Web Analytics
Teknobu

İphone 7 Plus Kamera Ayarları 2022
İphone 7 Plus Kamera Ayarları 2022

İphone 7 Plus Kamera Ayarları 2022

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda sizlere İphone 7 Plus Kamera Ayarları hakkında bilgiler vereceğim. İşte en iyi İphone 7 Plus Kamera Ayarları bu yazımızda.

İnanılmaz Fotoğraflar Çekmek İçin iPhone 7 Plus Kameranızı Nasıl Kullanırsınız? İşte olması gereken tüm özellikler bu yazımızda.

iPhone 7 Plus kamera , mobil fotoğrafçılık dünyasında oyunun kurallarını gerçekten değiştiriyor. Ek dahili telefoto lens, artık iPhone ile yüksek kaliteli “yakınlaştırılmış” fotoğraflar çekebileceğiniz anlamına gelir. Fotoğraf makinesinin yeni Portre modu , daha önce yalnızca bir DSLR fotoğraf makinesiyle elde edebileceğiniz sığ alan derinliğini taklit etmenize olanak tanıyan inanılmaz bir Derinlik Etkisine sahiptir. Bu eğitimde, bu yeni iPhone kamera özellikleri ve yaratıcılığınızı bir sonraki düzeye taşımak için bunları nasıl kullanacağınız hakkında daha fazlasını keşfedeceksiniz .

İphone 7 Plus Kamera Ayarları 2022

2x Telefoto Lensle Yakınlaştırın

Normal iPhone 7 kamera, önceki iPhone modellerine benzer standart geniş açılı merceğe sahiptir. Ancak iPhone 7 Plus, arkaya bakan iki ayrı kamera lensine sahiptir. 7 Plus’ı bu kadar harika bir kamera yapan da budur.

İphone 7 Plus Kamera Ayarları
İphone 7 Plus Kamera Ayarları

İlk lens, sahnenizin geniş bir görüntüsünü yakalamak için mükemmel olan standart geniş açılı lenstir.

Yalnızca iPhone 7 Plus’ta bulacağınız diğer lens ise 2x telefoto lens. Bu lens, fiziksel olarak daha fazla yaklaşmanıza gerek kalmadan nesnenizin daha yakından görüntüsünü yakalamanıza olanak tanır.

iPhone 7 Plus ile çekim yaparken, dahili geniş açılı ve telefoto lensler arasında geçiş yapmak kolaydır.

Kamera uygulamasını açtığınızda, çerçevenin altında (veya sağında) “1x” yazdığını fark edeceksiniz. Bu, şu anda geniş açılı lensi kullandığınız anlamına gelir.

Telefoto moduna geçmek için 1x simgesine dokunmanız yeterlidir. Şimdi 2x telefoto lens kullandığınızı gösteren “2x” diyecektir.

2x seçeneğinin seçilmesi, öznenize daha yakından bakmanızı sağlar. Bu, konuya yaklaşmanın zor veya imkansız olduğu durumlar için harikadır.

Dijital Yakınlaştırmaya Dikkat Edin 

1x/2x yakınlaştırma seçeneğinin yanı sıra kamera uygulaması, daha da yakınlaştırmanıza olanak tanıyan bir dijital yakınlaştırma özelliğine de sahiptir.

Etkinleştirmesi kolaydır – parmağınızla 1x düğmesine dokunmanız ve sola sürüklemeniz yeterlidir. Artık 10 kata kadar yakınlaştırabileceğinizi göreceksiniz.

İlk başta bu dijital yakınlaştırma özelliği harika bir araç gibi görünse de, gerçek şu ki, gerçek bir 10x “optik” telefoto lense sahip olmakla aynı şey değil.

Her şeyin 10 kat daha büyük görünmesini sağlamak için iPhone, ekrandaki her şeyi büyüten bir numara kullanıyor. Ancak bunu dijital olarak yaptığı için, uzaktan yakalanan görüntüyü gerçekten patlatıyor, yani dijital gürültü de dahil olmak üzere her şey büyütülecek.

Dijital yakınlaştırma özelliğini yalnızca kesinlikle mecbur kalırsanız kullanmalısınız. 2x yakınlaştırma gayet iyi çünkü her şeyin daha yakın görünmesini sağlamak için telefoto lensin optiklerini kullanıyor. Ancak 2x yakınlaştırmanın ötesinde, konuyu büyütmek için görüntünüzü küçültürsünüz.

Dijital yakınlaştırmayı kullanmak yerine, “ayaklarınızla yakınlaştırmanız” çok daha iyi olur. Başka bir deyişle, nesnenize yaklaşarak çok daha kaliteli bir fotoğraf elde edeceksiniz.

Aşağıda bu vazoyu 10x dijital zoom özelliği ile ve 1x ayarı ile yakın çekim yaparak kalite farkını görebilirsiniz. 10x görüntünün nasıl grenli göründüğüne, 1x görüntünün net ve keskin olduğuna dikkat edin.

Derinlik Etkisi Kullanırken Arka Planın Önemi

Portre modundaki Derinlik Efekti özelliği, özneniz arka plandan uzaktayken ve başlangıçta arka planda bir şey olduğunda en iyi sonucu verir.

Konu arka plandan ne kadar uzaksa, o kadar hoş bir bulanıklık elde edersiniz. Her ikisi de Portre modunda çekilmiş bu iki fotoğraf arasındaki bulanıklık miktarındaki farka dikkat edin.

Bu nedenle, daha fazla bokeh (bulanık arka plan) istiyorsanız, Portre modunda çekim yaparken nesnenizi arka plandan uzaklaştırın.

Portre modunda sığ alan derinliğinden tam olarak yararlanabilmeniz için arka planda gerçekten bir şeyin olması da önemlidir.

Aşağıdaki örnekte deneğim düz beyaz bir arka plana karşı duruyor. Orijinal fotoğraf ile Derinlik Efekti olan fotoğraf arasında ne kadar az fark olduğuna dikkat edin.

Kesinlikle bir fark görebilseniz ve Derinlik Efekti ile alttaki görüntü daha güzel olsa da, o duvarda bulanıklık efektini gösteren bazı ayrıntılar olsaydı fotoğraf çok daha dinamik olurdu.

”Google
15 Beğenmekten Vazgeç