Teknobu

İnstagram Grid Düzeni Nasıl Yapılır ? 2021


İnstagram Grid Düzeni Nasıl Yapılır ? 2021

İnstagram Grid Düzeni Nasıl Yapılır ? 2021

Instagram Grid Düzeninizi Bir Profesyonel Gibi Tasarlamak ister misiniz , sizler için bu yazımızda İnstagram Grid Düzeni Nasıl Yapılır bundan bahsettik.

Şık ve uyumlu bir Instagram profili oluşturmanın daha kolay bir yolunu mu istiyorsunuz? Yayınlamadan önce profilinizde yeni görsellerin nasıl görüneceğini nasıl göreceğinizi merak mı ediyorsunuz?

Bu makalede, görsel olarak çekici bir Grid düzeni oluşturmanıza yardımcı olacak dört Instagram grid düzeni planlama aracını keşfedeceksiniz.

Neden İnstagram Grid Düzeni Aracı Neden Kullanmalı?

Instagram her zaman görsel öncelikli bir platform olmuştur. Facebook’tan farklı olarak, Instagram kullanıcıları, görünüşte birbiriyle bağlantısı kesilmiş resimlerden oluşan bir gruptan ziyade, şık etkileyici bir ızgara görürlerse muhtemelen hesabınızı takip etme olasılıkları daha yüksektir.

İnsanların içeriğinizden ne bekleyeceklerini bilmeleri için bir hikaye anlatmak ve profilinize görsel bir ses vermek çok önemlidir. Ayrıca , Instagram’ınızla ürün veya hizmet satmak, blogunuza veya web sitenize trafik göndermek, mağazanıza trafik çekmek, benzer fikirlere sahip bireylerden oluşan bir topluluk oluşturmak gibi neyi başarmaya çalıştığınıza dair net bir mesaj göndermenize yardımcı olur.

Küratörlü bir grid düzeninin diğer yararı, tutarlı bir renk temasının veya paletinin, içerik tamamen ilgisiz olsa bile gönderilerinizi birbirine bağlayan ileti dizisi olabilmesidir. Gönderilerinizi bir renk teması veya palete bağlayarak, birden çok içerik türünü ve konusunu kapsayabilir, ancak yine de görsel ipuçlarıyla bağlı kalan bir İnstagram Grid Düzenine sahip olabilirsiniz.

Bu Yazımızda Okuyun :   Facebook #368 the action attempted has been deemed abusive or is otherwise disallowed hatası

Profesyonel İpucu : Profilinizde etki yaratmak için görüntüleri birkaç parçaya bölerek farklı bir şey deneyin . Renk, ton ve stille oynayın . Bir görüntüyü dokuz parçaya bölmek, güçlü bir görsel etki yaratabilir; bu, yeni ürün lansmanları veya önemli bir duyuruyu vurgulamak için idealdir.

İnstagram Grid Düzeni
İnstagram Grid Düzeni

Bir ızgara bölme aracı kullanmak isteyip istemediğinize bakılmaksızın, aşağıdaki ızgara planlama araçları, bireysel gönderilerinizi haritalamanıza ve optimum etki için uyumlu bir Instagram profili oluşturmanıza yardımcı olacaktır . Bölünmüş resimlerinizin içeriğinizin geri kalanıyla örtüşmesini sağlamak için bu araçları kullanabilir veya tek bir gönderinin içeriğinizin geri kalanıyla sorunsuz bir şekilde karıştığını kontrol edebilirsiniz.

İnstagram Grid Düzeni Oluşturmak İçin Araçlar

Aşağıda grid düzeninizi oluşturabileceğiniz uygulamalardan bahsettik.

 1: Planoly

analyze v2 planoly blog art1 3
İnstagram Grid Düzeni

Planoly ( iOS ve Android ), sezgisel uygulama düzeni ve kullanım kolaylığı nedeniyle en popüler Instagram ızgara planlama araçlarından biridir. Her iki cihazdan da bir kopya yüklemeniz veya yazmanız gerekirse, hem mobil hem de masaüstünde rahatlıkla kullanılabilir.

Planoly, masaüstünde yeni gönderiler planlamanıza yardımcı olan kullanışlı bir takvim aracına sahiptir.

Bir dezavantajı, mobil uygulamanın yüklenmesi biraz yavaş olabilir ve ücretsiz sürümle ayda yalnızca 30 resim yükleyebilirsiniz.

Bu Yazımızda Okuyun :   Snapchat Ortak Arkadaşları Görme Nasıl Yapılır?

Maliyet : Ücretsiz. Ekstra özellikler için, aylık 9 ABD dolarından başlayan ücretli planlardan birine yükseltin. Ücretli planlar, birden çok kullanıcı eklemenize, daha fazla analitik verisine erişmenize ve ayda 30’dan fazla görüntü yüklemenize olanak tanır.

Bu aracı kullanmak için önce uygulamayı App Store veya Google Play Store’dan indirin. Bir hesap oluşturun ve Instagram hesabınızı bağlayın . Başlangıçta oturum açtığınızda, normal Instagram profilinizin ızgara biçiminde görüntülendiğini göreceksiniz.

2: Preview App

tube
İnstagram Grid Düzeni

Preview App ( iOS ve Android ) bir başka popüler grid oluşturma aracıdır. Planoly gibi, sezgisel bir arayüze sahiptir ve bir düğmeye tıklayarak planlanan gönderileri değiştirmenize ve yeniden düzenlemenize olanak tanır . Ayrıca, özellikle bir görüntünün tonunun diğer içerikten biraz farklı olduğunu düşünüyorsanız ve onu değiştirmek istiyorsanız, basit düzenlemeler için harika olan yerleşik bir düzenleme aracına sahiptir.

Önizleme ile ilgili harika olan şey, sınırsız sayıda resmi ücretsiz olarak yüklemenize izin vermesidir , bu nedenle çok sayıda resimle çalışıyorsanız, mükemmel bir araçtır. Ücretsiz sürüm, temel analizleri içerir ve ek filtre paketleri satın alabilir veya uygulamanın ücretli sürümlerine yükseltebilirsiniz.

Maliyet : Yükleme sınırı olmadan ücretsiz; ücretli planlar tam analitik, hashtag analitiği ve tam filtre paketleri için ayda 7,99 $ ‘dan başlar.

Bu Yazımızda Okuyun :   Snapchat Seri Ne Demek? (Snapstreaks)

Başlamak için ilk indirme uygulaması App Store veya Google Play Store’u. Giriş yapın ve Instagram hesabınızı bağlayın . Giriş yaptıktan sonra ızgaranız görünecektir. Görüntü eklemeye başlamak için ekranın sağ üst köşesindeki + simgesine dokunun .

3: UNUM

unum app schedule instagram post 1 300

UNUM ( iOS ve Android ), Instagram arşiv özelliğini oluşturmadan önce popülerlik kazandı çünkü kullanıcıların gönderileri “gizlemelerine” ve belirli gönderiler silindiğinde ızgaranın nasıl görüneceğini görmelerine olanak tanıyor. Yine de, basit sürükle ve bırak özelliği ve diğer içeriğinize nasıl uyduklarını görmek için gönderileri değiştirebilme özelliği ile yine de yararlı bir uygulamadır . Ayrıca temel düzenlemeleri veya kırpmayı da gerçekleştirebilirsiniz .

Özellikle yükleme sırasında biraz yavaş olabilir ve zamanlama işlevi de biraz hantaldır. Ama artı tarafta, kullanımı basit. Uygulamayı planlama için kullanmıyorsanız, bu harika bir seçenektir. Ve bu listedeki diğer uygulamaların aksine, UNUM, ayda 500 görüntüyü ücretsiz olarak yüklemenize izin verir (18 döşeme planlama alanıyla).

Maliyet : Ücretsiz; Ücretli planlar 4,99 $ / ay’dan başlar ve daha fazla toplam ızgaralar, daha derin analizler ve sınırsız yükleme sunar.

Başlamak için , uygulamayı App Store veya Google Play Store’dan indirin. Giriş yapın ve Instagram hesabınızı bağlayın .

Aynı anda bir veya birden fazla görüntü yüklemek için yukarı , kare seçmek size görüntü eklemek istediğiniz yere , resminizi seçin sonra ve Bitti öğesine .

”Google
15 Beğenmekten Vazgeç