Teknobu

Google Lens Kullanarak Notlarınızı Bilgisayara Kolayca Aktarma Nasıl Yapılır 2020


Google Lens Kullanarak Notlarınızı Bilgisayara Kolayca Aktarma Nasıl Yapılır 2020

Google Lens Kullanarak Notlarınızı Bilgisayara Kolayca Aktarma Nasıl Yapılır 2020

Google Lens İle Notlarınızı Hızlı Bir Şekilde Bilgisayarınıza Aktarabilirsiniz Nasıl mı ?

Yakın zamanda yapılan bir güncellemeden sonra Google Lens kopyalamada çok daha iyi bir hale geldi. Telefonunuzdaki metni nasıl kopyalayacağınız ve bilgisayarınıza nasıl yapıştıracağınız aşağıda açıklanmıştır.

Google Lens öncelikle bir resim uygulaması olmasına rağmen , zaman içinde yavaş yavaş gelişiyor ve sürekli olarak daha akıllı hale geliyor. Örneğin, Google Lens, şirketin 2017 I / O etkinliği sırasında başlatıldı ve yalnızca bir yıl sonra (ve aynı etkinlikte), Google’ın resimlerden metin kopyalama ve yapıştırma yeteneği kazandığını açıkladı. Bu, kullanıcıların bir resim çekmesine, metni vurgulamasına ve daha sonra başka bir uygulamadaki gibi başka bir yere yapıştırmasına izin verdiği için Google Lens için büyük bir gelişmeydi.

2018 yılında, Google Lens’in kopyalayıp yapıştırma yeteneği, şirket bir bilgisayara kopyalama seçeneğini duyurduğunda son zamanlarda eşit derecede büyük bir adım attı . Esasen, Google Lens kullanıcılarının artık göndermeden önce ayrı bir uygulamaya veya bir e-postaya yapıştırmalarına gerek yoktur. Bunun yerine, şimdi daha önce olduğu gibi telefonlarındaki metni kopyalayabilirler , ancak bu sefer bilgisayarındaki bir belgeye yapıştırmak için hemen kullanılabilir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Bu Yazımızda Okuyun :   Bilmeniz Gereken 15 Temel Google Fotoğraflar Püf Noktası

Telefondan Bilgisayara Nasıl Kopyalanır Ve Yapıştırılır ?

image 1
Google Lens

Google Lens’in yeni uygulamasını kullanabilmeniz için Google Chrome’un son sürümüne sahip olmanızın yanı sıra, Android ya da iOS’taki Lens uygulamasına da sahip olmanız gerekiyor. Ek olarak, her iki cihazda da Google hesabınızla oturum açmanız diğer bir gereksinim.

Telefonunuzda kurulu olan Google Lens uygulamasında, herhangi bir el yazısı metni ekranda gördükten sonra, kopyalamayı seçebilirsiniz. Bunun ardından Google Dökümanlar’a giriş yaptıktan sonra, Düzenle seçeneğine tıklayabilir ve ardından metni, dosyaya yapıştırabilirsiniz. Eğer el yazınız okunabilir bir formdaysa, uygulama başarılı bir şekilde el yazısı metni, bilgisayara aktarabilir.

Yapılan testlerde, yazının yeterince iyi olmadığı durumlarda bazı yazım hatalarının görüldüğü tespit edildi. Ancak, özellikle birçok kişinin evden çalıştığı bugünlerde, düzgün bir yazı ile yapılacaklar listesi gibi notlarınızı, bilgisayara aktarmak isterseniz Google Lens kullanışlı bir özellik sunuyor. 

Google, uygulama ile getirdiği kopyala yapıştır özelliğinin yanı sıra, bir telaffuz aracını da sunuyor. Lens’te bir kelimei vurguladıktan sonra, nasıl telaffuz edildiğini öğrenmek için dinle butonuna hafifçe vurmanız yeterli oluyor. Bu özellik şimdilik Android’de yer alsa da yakın zamanda iOS’ta da karşımıza çıkacak. 

Bu Yazımızda Okuyun :   BOULT AUDİO ZİGBUDS İNCELEMESİ 2021

Google Lens, vizyonu “telefonunuzun önüne çıkan her nesneyi tanımlamak” olan bir uygulama. Gelen son özellikler, uygulamayı birçok kişi için oldukça kullanışlı bir hale getirecek gibi görünüyor. 

”Google
52 Beğenmekten Vazgeç