Teknobu

Yeni Güncelleme iOS 14.5.1 Özellikleri Nelerdir? 2021


Yeni Güncelleme iOS 14.5.1 Özellikleri Nelerdir? 2021

Yeni Güncelleme iOS 14.5.1 Özellikleri  Nelerdir? 2021

İos için yeni güncelleme yayınlandı. Bu güncel sürüm ios 14.5.1 sürümüdür. Peki İos 14.5.1 Özellikleri nelerdir bir bakalım.

İos 14.5.1 devasa bir güncellemedir ve 1.27 GB boyutundadır. Bu güncelleme, yazılımın beta sürümlerinde test edilmekte olan birçok özelliği getirecektir. Aşağıdaki iOS 14.5.1’e eklenen tüm yeni özelliklere göz atın:

iOS 14.5.1 Özellikleri

iOS 14.5.1 Özellikleri
iOS 14.5.1 Özellikleri

Aşağıda iOS 14.5.1 sürümüne eklenen yeni özellikler yer almaktadır. İşte yeni ios 14.5.1 özellikleri;

Apple Watch ile iPhone’un kilidini açın

  • Eklenen en son iyileştirmelerden biri, pandemiyi akılda tutmaktır. İOS 14.5, yeni güncellemesiyle kilit açma, kullanıcıların Apple Watch’ları aracılığıyla Face ID kimlik doğrulamalarını atlamalarına olanak tanıyor. İnsanlar iPhone’larının kilidini açarken sorunlarla karşılaşıyorlar çünkü sürekli olarak maskeleri takmak ve maskeleri çıkarmak riskli bir hareket olabilir. Kişiler, Face ID kullanmadan veya şifre girmeden iPhone’larının kilidini açmak için bu özelliği kullanabilir.
Bu Yazımızda Okuyun :   Pixel 5 ve Pixel 4a 5G Satışa Sunulacak

Apple Haritaları için kitle kaynak kullanımı

  • Apple, Apple Haritalar uygulaması için bir kitle kaynak özelliği ekledi. Bu özellik, insanların kazaları, tehlikeleri, hız kontrollerini ve daha fazlasını rapor etmesine yardımcı olacaktır. Bu raporlar daha sonra diğer kullanıcılar tarafından kullanılabilir ve yol güvenliğinin bozulmadan kalmasına yardımcı olur.

Bisiklet ve Yürüyüş için ETA

  • Apple Haritalar için başka bir güncelleme geldi, insanlar artık yürüyerek veya bisikletle tahmini varış zamanına ulaşabilirler. Yeni güncelleme ile taşıma yöntemlerini seçebilir ve tahmini varış zamanlarını buna göre alabilirler.

Airtags desteği

  • Apple’ın yayınladığı en son donanım Airtags ve iPhone modelleri, en son iOS 14.5 güncellemesi ile bu Airtag’ler için destek aldı.

5G Desteği

  • 5G’nin gelişini desteklemek için bir dizi yükseltme yapıldı, ilk olarak Apple’ın 5G dual sim desteği eklemesi olacaktı. Apple ayrıca T-Mobile 5G bağımsız ağı için destek ekledi. 5G veri kullanımı iyileştirmeleri de bu yazılım güncellemesindeki yükseltmelerden biridir.

iOS 14.5.1 Emojileri

  • Yeni güncelleme, kullanıcıların denemesi için yepyeni bir emoji koleksiyonu getiriyor. Bu iOS 14.5 emojileri arasında ateşli kalp, kalbi onaran, nefes veren yüz, spiral gözlü yüz, bulutlarla yüz, şırınga, cinsiyet seçimleri ve daha fazlası bulunur.
Bu Yazımızda Okuyun :   BOULT AUDİO ZİGBUDS İNCELEMESİ 2021

Uygulama İzleme

  • Apple, kullanıcıların gizliliğini ana önceliklerinden biri haline getirdi ve uygulama izleme özelliklerinde değişiklik yaptıklarını akılda tutarak. İzlemeye şeffaflık eklediler ve artık uygulamaların belirli bilgileri izlemesini durdurmak için birçok açılır pencere içerecekler.
”Google
12 Beğenmekten Vazgeç