Teknobu

İnsanların Sizi Instagram Gruplarına Eklemesini Nasıl Engellersiniz? 2021


İnsanların Sizi Instagram Gruplarına Eklemesini Nasıl Engellersiniz? 2021

İnsanların Sizi Instagram Gruplarına Eklemesini Nasıl Engellersiniz? 2021

İnsanların Sizi Instagram Gruplarına Eklemesinden rahatsız mı oluyorsunuz? İnsanların sizi garip Instagram Gruplarına eklemesini engellemek istiyor musunuz? Eğer evet ise, o zaman doğru yerdesiniz. Onları engellemek için verilen adımları izleyin. Şimdi kısaca bu sorundan bahsedelim.

Hiç şüphe yok ki Instagram, diğerlerinin arasında en çok kullanılan ve sevilen sosyal medya platformlarından biri. Dünya çapında 1 milyardan fazla kullanıcısı var ve bu da hayranlarının ne kadar iyi takip edildiğini gösteriyor. Bu kadar harika bir uygulama olmasına rağmen, bazı sınırlamalara veya sorunlara sahip olmak oldukça normaldir çünkü bazı insanların çok yararlı bulabileceği birçok özellik olmalı, ancak aynı zamanda bazıları bu konuda o kadar da rahat olmamalıdır.

Instagram’da, size istediğiniz biriyle kolayca bağlantı kurabileceğiniz ve bir konuşma başlatabileceğiniz veya farklı gönderi ve hikayeler paylaşabileceğiniz bir Direkt Mesaj seçeneği sunduğunu göreceksiniz. Ancak, birçok insanın farklı insan grupları yarattığını ve orada birçok şeyi paylaştığını görmüş olmalısınız. Bu, bazı insanlar için oldukça heyecan verici olabilir, ancak bu tür gereksiz etkileşimi istemeyen veya sadece içine kapanık kalmak isteyen birçok insan var. Bu makale özellikle, insanların sizi Instagram’daki çeşitli gruplara eklemesini engellemenin bir yolunu arayan tüm insanlar içindir.

İnsanların Sizi Instagram Gruplarına Eklemesini Durduracak Adımlar

İşte, özellikle yabancıların sizi ınstagram gruplarına eklemesini engelleyebileceğiniz adımlar:

Bu Yazımızda Okuyun :   Sosyal Medyada Çekiliş Yapmak Artık Suç
İnsanların Sizi Instagram Gruplarına Eklemesini Nasıl Engellersiniz?
İnsanların Sizi Instagram Gruplarına Eklemesini Nasıl Engellersiniz?

Profesyonel Instagram profili için–

Instagram, sadece birkaç basit adımla profesyonel hesabı olanlar için bu seçeneği oldukça basit hale getirdi:

  1. Öncelikle ayarlarını değiştirmek istediğiniz Instagram profesyonel hesabınıza giriş yapmanız ve ardından profilinize gitmeniz gerekiyor.
  2. Şimdi profilinizde, ekranın sağ üst köşesinde üç satır göreceksiniz. Bu satırlara dokunun ve sizin için otomatik olarak eksiksiz bir menü açacaktır.
  3. Bu menüde “ayarları” bulun ve ona dokunun. Ayarlara dokunduğunuzda, sizi birçok farklı seçenek gösterecek başka bir sayfaya götürecektir.
  4. Ayarlardan, “gizlilik” seçeneğini bulmanız gerekir, çünkü oradan, profilinizin gizliliğiyle ilgili her şeyi yalnızca siz kontrol edebileceksiniz. Şimdi gizliliğe dokunun ve size gizliliğinizle ilgili yapabileceğiniz tüm eylemleri gösterecektir.
  5. Gizlilik içinde farklı bölümler göreceksiniz ve etkileşimler bölümünde, size mesajlarla ilgili tüm ayarları gösteren bir sayfa açacak olan “mesajlar” seçeneğine dokunun.
  6. Mesajlarda, “Grup ayarları” seçeneğinin bir seçeneğini göreceksiniz ve orada “sizi gruplara kim ekleyebileceğini” belirten bir ifade göreceksiniz, buna dokunmanız gerekiyor ve şimdi bu son adımınız. Burada, hesabınızın grup ayarlarını kontrol edecek iki farklı seçenek göreceksiniz. Yabancıların sizi gruplara eklemesini engellemek istiyorsanız, “yalnızca Instagram’da takip ettiğiniz kişiler” seçeneğini seçmeniz gerekir ve bu, ayarı otomatik olarak değiştirecektir.
Bu Yazımızda Okuyun :   İnstagram Gizli Hesaba Bakma Uygulaması 2021

Artık tek bir yabancı sizi Instagram’da herhangi bir gruba ekleyemeyecek.

Kişisel Instagram Hesabı için

Ne yazık ki Instagram, kişisel hesapları olan kişilerin mesajlaşma grubu ayarlarını kontrol etmeleri için herhangi bir doğrudan seçenek eklemedi. Bunun için ya profesyonel hesaba geçmeniz gerekir ya da insanların sizi eklemeye devam ettiği istenmeyen gruplardan manuel olarak çıkmanız gerekir.

”Google
4 Beğen

Yapılan Yorumlar