Teknobu

Kartallar Kaç Yıl Yaşar? Güncel Bilgi 2021


Kartallar Kaç Yıl Yaşar? Güncel Bilgi 2021

Kartallar Kaç Yıl Yaşar? Güncel Bilgi 2021

Bu blog yazısında, güçlü ve görkemli kartalın yaşam süresine değineceğiz doğamızdaki kartallar kaç yıl yaşar bir öyküsüne bakalım.

Kartallar kaç yıl yaşar ne kadar yaşar sorusuna cevap vereceğiz işte kartallar hakkında tüm merak edilenler.

Kartallar Kaç Yıl Yaşar ?

Kartallar Kaç Yıl Yaşar

Bir KARTALIN Öyküsü: Kartal, türünün en uzun yaşam süresine sahiptir. Bir kartal 70 yıla kadar yaşayabilir. Ancak bu yaşa gelebilmek için kartalın çok zor bir karar vermesi gerekiyor! 40.yılında, kartalın uzun ve esnek Pençeleri artık yiyecek görevi gören bir avı yakalayamaz.

Uzun ve keskin gagası bükülür. Yaşlı ve ağır kanatları kalın tüyleri nedeniyle göğsüne yapışır ve uçmayı zorlaştırır. Sonra, kartal sadece iki seçenekle kalır: ÖL veya acı verici bir DEĞİŞİM sürecinden geç! Bu süreç 150 gün (5 ay) sürmektedir.
İşlem, kartalın bir dağın tepesine uçmasını ve yuvasına oturmasını gerektirir. Orada kartal, onu koparana kadar gagasını bir kayaya vurur. Sonra kartal yeni gaganın tekrar büyümesini bekleyecek ve ardından pençelerini koparacaktır. Pençeleri büyüdüğünde, kartal yaşlı tüylerini koparmaya başlar. Ve bundan sonra, kartal meşhur yeniden doğuş uçuşunu yapıyor ve 30 yıl daha YAŞIYOR !!

Bu Yazımızda Okuyun :   Kaderimin Oyunu Gülsüm Kimdir? Ayça Koptur Kim?

Neden Değişim gerekli?

Hayatta kalmak ve yaşamak için. Biz de değişim sürecini başlatmalıyız. Bazen tatsız eski hatıralardan, olumsuz alışkanlıklardan ve sabit zihniyetimizden kurtulmamız gerekir. Sadece geçmiş yüklerden Kurtulmuş olarak şimdiki zamandan faydalanabiliriz. Bir kartal 40 yaşında hayat kurtaran ve hayat değiştiren bir karar verebilirse… neden biz yapamayız? İleride Yeni Bir Yolculuğa çıkmak için, olumsuz eski sınırlayıcı inançlarınızdan vazgeçin. Zihnini aç ve bir kartal gibi yüksekten uçmana izin ver! Yağmur yağdığında bütün kuşlar barınak olur. Ama KARTAL bulutların üzerinde uçarak yağmurdan kaçınıyor… Sorun herkes için ortaktır ama onu çözme tutumu fark yaratır!
Değişimden korkmayın…

”Google
8 Beğen