Teknobu

GTA 6 Sistem Gereksinimleri ve Çıkış Tarihi


GTA 6 Sistem Gereksinimleri ve Çıkış Tarihi

GTA 6 Sistem Gereksinimleri ve Çıkış Tarihi

GTA 6 Sistem Gereksinimleri (Grand Theft Auto) , Mike Dailly ve David Jones tarafından oluşturulan bir aksiyon-macera video oyunu serisidir. Oyun DMA Design tarafından geliştirilmiş ve BMG Interactive tarafından yayınlanmıştır. Başlangıçta Rockstar North tarafından geliştirilmiş ve ana şirketi Rockstar Games tarafından yayınlanmıştır. Şimdi Rockstar Games, bir sonraki Grand Theft Auto 6 ile geliyor. GTA 6 Çıkış Tarihi ne zaman ? GTA 6 Sistem Gereksinimleri neler ?

GTA 6 Çıkış Tarihi

Söylentilere göre, 2021 ile 2022 arasında bir tarihte GTA 6 ‘nın piyasaya sürülmesi tahmin ediliyor. Şuan da Oyun geliştirme aşamasında ve çok yakında ekranlarda görünecek. Hala Pre-Alpha’da olduğundan isimler, yerler, detaylar değişebilir ve muhtemelen değişecektir. Modern zamanların Liberty City bölgesinde yer almaktadır. Bunun açılışı The Wire’ın nostaljikidir. Polis memurları, bir gece kulübünün etrafındaki bir çete / uyuşturucu çetesini yıkmaya çalışıyor.

Birçok insan sosyal medyamız aracılığıyla bunu soruyor.

GTA 6 ne zaman geliyor?  GTA 6’nın Çıkış Tarihi Ne Zaman? . Yukarıda bahsettiğimiz gibi, bu 2021 ile 2022 arasında başlayacak. COVID-19 nedeniyle artık ertelenecek. Rockstar Games, bu konuda birçok stüdyo ile çalışıyor ve bu şirketlerin çoğu geçici olarak kapatılıyor. Bununla birlikte Final Fantasy 16 Çıkış Tarihinin de açıklanmasını bekliyoruz.

Bu Yazımızda Okuyun :   Tüm Zamanların En İyi 10 Android Oyunu

GTA 6 hangi şehirde olacak?

Süre, bölümler boyunca sözde değişecektir. Hikaye suç odaklı ve oyuncuyu Güney Amerika gibi çeşitli ortamlara götürecek, yeni oyun mekaniği ülke çapında uyuşturucu kaçakçılığını da içeriyor.

Oyunun ayarlandığı söylenen konumlar ve zaman ayarları şunlardır:

 • Liberty City (Sınırlı Alan)
 • Vice City (Ana Şehir)
 • Rio de Neve, Güney Amerika (Rio de Janeiro, Ana Şehir)
 • Castellano Cumhuriyeti, Güney Amerika (Bolivya ve Kolombiya Karması, Ana Şehir)
 • Küçük Şehirler
 • Halk Cumhuriyeti del Castro, Orta Amerika (Panama ve Küba merkezli kurgusal Orta Amerika adası, Ada)
 • Meksika (Meksika, Sınırlı Alan)
 • Giriş: 1978
 • Ana Hikaye: 1980’ler

GTA 6 Sistem Gereksinimleri Nelerdir ?

Geliştirme aşamasında olduğu ve söylentilere göre% 70 oranında tamamlandı. İşte uzmanların, oyun yapımcılarının ve hatta oyuncuların GTA 6 Sistem Gereksinimleri hakkında söyledikleri . Not, tahmin edilen ve resmi açıklama henüz gelmedi. Sistem gereksinimi, oturum sırasında bir oyuncunun söylediği GTA Online’a benzer olacak .

gta-6-çevrimiçi-resimler

Minimum Sistem Gereksinimleri (Öngörülen)

 • İşletim Sistemi: Win 10 64 bit
 • İşlemci: Intel Core i5-4460 3.2GHz / AMD FX-8350
 • Ekran Kartı: AMD Radeon R9 390 veya NVIDIA GeForce GTX 970 4GB
 • RAM: 4 GB
 • Sistem Belleği: 8 GB RAM
 • Depolama: 100 GB Sabit disk alanı
 • DirectX 12 Uyumlu Ekran Kartı
Bu Yazımızda Okuyun :   Trader Life Simulator Sistem Gereksinimleri Nelerdir ? 2021

Önerilen Sistem Gereksinimleri (Öngörülen)

 • İşletim Sistemi: Win 10 64 bit
 • İşlemci: Intel Core i7-8700K 6-Core 3.7GHz / AMD Ryzen R7 1700X
 • Ekran Kartı: AMD Radeon RX Vega 64 Liquid 8GB veya NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti
 • RAM: 8 GB
 • Sistem Belleği: 16 GB RAM
 • Depolama: 55 GB Sabit disk alanı

GTA 6 Sinematik Fragman

Grand Theft Auto VI, 2021 ve 2022 arasında geliyor. Grand Theft Auto VI (GTA 6) fragmanı burada. Bu fragman Rockstar Games’ten değil, ancak bu yılın sonuna kadar şirketten kısa bir fragman veya klip bekliyoruz.

GTA 6 Sistem Gereksinimleri

GTA 6 fiyatı ne olur?

lamar davis
GTA 6 Sistem Gereksinimleri

GTA 6 gibi AAA oyunların yurt dışı fiyatları 60 dolar/60 euro civarında seyreder. Oyunun bırakın hangi mağazalarda satılacağını, hangi platformlara çıkış yapacağını bile bilmediğimiz için GTA 6’nın Türkiye fiyatı şimdilik tamamıyla oyunun çıkış yapacağı tarihteki döviz kurlarına bağlı. Oyunun Türkiye fiyatıyla ilgili net bir bilgiye ulaşmamız için öncelikle çıkış tarihi, çıkış yapacağı platformlar ve satın alınabilecek mağazalar gibi bilgilerin paylaşılması gerekiyor.

GTA 6 hangi platformlara çıkabilir?

trevor
GTA 6 Sistem Gereksinimleri

Rockstar Games’in yakın zamanda çıkan bütün oyunları önce konsollar, sonra da bilgisayarlar için piyasaya sürüldü. Bilgisayar oyuncuları GTA V’e kavuşmak için konsol oyuncularından iki sene daha fazla bekledi. Red Dead Redemption 2 ise konsollara çıkışından bir sene sonra bilgisayarlara getirildi. GTA 6’da da benzer bir strateji izlenmesi muhtemel.

Bu Yazımızda Okuyun :   PUBG Mobile Fatih Avatarı Nasıl Yapılır? 2021

GTA 6’nın bilgisayar ve çıkış yaptığı zamanki popüler konsollara çıkış yapacağını tahmin etmek için Rockstar içinden bir sızıntı yaşanmasına gerek yok. Buradaki asıl soru, GTA 6’nın hangi konsol modellerine geleceği. Oyunun şimdilerde en mantığa sığan tahmini çıkış tarihi 2023-2024 aralığı olduğuna göre oyun çıktığı zaman PlayStation 4 ve Xbox One model konsollar epey bir eskimiş olacak.

gta v
GTA 6 Sistem Gereksinimleri

GTA her oyunuyla teknolojinin sınırlarını zorladığı için çıktığı dönemin gerisinde kalmış bir konsola çıkış yapması pek muhtemel değil. Bir tarafta PlayStation 5 ve Xbox Series X gibi neredeyse beygir gücünde çalışan konsollar için geliştirilen bir oyunu, PlayStation 4 ve Xbox One gibi dönemin gerisinde kalmış konsollara da uyumlu yapabilmek için oyundan teknik anlamda fedakarlığa gidilir mi? Sanmıyoruz.

”Google
15 Beğen

Yapılan Yorumlar