Teknobu

iPhone 11 NFC Açma Nasıl Yapılır?


iPhone 11 NFC Açma Nasıl Yapılır?

iPhone 11 NFC Açma Nasıl Yapılır?

iPhone 11 NFC Açma Nasıl Yapılır? Merhaba değerli dostlar bu yazımızda sizlere iPhone 11 NFC Açmayı sizlere göstereceğiz.

Bu makalemizde sizlere iPhone 11 NFC Açma işleminin nasıl yapılacağını detaylı olarak sizlere anlatıyoruz. Detaylar makalemizde…

NFC yani Near Field Communication (Yakın Alan İletişimi), yeni nesil kablosuz teknolojilerden biridir. NFC teknolojisi sayesinde sadece birkaç cm uzaklıktaki cihazlara veri transferi sağlanabilmektedir. iPhone NFC açma işleminin adımları hemen aşağıdadır. Özellikle iPhone 11 NFC açma özelliği var mı? Sorusunun cevabı oldukça merak ediliyor.

Bluetooth gibidir ancak NFC sisteminde eşleştirme kodu denen bir sistem yer almaktadır. Ayrıca NFC’de güç tüketimi Bluetooth’a oranla çok daha azdır ve veri aktarımı da daha hızlıdır. NFC’nin bir diğer kullanım alanı ise temassız ödemelerdir. Peki iPhone’da NFC açma nasıl olur?

iPhone 11 NFC Açma Nasıl Yapılır?

iPhone 11 NFC Açma
iPhone 11 NFC Açma

NFC; iPhone XR, XS, XS Max, 12 gibi yeni modellerin tamamında da mevcuttur. NFC’yi açma ya da kapama gibi anahtarlar ise bulunmamaktadır. NFC bir uygulama kullanımına gerek olmadan arka planda tarama yöntemi ile okunabilir. Güvenilir bir sistemdir.

Bu Yazımızda Okuyun :   iPhone İnstagram Ses Sorunu Nasıl Çözülür? 2021

Apple istediğiniz olmadan NFC’yi açması mümkün görünmemektedir. Çünkü evdeki ve çevredeki diğer cihazlar ile iletişim kurmak için HomeKit gereklidir.

Ayrıca temassız ödeme özelliği ile de Apple Pay’e de uyumludur. Bu da son derece hızlı olmasının bir diğer nedenidir. Eğer iPhone cihazınızda NFC kullanmak isterseniz Jailbreak ya da Tweaki yüklemek durumunda kalacaksınız.

Şu anda Apple Pay gibi özellikleri kolaylaştıran iPhone 11 NFC, arabanın kapılarını açma işlevlerini yerine getirmek için yeteneklerini genişletebilir.

Kontrol merkezine NFC eklemek isterseniz öncelikle cihazınızın ayarlar uygulamasını ziyaret edin. Daha sonra kontrol merkezi ayarlarına giriş yapın.

Buradaki “NFC etiket okuyucu” önünde yer alan “+” butonuna tıklayın. Bu işlemler sonucunda kontrol merkezine NFC etiket okuyucusu yerleşecektir. Kullanmak için ise aşağıdaki görselde yer alan, internet üzerinde satın alabileceğiniz, cihazınızı geçerli bir NFC etiketine yaklaştırmanız yeterli olacaktır.

”Google
Beğen