Teknobu

Half-Life Alyx VR Oyuncularının Sayısını 1 Milyon Artırıyor


Half-Life Alyx VR Oyuncularının Sayısını 1 Milyon Artırıyor

Half-Life Alyx VR Oyuncularının Sayısını 1 Milyon Artırıyor
Valve, Half-Life: Alyx’i bir VR oyunu şeklinde serbest bırakarak belki de büyük bir risk aldı, ancak oyunun yorumları bu risk için ödedi. Valve tarafından alınan bu riskin VR eylemini de iyileştirdiği görülüyor.

Oyun dünyasının en popüler markalarından Half-Life’ın oyun dünyası ve oyuncular üzerinde büyük bir etkisi olduğunu söylersek, yanlış olmaz. Dahası, Half-Life bu güçten hiçbir şey kaybetmemiş gibi görünüyor.

Half-Life: Valve’ın bir VR oyunu olarak piyasaya sürdüğü Alyx, 23 Mart 2020’de piyasaya sürülmesinden bu yana VR oyuncularının sayısını 1 milyon artırdı. Alyx, çıkış gününde 43.000 oyuncu tarafından aynı anda oynandı. VR oyununa kıyasla etkileyici.

Half-Life: Alyx VR oyunculuğunu değiştirdi:
VR (sanal gerçeklik) oyunculuğu son 4/5 yılda bebeklik ve oyun dünyasında yükselmeye başladı. Tabii ki, bu oyunların donanımı geleneksel oyun donanımına kıyasla hala pahalı bir fiyat etiketine sahip ve hala birçok oyuncu tarafından erişilemiyor, ancak Alyx gibi oyunlar sayesinde bu değişmek üzere.

Steam tarafından yapılan Donanım ve Yazılım Anketine göre, insanlar Nisan 2020’de Ocak ve Aralık aylarına göre 3 kat daha fazla VR oyunu satın aldı ve oynadı. Böylece yaklaşık 1 milyon kişi sanal gerçekliğe bir şans vermeye karar verdi.Half Life VR mod geliyor! Half Life: Alyx

Bu Yazımızda Okuyun :   Valorant Val 7 Hatası Çözümü (Güncel)

Raporda, sanal gerçeklik cihazlarının sayısının çevrimiçi durumdayken Steam hesabına bağlı VR gözlüklerle hesaplandığı belirtildi. Başka bir deyişle, insanların bu kez Alyx oynamak için harcayacaklarını tam olarak bilmek mümkün değildir. Tabii ki, oyunun Nisan ayında ortaya çıkan VR oyuncularının sayısından hemen önce ortaya çıktığı hatırlanmalıdır.

Valve’ın kurucusu Gabe Newell, Half-Life oyunlarının ilginç sorunları çözdüğünü belirtti. Görünüşe göre, bunlardan biri ana kullanıcılara hareket eden VR’yi benimsemek olacak.

”Google
23 Beğenmekten Vazgeç