanız, kısa süreli bir kodlama bootcampı ikinci derece borçlanmaktan daha mantıklı olabilir. Yapmak istediğiniz tek şey web siteleri oluşturmak veya Raspberry Pi’nizi sınırlarına kadar zorlamaksa, etkileşimli öğreticiler ve ücretsiz çevrimiçi kursların bir kombinasyonu sizi devam ettirmek için yeterli olabilir.Doğru programlama dilini seçin

Neden kodlamak istediğinizi anladıktan sonra, hangi programlama dilini ele almanız gerektiğini daha kolay bir şekilde belirleyebilirsiniz. Öğrenilecek tek bir “en iyi” programlama dili olmasa da, bazı diller diğerlerinden daha kullanıcı dostudur. HTML ve CSS, kodlama dünyasına en kolay giriş noktaları olarak kabul edilir, ancak bunlar yalnızca temel web siteleri geliştirmek için yararlıdır.

Ödeme sistemlerini veya veritabanlarını içeren daha etkileşimli web siteleri için, tüm bileşenleri Javascript, PHP, SQL ve Python’u bilmeniz gerekir. Mobil uygulama üreticileri, iOS uygulamaları yapmak için Swift veya C’yi ve Android uygulamaları için Java veya Kotlin’i kullanır. Video oyunu geliştiricileri, oyun fikirlerini hayata geçirmek için Unity’e, hatta C# ‘a döneceklerdir.

Bu Yazımızda Okuyun :   Programlamayı Daha Hızlı Öğrenmek için 7 İpuçu 2020

Başlangıç ​​programlama dilinize hala karar veremiyor musunuz? Çoğu profesyonel, en geniş yardımcı programı ve kariyer esnekliğini sundukları için Python, C # veya JavaScript öğrenmenizi öneririz.

Her şeyden önce, bir şeyler öğrenmeye başlayın . Bir programlama diliyle rahat olduğunuzda, yeni bir müzik aleti veya yabancı dil öğrenmek gibi bir sonraki dili daha hızlı öğrenebilirsiniz.

Bazı çevrimiçi kursları deneyin

Öğrenme programınız üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak istiyorsanız (veya tek başınıza gitmek istemiyorsanız), çevrimiçi kodlama kursu yüz yüze kodlama önyükleme kampından daha iyi bir seçenek olabilir. Bununla birlikte, aynı programlama dillerini öğreten birçok farklı çevrimiçi sınıf vardır ve hangisinin gerçekten zamanınıza ve paranıza değdiğini anlamak zor olabilir.

Hesaplamalı düşünmeyi öğrenmeye odaklanma

Belirli bir programlama dilini öğrenmeye aşırı odaklanmak yerine, bir bilgisayarın anlayacağı şekilde problem çözmeyi de öğrenebilirsiniz . Başka bir deyişle, görüntü tanıma, algoritmalar ve soyutlamalar gibi kavramlarla becerilerinizi geliştirin. Bu ilkeleri ne kadar iyi anlarsanız, bir sonraki dili öğrenmek (ve sonuç olarak daha iyi ürünler veya projeler tasarlamak) o kadar kolay olacaktır.

Bu Yazımızda Okuyun :   Aynı Karakter Dizisi Üzerine snprintf() Fonksiyonu Kullanarak Ekleme Yapma

İnternet sayesinde bilgisayar biliminin temellerini öğrenmek için dört yıllık bir üniversite programına kayıt olmanıza gerek yok; birkaç üniversite düzeyinde ders ücretsiz olarak çevrimiçi (veya nominal bir ücret karşılığında) ders alabilirsiniz.

”Google
42 Beğen