Teknobu

iPhone’da iMessage Etkinleştirme Hatası Çözümü 2022


iPhone’da iMessage Etkinleştirme Hatası Çözümü 2022

iPhone’da iMessage Etkinleştirme Hatası Çözümü 2022

iPhone’da iMessage Etkinleştirme Hatası nedir, nasıl çözülür? Bu yazıda, iPhone’unuzda neden bir iMessage etkinleştirme hatası gördüğünüzü açıklayacağım ve size sorunu nasıl çözeceğinizi göstereceğim.

iMessage, Apple tarafından geliştirilen ve 2011’de başlatılan bir hizmettir. iOS sürüm 5 ve sonraki sürümlerde mesaj uygulaması tarafından desteklenir

iMessage, yerleşik bir iPhone özelliği olarak piyasaya çıktığı ilk andan itibaren bir hit oldu. Mesaj göndermenize izin verir, aynı zamanda resimler, videolar, iletişim bilgileri vb. Göndermenizi sağlar. Bir iPhone sahibiyseniz, muhtemelen yıllardır kullanıyorsunuzdur. Ancak, telefonunuzda iMessage kurmaya çalışıyorsanız ve bir etkinleştirme hata mesajı alıyorsanız ne yapabilirsiniz?

iPhone’da iMessage Etkinleştirme Hatası Çözümü

Aşağıda sizlere adım adım iPhone’da iMessage Etkinleştirme Hatası Çözüm yollarından bahsedeceğiz.

Uçak Modunun Açık Olmadığından Emin Olun

Uçak modu açıkken iPhone’unuz Wi-Fi veya hücresel ağlara bağlanmayacağından iMessage’ı etkinleştiremezsiniz. Ayarlar’ı açın ve Uçak Modu’nun yanındaki anahtarın kapalı olduğundan emin olun.

Bu Yazımızda Okuyun :   Mac İçin Microsoft Word'de Varsayılan Yazı Tipi Nasıl Değiştirilir 2021

Uçak Modu kapalıysa, tekrar açıp kapatmayı deneyin. Bu bazen küçük Wi-Fi ve hücresel bağlantı sorunlarını çözebilir.

iMessage Etkinleştirme Hatası
iMessage Etkinleştirme Hatası

Wi-Fi ve Hücresel Veri Bağlantınızı Kontrol Edin

iMessage yalnızca iPhone’unuz bir Wi-Fi ağına veya hücresel veriye bağlıysa etkinleştirilebilir. iPhone’unuzun Wi-Fi veya hücresel veriye bağlı olduğundan emin olmak için iki kez kontrol etmenizde fayda var! İlk önce Ayarlar’ı açın ve iPhone’unuzun Wi-Fi’ye bağlı olup olmadığını görmek için Wi-Fi’ye dokunun .

Wi-Fi’nin yanındaki anahtarın açık olduğundan ve ağınızın adının yanında mavi bir onay işareti göründüğünden emin olun. Wi-Fi açıksa, kapatıp tekrar açmayı deneyin.

iMessage Etkinleştirme Hatası
iMessage Etkinleştirme Hatası

Ardından, Ayarlar’a gidin,  Hücresel’e dokunun ve Hücresel Veri’nin yanındaki anahtarın açık olduğundan emin olun. Yine, küçük bir yazılım arızasını potansiyel olarak düzeltmek için anahtarı kapatıp tekrar açmayı denemek isteyebilirsiniz.

Tarih ve Saatin Doğru Ayarlandığından Emin Olun

iPhone Tarih ve Saat ayarlarınız veya saat diliminiz yanlış ayarlanmışsa, iMessage aktivasyonu bazen başarısız olabilir. iPhone’unuz geçmişte veya gelecekte olduğunu düşünebilir!

Önce Ayarlar’ı açın ve  Genel -> Tarih ve Saat öğesine dokunun . iPhone’unuzun doğru tarih ve saate ayarlandığından emin olmak için Otomatik Olarak Ayarla’nın yanındaki anahtarı açın.

Bu Yazımızda Okuyun :   Zoom Escaper Nedir ve Nasıl Kullanılır 2021

Ardından, Ayarlar -> Gizlilik -> Konum Servisleri -> Sistem Servisleri’ne gidin . Saat Dilimi Ayarı’nın yanındaki anahtarın  açık olup olmadığını kontrol edin. Öyleyse, iPhone’unuz saatini şu anda bulunduğunuz saat dilimine göre otomatik olarak güncelleyecektir.

Saat Dilimi Ayarı kapalıysa, iPhone’unuz saatini bulunduğunuz saat dilimini yansıtacak şekilde güncelleyene kadar açmak için düğmeye dokunun.

iMessage’ı Kapatın ve Tekrar Açın

iMessage’ı kapatıp tekrar açmak, iPhone’unuza iMessage etkinleştirme hatası veren küçük bir hatayı düzeltebilir. Önce Ayarlar’ı açın ve Mesajlar’a dokunun  .

Kapatmak için iMessage’ın yanındaki anahtara dokunun. iMessage’ı tekrar açmak için düğmeye tekrar dokunun! Anahtar yeşil olduğunda açık olduğunu bileceksiniz.

iPhone’unuzu Güncelleyin

Apple, küçük hataları düzeltmek ve iPhone’unuz için yeni özellikler sunmak için yeni iOS güncellemeleri yayınladı. Ayarlar’ı açın ve  Genel -> Yazılım Güncelleme’ye dokunun . Yeni bir iOS güncellemesi varsa  İndir ve Yükle’ye dokunun .

Apple Kimliğinizden Çıkış Yapın

Apple Kimliğinizden çıkış yapmak ve tekrar oturum açmak bazen hesabınızla ilgili küçük sorunları çözebilir. iMessage, Apple Kimliğinize bağlı olduğundan, hesabınızdaki küçük bir aksaklık veya hata, etkinleştirme hatasına neden olabilir.

Bu Yazımızda Okuyun :   Nvidia RTX 3080 Ti Sızdırıldı

Ayarlar’ı açın ve ekranın üst kısmındaki Adınız üzerine dokunun . Tamamen aşağı kaydırın ve  Çıkış Yap’a dokunun . Çıkış yapmadan önce Apple Kimliği parolanızı girmeniz istenecektir.

Artık Apple Kimliğinizden çıkış yaptığınıza göre, Giriş Yap düğmesine dokunun. Tekrar giriş yapmak için Apple Kimliğinizi ve şifrenizi girin!

”Google
2 Beğenmekten Vazgeç