Teknobu

Bluetooth Hoparlörü Google Home ile Eşleştirme


Bluetooth Hoparlörü Google Home ile Eşleştirme

Bluetooth Hoparlörü Google Home ile Eşleştirme

Bluetooth Hoparlörü Google Home ile Eşleştirme’yi nasıl yapabilirsiniz. Merhaba değerli dostlar bugün sizlere Bluetooth Hoparlörü Google Home ile Eşleştirmeyi anlatacağım, buyrun yazımıza geçelim.

Google Home cihazları genellikle müthiş ses üretir. Ancak, Google Home mini gibi bazı küçük cihazlar bu bölümde eksiktir.

Bu, Google Home’un diğer tüm kullanışlı seçeneklerini beğenenler için özellikle sinir bozucu olabilir. Örneğin, yalnızca sesli komutlarınızı kullanarak müzik çalabilir ve ses kitaplıklarınızda sorunsuz bir şekilde gezinebilirsiniz.

Peki ya herhangi bir Google Home’u birinci sınıf bir Bluetooth hoparlörle eşleştirebilseydiniz?

Neyse ki, bunu oldukça kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Hemen konuya girelim ve Google Home hoparlörünüzü nasıl geliştireceğinizi açıklayalım.

Bluetooth Hoparlörü Google Home ile Eşleştirme

Google Home, tüm cihazlarında üçüncü taraf Bluetooth hoparlörlerini destekler. Dolayısıyla, akıllı telefonunuzda bir Google Home uygulamanız varsa, her şeyi birkaç dakika içinde kurabilirsiniz. Sadece aşağıdakileri yapın:

  1. Akıllı telefonunuzda Google Home uygulamasını başlatın .
  2. Ekranın sağ üst kısmındaki “Cihazlar” düğmesini seçin.
Bu Yazımızda Okuyun :   Discord Rota Yok Hatası Nasıl Düzeltilir ? 2021
Bluetooth Hoparlörü Google Home ile Eşleştirme
Bluetooth Hoparlörü Google Home ile Eşleştirme
  1. Cihazlar ekranının sağ üst kısmındaki “Daha Fazla” seçeneğini (üç dikey nokta) seçin.
image 49
Bluetooth Hoparlörü Google Home ile Eşleştirme
  1. “Ayarlar” a dokunun.
image 50
  1. “Eşleştirilmiş Bluetooth cihazları” seçeneğine gidin. Bu seçenek, Google Home cihazınızın bağlanabileceği tüm mevcut hoparlörleri listeleyecektir.
image 51

Ancak, sonuçlar arasında Bluetooth hoparlörünüzü görmeme olasılığınız vardır. Bu durumda, hoparlörünüzün eşleştirme modunda olduğundan emin olun. Bunun nasıl yapılacağının farkında değilseniz, devam etmeden önce cihazınızın talimatlarını kontrol etmelisiniz.

Google ev uygulamanız cihazı tanıdığında, “Bluetooth hoparlörü eşleştir” düğmesini seçin. Hoparlörünüzü bulun ve eşleştirin.

Daha sonra Google Home, Bluetooth hoparlörünüzü varsayılan hoparlör olarak tanıyacaktır. Ev cihazınız üzerinden her çaldığınızda, ses eşleştirilmiş hoparlörden (eğer açıksa) geçer.

Çok Odalı Ses Oluşturma

Çok odalı ses, birden çok Google cihazını bağlamanızı sağlayan bir seçenektir. Sonuç olarak, tüm eviniz aynı anda en sevdiğiniz şarkıyı çalabilir.

Veya hangi Google cihazlarını birleştirip gruplayacağınızı seçebilirsiniz. Peki bunun Bluetooth hoparlörlerle nasıl bir ilişkisi var?

Pekala, birkaç Google Home cihazınız varsa, her birini ayrı bir Bluetooth hoparlöre bağlayabilirsiniz. Böylece, çok odalı sisteminizin sesini evinizin her yerinde geliştirebilirsiniz.

Öncelikle, Google Home cihazlarını Bluetooth hoparlörleriyle eşleştirmek için yukarıdaki talimatları kullanın. Ardından, tüm Ev cihazlarının akıllı telefonunuzla aynı kablosuz ağda olduğundan emin olun.

Bu Yazımızda Okuyun :   Programlama için En İyi Dizüstü Bilgisayar Nasıl Seçilir? 2020

Bundan sonra, şu talimatları uygulamanız yeterlidir:

  1. Google Home uygulamasını başlatın.
  2. Ekranın sol üst köşesindeki “Ekle” düğmesine (artı işareti) dokunun.
image 52
  1. “Hoparlör grubu oluştur” u seçin.
image 53

Burada, belirli bir grupta birleştirmek istediğiniz tüm Ev cihazlarını seçebilirsiniz. Grup adını ekleyin (örn. “Birinci kat”) ve kaydedin.

Artık, tüm grupta ses çalmak istediğinizde, aşağıdaki komutu kullanabilirsiniz:

“Ok Google, [ad] Ev grubunda [sesin adını] çal.”

Endişelenmeyin, yine de tek bir hoparlör kullanmak istiyorsanız, önceki işlemin aynısını takip edin.

Kötü Bir Bluetooth Bağlantısı mı Yaşıyorsunuz?

Ev cihazınız ile Bluetooth hoparlör arasında bağlantı kurmakta sorun yaşıyorsanız, yalnız değilsiniz.

Google Home ve Nest kullanıcıları, Bluetooth bağlantısıyla ilgili uzun süredir sorunlar bildirdi.

Birçok kullanıcı, cihazlarının belirli durumlarda sabit bir bağlantı sağlamadığını söyledi. Özellikle akıllı telefonlarından cihaza bir şey aktardıklarında ve daha sonra sesi hoparlöre aktardıklarında.

Mart 2020’de Google, bağlantı sorununun farkında olduklarını ve düzeltmek için çok çalıştıklarını kabul etti.

Bu arada, diğer kullanıcılar, harici hoparlörlerle eşleştirilmiş Google Home uygulamasını kullanarak başarıya ulaştı. Bağlantı daha kararlı ve güvenilir görünüyor.

Bu Yazımızda Okuyun :   Makineler Nasıl Öğrenir ? 2021

Sıkça Sorulan Sorular

Google Home’un Bluetooth özellikleriyle ilgili sorularınıza birkaç cevap daha.

Google Home’uma birden fazla Bluetooth cihazı bağlayabilir miyim?

Evet! Yukarıdaki talimatları izleyerek her seferinde bir tane bağlayabilirsiniz. Ancak, tüm cihazlarınızın evinizde aynı sesi çalacak şekilde senkronize edilmesini istiyorsanız, Google’ın Çok Odalı Ses işlevlerini kullanmanız gerekir.

Google Home’umu bir ses çubuğuna bağlayabilir miyim?

Kesinlikle! Soundbar’ınız Bluetooth özelliklerine sahip olduğu sürece, iki cihazı eşleştirmek için yukarıdaki adımların aynısını takip edebilirsiniz.

Birkaç Dokunuşta Daha İyi Ses

Google Home hoparlörleri oldukça iyi ses çıkarmasına rağmen, bazı ses meraklıları bunu bir seviyeye çıkarmak istiyor. Bu yüzden Bluetooth özelliği çok önemli görünüyor.

Neyse ki, tüm Google Home cihazları neredeyse tüm Bluetooth hoparlörleri destekliyor. Bu nedenle, etrafta en kaliteli bir hoparlörünüz varsa, onu gürültülü titreşimler için kesinlikle bağlamalısınız.

Ayrıca, kendi ev partisi deneyiminiz için Çok Odalı ses seçeneğini denediğinizden emin olun.

”Google
8 Beğen

Yapılan Yorumlar