Teknobu

İphone 12 Hakkında Bilmediğiniz İpuçları ve Püf Noktaları


İphone 12 Hakkında Bilmediğiniz İpuçları ve Püf Noktaları

İphone 12 Hakkında Bilmediğiniz İpuçları ve Püf Noktaları

iPhone 12’de bazı ipucu ve püf noktaları. Yeni cihazınızı kullanmaya başladığınızda karşılaşabileceğiniz (veya bulamayacağınız) iPhone 12 ipuçlarını ve püf noktalarını bulmak için Cihazı inceledik. Bu iPhone 12 ipuçları ve püf noktaları, telefonunuzu kullanmayı çok daha kolay hale getirecektir. Hakkında Bilmediğiniz En İyi iPhone 12 ipucunu ve püf noktasını keşfetmek için okumaya devam edin.

En iyi iPhone 12 ipuçları ve püf noktaları

Ses Kayıtlarınızı Geliştirin

En iyi iPhone 12 ipuçları ve püf noktaları

Ses kaydediciyi notları, dersleri veya diğer şeyleri kaydetmek için kullanıyor musunuz? İPhone 12’deki yeni bir özellik, arka plan gürültüsünü azaltarak bu kayıtları çok daha net hale getirecek.
Bu gelişmiş kayıttan yararlanmak için, bir ses kaydı yapmanız ve ardından onu düzenlemeniz gerekir.
Ses kaydınızı düzenlemek için, düzenleme menüsünü açmak için üç noktalı üç noktaya dokunun ve ardından Kaydı Düzenle’ye basın.
Sihirli Değnek’e dokunun ve ardından bitti’yi seçin.
iPhone, ses klibinizi otomatik olarak tarayacak ve arka plan gürültüsünü azaltacaktır. Bu yeni ve geliştirilmiş ses klibi, tüm Apple cihazlarınızda senkronize olacaktır.

Bu Yazımızda Okuyun :   Akıllı Telefonunuzu Bilgisayarınızda Mikrofon Olarak Nasıl Kullanabilirsiniz ?

Kısayolları Başlatmak için Telefonunuzun Arkasına dokunun

En iyi iPhone 12 ipuçları ve püf noktaları

İlk olarak iOS 14’ün beta sürümünde keşfedilen bu Genius numarası, bir eylemi veya kısayolu tetiklemek için iPhone’unuzun arkasına dokunmanıza olanak tanır. Kurulum sırasında ekran görüntüsü alma, Siri’yi başlatma vb. Dahil çeşitli etkinlikler arasından seçim yapabilirsiniz. Geri dokunma özelliğini ayarlamak için Ayarlar > Erişilebilirlik > Dokunma > Geri Dokunma’ya gidin . Daha sonra kullanmak istediğiniz dokunma sayısını ve tetiklemek istediğiniz eylemleri seçebilirsiniz.

FaceTime’da Otomatik Olarak Göz Teması Kurun

En iyi iPhone 12 ipuçları ve püf noktaları

İlk olarak iOS 13’ün beta sürümünde görünen bu özellik, iOS 14’e kadar iOS’un son sürümüne hiç girmedi. Bu özellik etkinleştirildiğinde, ekrana baktığınızda bile kamerayla göz teması kuruyormuşsunuz gibi görünür. . Bu özelliği etkinleştirmek için Ayarlar > FaceTime > Göz Teması bölümüne gidin .

Varsayılan E-postanızı veya Web Tarayıcınızı Seçin

En iyi iPhone 12 ipuçları ve püf noktaları

Yıllarca bu özelliği talep ettikten sonra, Cupertino tabanlı marka nihayet kullanıcılara varsayılan e-postayı veya web tarayıcısını değiştirme olanağı verdi . Safari kullanmak yerine Chrome, Firefox veya iPhone’unuza yüklediğiniz herhangi bir uyumlu tarayıcıyı açmayı seçebilirsiniz.
Tarayıcınızı veya e-posta uygulamanızı değiştirmek için iPhone’unuzda Ayarlar uygulamasını başlatın ve ardından varsayılan olarak ayarlamak istediğiniz e-postayı veya tarayıcı uygulamasını bulun . Uygulamaya dokunun ve ardından tercih ettiğiniz uygulamayı ayarlamak için “Varsayılan Tarayıcı Uygulaması” veya “Varsayılan E-posta Uygulaması” nı seçin.
Bu seçeneği bulamazsanız, iPhone 12’nizin iOS 14’ün en son sürümünü çalıştırdığından emin olun.ve uygulama güncellendi. Bu seçenek yalnızca uygulama güncellendiyse ve özellikle bu özelliği eklediyse görünür.

Bu Yazımızda Okuyun :   Office Suite Pro + Pdf Apk Download

Emojileri Arayın ve Kaydırın

En iyi iPhone 12 ipuçları ve püf noktaları

En uygun olanı bulmak için emojilerde gezinmekten bıktınız mı? O halde iOS 14’teki yeni arama özelliği tam size göre. Mükemmel emojiyi bir saniyeden kısa sürede bulmak için emoji klavyesini açın ve üstteki yeni arama çubuğunu kullanın. Hala uygun olanı bulamıyor musunuz? Daha fazlasını getirmek için emojiyi sola kaydırın!

”Google
11 Beğen