Teknobu

İos 15 Güncelleme Hatası (Çözümü)


İos 15 Güncelleme Hatası (Çözümü)

İos 15 Güncelleme Hatası (Çözümü)

İos 15 beta yükleme yaparken kullanıcılar hata ile karşılaşmaktalar. Peki bu İos 15 Güncelleme Hatasının çözüm yolları nelerdir?

Apple, iOS 15’i halka daha yeni yayınladı ve artık tüm uyumlu iPhone modellerinde indirilebilir. Güncellemeyi hemen indirmekle ilgileniyorsanız, tek yapmanız gereken Ayarlar uygulamasına gitmek. 

Ancak bazen güncelleme işlemi göründüğü kadar basit olmayabilir. iOS 15’e güncelleme yapmaya çalışırken Yazılım Güncelleme Başarısız hatasıyla karşılaşıyorsanız, düzeltmeyi deneyebileceğiniz bazı şeyler vardır.

İos 15 Güncelleme Hatası (Çözümü)

İos 15 Güncelleme Hatası (Çözümü)
İos 15 Güncelleme Hatası (Çözümü)

Daha önce de belirtildiği gibi, en son iOS sürümünü yüklerken sorunlarla karşılaşmak yaygındır ve paniğe gerek yoktur. iOS 15’e güncelleme yapmaya çalışırken “Yazılım Güncelleme Başarısız” hatası aldıysanız, düzeltmek için aşağıda belirtilen ipuçlarını takip edebilirsiniz.

  • Sıfırdan iOS 15’i Tekrar Yüklemeyi Deneyin

Bu ipucunu zaten denemiş olabilirsiniz. Bununla birlikte, yapabileceğiniz şey, “Yazılım Güncelleme Başarısız” yazan istemi kapatmak, açık tüm sekmeleri kapatmak ve ardından iPhone’unuzu yeniden başlatmak. İPhone’unuz açıldığında, çalışan bir WiFi’ye bağlayın ve ardından birkaç dakika bekleyin. Bunu yaptıktan sonra Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümüne gidin . Şimdi güncellemeyi yüklemeye devam edin. Bu, iOS 15’i yüklerken Yazılım Güncelleme hatasını düzeltecektir.

Bu Yazımızda Okuyun :   Vodafone Sınırsız İnternet Psiphon Pro Ayarları 2021
İos 15 Güncelleme Hatası (Çözümü)
İos 15 Güncelleme Hatası (Çözümü)
  • Birkaç Saat Bekleyip Tekrar Deneyin

Tipik olarak, Apple yeni bir iOS güncellemesi yayınladığında, milyonlarca iPhone ve iPad kullanıcısı onu yüklemeye çalışır. Bu, Apple’ın sunucularına yük getirir. Bundan sonra, birkaç saat beklemeniz ve ardından cihazınızı tekrar güncellemeyi denemeniz hayati önem taşır.

  • PC Üzerinden iOS 15’e Güncelleme

Bilgisayarınızdan en son iOS 15 güncellemesine güncelleme yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken iPhone’unuzu Mac veya Windows PC’nize takmak, Mac’te Finder’ı ve Windows’ta iTunes’u başlatmak ve ardından Özet’ten Güncelle düğmesini tıklamaktır.

  • iOS 15’i Manuel Olarak Yükleme

Ayrıca, IPSW ürün yazılımı dosyasını kullanarak iOS 15’i manuel olarak yükleme seçeneğiniz de vardır. Dosyayı iPhone’unuza indirmeniz ve ardından yüklemeniz yeterlidir. Kolay bir yöntem olmasa da işinizi görür. IPSW dosyalarını buradan indirebilirsiniz .

Bu Yazımızda Okuyun :   Apple Fiyatları Düşecek mi, Düşer mi? 2022

iOS 15’i kurarken Yazılım Güncellemesi Başarısız oldu hatasını düzeltmek istiyorsanız çözümlerden bazıları bunlar. Bir haber alır almaz daha fazla ayrıntı paylaşacağız. Görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşın.

”Google
1 Beğenmekten Vazgeç