Teknobu

Her Programcının Bilmesi Gereken 5 Java İpucu


Her Programcının Bilmesi Gereken 5 Java İpucu

Her Programcının Bilmesi Gereken 5 Java İpucu

Java nesne yönelimli programlama hakkında konuştuğumuzda akla gelen ilk programlama dilidir. Son Java 12 sürümünde , dil hala güçlü hale geliyor ve bugün kullanılan en popüler programlama dilleri arasında sayılıyor .

Eğer ustalaşmak istiyorsanız Java programlama dilini, takip etmeniz gereken birkaç pratik ipucu verelim sizlere.

1. Gereksiz nesnelerden kaçının

Nesnelerin oluşturulması Java’daki en pahalı işlemlerden biridir. Bir nesne oluşturduğunuzda, ona güç vermek için sistemden bellek ve işlemci hızı kullanırsınız. Nesneler yalnızca gerekliyse oluşturulmalıdır.

2. Arayüz soyut sınıftan daha iyidir.

Java’da çoklu kalıtım yoktur, ancak extends anahtar sözcüğünü kullanmadan çoklu kalıtım gibi bir şeyi uygulamak istiyorsanız arayüz kolaylaşır. İşler planladığınız gibi gitmediğinde her zaman yanınızda bir arayüze ihtiyacınız olacaktır. Soyut sınıf, çeşitli yöntemlere sahip olma özgürlüğü sunmaz, ancak soyut yöntemlere sahiptir.

3. İlkel sınıfları tercih et

Wrapper sınıfları genellikle ilkel sınıflardan daha yavaştır. İlkel sınıf yalnızca değerlere sahipken, sarmalayıcı sınıfı tüm sınıf hakkında bilgi depolar. Sınıflar genellikle nesne değerleriyle uğraştığından, ilkel sınıflarla karşılaştırmak istenen sonuçları vermez.

4. Dizeleri dikkatli kullanma

‘for’ döngüsünde + operatörü kullanılarak iki dize eklenirse, yeni bir Dize Nesnesi oluşturur. Bu, bellek israfına yol açar ve performans süresini artırır. İki dizenin basit bir şekilde birleştirilmesi, sonunda belleği ve hızı etkileyen bir şeyin oluşturulmasına neden olabilir.

Bu Yazımızda Okuyun :   Yapay Zekanın Geleceği Hakkında Bilgiler

5.. Array ve ArrayList arasında karıştırmayın

Geliştiriciler genellikle Array türü veri yapısı mı yoksa ArrayList türü için mi gitmeleri gerektiğine karar vermekte zorlanırlar. Her ikisi de farklı özelliklere sahiptir ve farklı durumlarda kullanılmalıdır. Diziler sabit boyuta sahiptir, ancak ArrayLists değişken boyutlar sunar. ArrayList öğesindeki öğeleri değiştirmek, Array öğesinden çok daha kolaydır.

”Google
26 Beğenmekten Vazgeç