Web Analytics
Teknobu

İnstagram Add Your Birthday Hatası Nasıl Düzeltilir? 2022
İnstagram Add Your Birthday Hatası Nasıl Düzeltilir? 2022

İnstagram Add Your Birthday Hatası Nasıl Düzeltilir? 2022

İnstagram Add Your Birthday Hatası Nasıl Düzeltilir? Bu yazımızda İnstagram Add Your Birthday Hatasının çözüm yollarını sizlere göstereceğiz.

Sosyal medya uygulamalarından instagram için kullanıcılar bazı sorunlarla karşılaşmaya başladılar. Profiline girmek isteyen kullanıcılar doğum günü doğrulama hatası yani instagram add your birthday hatası ile karşı karşıya kaldılar.

Bu durum karşısında çoğu kullanıcı ne yapacaklarını bilmiyorlardı. Bu yazımızda sizlere İnstagram Add Your Birthday Hatası ile karşılaştığınızda nasıl düzeltilebileceğini bu yazımızda öğreneceksiniz. Öncelikle İnstagram Add Your Birthday ne demek bir inceleyelim daha sonra ise çözüme geçelim.

İnstagram Add Your Birthday Ne Demek ?

İnstagram Add Your Birthday Hatası
İnstagram Add Your Birthday Hatası

İnstagram uygulamasını açan kullanıcıların karşısına Add your birthday hatası ile karşılaşmaya başladılar. Bu hata instagram kullanıcılarının doğum günü tarihlerini onaylamalarını istiyor. Bu uyarıyla bu yüzden karşılaşılıyor. Kullanıcılar neden instagram da doğum günü eklenmesi gerektiğini araştırıyor.

Bu konuda Instagram’dan yapılan açıklama şu şekilde:

Bir Instagram hesabınızın olabilmesi için, çoğu ülkede en az 13 yaşında olmanız gerekir. Doğum günü bilgisini, yaşı tutmayan kişilerin Instagram’ı kullanmadığından emin olmak için istiyoruz. Bu, kişileri temsil eden Instagram hesapları ve başka bir şey için oluşturulmuş hesaplar (ör. bir evcil hayvana, hobiye veya markaya özel hesaplar) dahil herkesi kapsar. Hesabınız herkese açık olsa bile Instagram’daki diğer kişilerin doğum gününüzü göremeyeceğini unutmayın.

Bu bilgi ayrıca Instagram topluluğun en genç üyeleri için yaşlarına uygun ve daha güvenli deneyimler sunmamıza da yardımcı olmaktadır. Örneğin, çoğu ülkede 16, belirli ülkelerde ise 18 yaşından küçük kullanıcılar Instagram hesabı oluşturduğunda, hesabın varsayılan ayarı Gizli olarak belirlenir.

Not: 13 yaşından küçük olduğunuz gerekçesiyle Instagram hesabınız değerlendirmeye alınırsa veya doğum gününüzü eklediyseniz ve 13 yaşından küçükseniz Yaşın Instagram’ı Kullanmaya Yetmiyor mesajını görürsünüz ve hesabınız kaldırılır. Bu karara katılmıyorsanız Instagram’a itirazda bulunabilirsiniz.

Instagram’ın hesabınızı kaldırma kararına itirazda bulunmak için:

Altta İtiraz Et’e dokunun.
Ekrandaki talimatları izleyin ve geçerli bir kimlik gönderin. İkinci bir değerlendirme yapmamızı istediğinizde doğum gününüz Instagram tarafından değerlendirilir ve bu süreç 30 güne kadar sürebilir. Bir hata yaptığımızı fark edersek sizi bilgilendiririz ve hesabınız geri yüklenir. 13 yaşından küçük birine ait bir hesap keşfederseniz lütfen söz konusu hesabı şikayet edin.”

İnstagram Add Your Birthday Hatası Nasıl Düzeltilir?

Facebook hesabınızı Instagrama bağladıysanız ve doğum gününüzü güncellemek istiyorsanız, Facebook’taki doğum gününüzü düzenlediğinizde Instagram’da doğum gününüz güncellenmiş olacak. Facebook hesabınızı bağlamadıysanız eğer, doğum gününüzü doğrudan Instagram profilinizden ekleyebilir veya düzenleyebilirsiniz.

”Google
4 Beğen