Web Analytics
Teknobu

İos 16 Özellikleri Nelerdir? 2022 (Güncel)
İos 16 Özellikleri Nelerdir? 2022 (Güncel)

İos 16 Özellikleri Nelerdir? 2022 (Güncel)

İos 16 Özellikleri Nelerdir? İos 16 güncellemesinde yeni özellikler nelerdir? Hangi özellikler yer alacak işte tüm detaylarıyla açıkladık.

2022’de iPhone’larımız, halihazırda geliştirilmekte olan iOS 16 ile mükemmel bir hale gelecek. Peki 2022 için yepyeni işletim sistemi İos 16 Özellikleri Nelerdir? bizleri neler bekliyor?

iOS için gelecek güncellemeye bir göz atıyoruz. Apple’ın geleneğini bozmadığını varsayarsak, iOS 16’nın iPadOS 16, watchOS 9 ve yeni macOS ile birlikte Haziran 2022’de WWDC’de tanıtılmasını ve ardından Eylül 2022’de kapsamlı beta testinin ardından halka açılmasını bekleyebiliriz.

Apple’ın bir sonraki büyük iOS güncellemesi iOS 16 ile ilgili en son söylentileri ve sızıntıları burada sizler için paylaştık.

İos 16 Özellikleri Nelerdir?

İos 16 Özellikleri
İos 16 Özellikleri

iOS 16’nın ortaya çıkmasına hala epey bir zaman varken, Apple’ın tam olarak ne planladığını söylemek zor. Ancak 2021’de çıkacak olan çoğu teknoloji sürümünde olduğu gibi, bize ne bekleyeceğimiz konusunda kabaca bir fikir veren fısıltılar ve hatta sızıntılar var.

Yeniden tasarlanan uygulama simgeleri

MacOS Monterey’de bir dizi yeni uygulama simgesiyle (böyle diyebilirseniz) muamele gördük ve kaynaklar aynısını iOS 16’da görmek üzere olabileceğimizi öne sürüyor. iOS 15, iOS 16 için daha büyük değişikliklerin planlandığı iddia ediliyor.

Yayın kaynaklarını açıklamıyor, ancak Apple İnsan Arayüzü Tasarımı Başkan Yardımcısı Alan Dye’nin yaklaşık bir yıldır ekibiyle yeni simgeler üzerinde çalıştığının söylendiğini öne sürüyor.

Herhangi bir ayrıntı verilmemiş olsa da site, güncellenen simgelerin tasarım özelliklerinin macOS Monterey simgelerine “çok benzer” olacağını iddia ediyor. Bu, iOS 7’de sunulan elden geçirilmiş görünümden daha fazla derinliğe ve dokuya sahip olan orijinal iOS uygulama simgelerinin modern bir şekilde ele alınması anlamına gelebilir. 

Yükseltilmiş AR/VR yetenekleri

Apple’ın artırılmış gerçeklik planlarıyla ilgili fısıltılar yıllardır ortalıkta dolaşıyor ve görünüşe göre şirket 2022’nin sonlarında bir şey duyurmaya hazır olabilir – zaten mevcut söylentilere inanılırsa. 

Ancak bazıları tam gelişmiş Apple AR Gözlüklerine güveniyor olsa da , gerçek ve artırılmış dünyaları bir araya getiren üst düzey bir AR/VR kulaklığı olacak gibi görünüyor . İçerik açısından ne bekleyeceğiniz konusunda ayrıntılar kısa olsa da, söylentiler, deneyimin çeşitli öğelerini kontrol etmek için iPhone’unuzu kullanacağınızı gösteriyor.

Bu nedenle, Apple TV uzaktan kumandasına benzer şekilde iOS 16’da yerleşik bir tür AR/VR kulaklık kontrollerinin Kontrol Merkezi aracılığıyla erişilebilir olmasını bekliyoruz. 

Apple’ın AR uygulama geliştirme API’sı olan ARKit’i yeni özellikler ve işlevler içerecek şekilde güncellemesi de mümkündür.

”Google
10 Beğenmekten Vazgeç