Teknobu

HTML Kod Yazabileceğiniz Metin Editörleri 2020


HTML Kod Yazabileceğiniz Metin Editörleri 2020

HTML Kod Yazabileceğiniz Metin Editörleri 2020
  • Bir HTML dosyası bir metin dosyasıdır, bu nedenle bir HTML dosyası oluşturmak için herhangi bir metin düzenleyicisini kullanabiliriz.
  • Metin editörleri, yazılı bir metinde düzenlemeye izin veren programlardır, bu nedenle bir web sayfası oluşturmak için kodumuzu bazı metin editörlerine yazmamız gerekir.
  • Doğrudan indirebileceğiniz çeşitli metin düzenleyici türleri vardır, ancak yeni başlayanlar için en iyi metin düzenleyici Not Defteri (Windows) veya TextEdit (Mac) ‘dir.
  • Temel bilgileri öğrendikten sonra, Notepad ++, Sublime Text, Vim, vb . Gibi diğer profesyonel metin editörlerini kolayca kullanabilirsiniz .
  • Eğitimimizde Not Defteri’ni kullanacağız. Not Defteri ile ilk web sayfanızı oluşturmanın bazı kolay yolları aşağıda verilmiştir.

A. Not Defteri ile HTML kodu. (Yeni Başlayanlar İçin Önerilir)

Not Defteri basit bir metin editörüdür ve yeni başlayanlar için HTML öğrenmek için uygundur. Kolayca erişebileceğiniz tüm Windows sürümlerinde kullanılabilir.

Adım 1: Not Defteri’ni açın (Windows)

text editors
Not Defteri

2. Adım: Kodu HTML’ye yazın

text editors2
HTML ÖRNEK – KOD YAZMA

Adım 3: HTML dosyasını .htm veya .html uzantısıyla kaydedin.

DD
HTML OLARAK KAYDETME

4. Adım: HTML sayfasını web tarayıcınızda açın.

Bu Yazımızda Okuyun :   HTML Renk Kodları 2020

HTML sayfasını çalıştırmak için, dosyayı kaydettiğiniz dosya konumunu açmanız ve ardından dosyayı çift tıklamanız veya seçeneğiyle aç’ı tıklamanız gerekir.

text editors4
İNDEX.HTML ÇALIŞTIRMA
text editors5
OLUŞTURDUĞUMUZ HTML DOSYASININ EKRAN ÇIKTISI

B. Sublime Text-editor ile HTML kodu. (HTML ile ilgili temel bilgileri öğrendikten sonra önerilir)

HTML’nin temellerini öğreneceğiniz zaman, etkili ve hızlı bir kod yazmanıza yardımcı olacak bazı profesyonel metin editörlerini kullanabilirsiniz. Sublime Text editörlerini kullanmak için, önce internetten indirmesi ve yüklemesi gerekir. 

Bu https://www.sublimetext.com/download

 bağlantısından kolayca indirebilir ve bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Sublime metin editörünün kurulumu tamamlandığında, kullanmak için basit adımları takip edebilirsiniz:

Adım 1: Sublime Metin düzenleyicisini açın (Windows 8):

Sublime Metin düzenleyicisini açmak için Başlangıç ​​ekranına gidin Sublime Metin yazın⤏ Açın . Yeni bir sayfa açmak için CTRL + N tuşlarına basın .

text editors6
Sublime TEXT

2. Adım: Herhangi bir kod yazmadan önce sayfayı kaydedin.

Sayfanızı Sublime Metin’e kaydetmek için Ctrl + S tuşlarına basın veya bir dosya kaydetmek için Dosya seçeneği ⤏ kaydet’e gidin .htm veya .html uzantısını kullanın. Önce dosyayı kaydetmenizi, ardından kodu yazmanızı öneririz çünkü sayfayı kaydettikten sonra Sublime metin editörü size kod yazma önerileri verecektir.

Bu Yazımızda Okuyun :   HTML Temel Etiketler Ve Full Listesi 2020
text editors7
SUBLİME TEXT – HTML OLARAK KAYDETME

3. Adım: Kodu Sublime Metin düzenleyicisine yazın

text editors8
HTML

4. Adım: HTML sayfasını Tarayıcınızda açın

Bu sayfayı Web tarayıcısında çalıştırmak veya açmak için , Sublime metin sayfasında fareye sağ tıklayın ve Tarayıcıda Aç’a tıklayın .

text editors9
İNDEX.HTML OLARAK ÇALIŞTIRMA

EKRAN ÇIKTISI

text editors10
EKRAN ÇIKTISI

de 2

Not: HTML dosyasını herhangi bir tarayıcıda yürütebilirsiniz, ancak Bazı Web tarayıcıları tarafından desteklenmeyen bazı etiketler vardır.

”Google
31 Beğenmekten Vazgeç