Teknobu

Google Adsense İle Para Kazanmak – Google Adsense Nedir ? 2021






Google Adsense İle Para Kazanmak – Google Adsense Nedir ? 2021

Google Adsense İle Para Kazanmak – Google Adsense Nedir ? 2021

Google Adsense İle Para Kazanmak ; Google AdSense ile nasıl para kazanılır, google adsense ile ne kadar para kazanabilirim sizler için hazırladığımız bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Google AdSense, blogunuzdan para kazanmanıza izin veren tek reklamcılık hizmeti olmasa da, muhtemelen duymuş olduğunuz hizmettir.Google adsense ile para kazanmak için aşağıdaki yazdığımız yazıyı okuyabilirsiniz.

Google Adsense İle Para Kazanmak
Google Adsense İle Para Kazanmak

Google AdSense nedir?

Google AdSense, bloglar, web siteleri veya YouTube videoları gibi içeriklerden para kazanmak için kullanabileceğiniz bir reklamcılık programıdır . Müşteriler bunun üzerinden reklam vermek için ödeme yapar ve bu gelirin bir kısmını sitenizde veya kanalınızda reklam barındırarak elde edersiniz. AdSense’e kaydolmak ücretsizdir.

AdSense nasıl çalışır?

Öncelikle Google’ın web sitenizi onaylaması gerekir. Google, onay için kendi ölçümlerini açıklamaz. Ancak sitenizin benzersiz içeriği varsa ve AdSense politikalarına uyuyorsa , başvurmanızda fayda var. En az 18 yaşında olmalısın.

Onaylandıktan sonra, sitenizde reklamların görünmesini sağlayabilirsiniz. Hangi tür reklamların yayınlanacağını ve sayfanın neresinde görüneceklerini seçebilirsiniz. Ancak sitenizde görünen şirketler orada olma hakları için teklif veriyor.

AdSense, reklamverenlerinin içeriğinize ve ziyaretçilerden reklamlarına tıklama alma olasılıklarına bağlı olarak web sitenizde yer için rekabet etmelerine izin verir. Google, ikincisini reklamverenin “kalite puanı” ile belirler. Burada iki faktör rol oynamaktadır. Bunlardan biri tıklama oranı veya TO’dur. Bu, sitenize gelen ziyaretçilerin Google’ın reklamları tıklayacağını düşündüğü yüzdesidir.

Diğeri, Google’ın “reklamı görüntülemekten kaynaklanan kullanıcı deneyiminin kalitesini etkileyen faktörler” olarak adlandırdığı bir gruptur. Google bunların ne olduğunu açıklamaz, ancak yardım sitesine göre, reklamın alaka düzeyi ve açılış sayfası deneyimi çok önemlidir.

Google adsense@2x
Google Adsense İle Para Kazanmak

Google Adsense İle Para Kazanmak AdSense ne kadar ödüyor ?

Reklamverenler yukarıda bahsedilen unsurlara bakar ve tıklama başı maliyet veya TBM denen şeyi tahmin eder. Sitenizdeki bir reklamı her tıkladığında ödeyecekleri miktar budur.

Web sitenizi açık artırmaya koyduğunuz bir manzara resmi olarak düşünün. Bir müzayede evi, manzara resmi koleksiyonerlerine teklif vermeyi kabul eder. Resim ne kadar kaliteli olursa, o kadar fazla rekabet olur ve o kadar çok para alırsınız.

Bu Yazımızda Okuyun :   Nintendo Switch Deneyimini İyileştirmek İçin İpuçları

Google kullandığı tüm ölçümleri yayınlamadığından, gerçekte ne kadar kazanacağınızı tahmin etmek zordur. Ancak varsayımsal bir örnek olarak, sitenizde günlük 1000 tekil ziyaretçi elde ettiğinizi ve bu insanların% 1.5’inin bir reklamı tıkladığını varsayalım ortalama olarak 5 tl ile 10 tl arasında bir gelire sahip olabilirsiniz.

Para kazanma stratejisi oluşturun

Gelir bu faktörlere çok bağlı olduğundan, bazı stratejilere sahip olmak yardımcı olur. Google’ın, AdSense ile daha fazla para kazanmak için kendi ipuçları vardır , ancak işte birkaç kural:

İçeriğinize odaklanın

Orijinal tarifler yayınlıyorsanız, ancak aynı zamanda blogunuzu kişisel günlük kaydı yapmak için kullanıyorsanız, siteyi ikiye bölün ve daha odaklı içeriğe sahip olandan para kazanın. Bu, reklamverenlerin reklamları sitenizle eşleştirmesini kolaylaştıracaktır. İçeriğinize odaklanmak, insanlar Google’da arama yaparken görünmenize de yardımcı olacaktır.

Kendinizin reklamını yapın

Ziyaret eden kişiler bir süreliğine göz atmak isterse, web siteniz reklamverenler için daha çekici hale gelir. Sosyal medya varlığı ücretsiz trafik için harikadır. Facebook sayfalarını, Twitter’ı ve Pinterest’i her gönderi yayınladığınızda güncellemek, başlamak için iyi bir yerdir. Aşağıdakiler yeterince büyükse, bir haber bülteni göndermeye bakın.

Görünür yerlere reklam yerleştirin

Reklamverenler, insanların reklamlarını görmesini ve siz de içeriğinizi görmesini istersiniz. Her ikisini de çözmek zordur, ancak genellikle açık bir şekilde yerleştirilen bir veya iki reklam, sayfanızı ele geçirmeden işe yarar. Bu, doğru yapılması en zor şeylerden biridir, bu nedenle zaman içinde reklam yerleştirme ile oynamaktan korkmayın.

Kuralları çiğneme

Google’ın sitenizde AdSense’i devre dışı bırakmasına izin veren birkaç kuralı vardır. Yönergelerin çoğu, iyi bir ürüne sahip olan veya tutkulu oldukları kişileri değil, AdSense’ten olabildiğince çok para kazanmak amacıyla içerik üreten kişilere yöneliktir. Bu, nefret söylemi yayınlamayı, sahte ürünlerin reklamını yapmayı ve telif hakkıyla korunan materyalleri yayınlamayı içerir. Bunları ihlal etmediğinizden emin olmak için Google’ın politikalarına bakın.

Sitenizde çalışmaktan hoşlanmıyorsanız bu ipuçları işe yaramayacaktır. İnandığınız bir şey oluşturuyorsanız, blogunuza odaklanmayı ve reklam vermeyi daha kolay bulacaksınız. Sonunda istediğinizden daha fazla gelire odaklanmaya başlarsanız, reklamları biraz geriye çevirebilir ve biraz soluklanabilirsiniz.

Bu Yazımızda Okuyun :   2020'de Satın Alınacak En İyi 5 Oyuncu Kulaklığı!
image 43
Google Adsense İle Para Kazanmak

Google AdSense ile Para Kazanmanın Artıları ve Eksileri

Google AdSense programının aşağıdakiler dahil birçok büyük avantajı vardır:

 • Katılmak ücretsizdir. 
 • Uygunluk gereksinimleri kolaydır; bu, yeni olsa bile web sitenizden veya blogunuzdan para kazanabileceğiniz anlamına gelir.
 • Sitenizin görünümüne ve tarzına uyacak şekilde özelleştirebileceğiniz çeşitli reklam seçenekleri ve birkaç tane vardır.
 • Tek bir AdSense hesabından birkaç web sitesinde reklam yayınlayabilirsiniz.
 • Mobil cihazlarda ve RSS beslemelerinde reklam yayınlama seçenekleri vardır. 
 • Bunu Blogger ve YouTube hesaplarınıza kolayca ekleyebilirsiniz, ancak YouTube ile videolarınızda AdSense’i çalıştırmak için en az 1.000 aboneye ve 4.000 saatlik izlenme süresine sahip olmanız gerekir. 1

Bununla birlikte, AdSense’in de bazı dezavantajları vardır:

 • Google, hesabınızı anında feshedebilir ve kuralları çiğnemeniz çok da bağışlayıcı olmaz.
 • Tüm çevrimiçi gelir türleri gibi, para kazanmak için trafiğe ihtiyacınız var.
 • İnsanlar bir AdSense reklamını tıkladığında, biraz para kazanırsınız, ancak ziyaretçiniz de sitenizden ayrılır; bu, daha yüksek ücretli bağlı kuruluş ürünleriyle veya kendi ürün ve hizmetlerinizle para kazanma fırsatını kaybedeceğiniz anlamına gelir .
 • Diğer benzer reklam programlarından daha fazla ödeme yapması gerekmez .

AdSense harika bir para kazanma seçeneğidir, ancak hızlı bir şekilde zengin olma veya hiçbir şey yapmadan para kazanma programı değildir. Ayrıca, Google’ın hizmet şartlarını okurken bazı blog yazarlarının gözden kaçırdığına dair kuralları vardır. Sonuç olarak, birçok web sitesi sahibi, bir Google politikasını ihlal ettiklerini ve hesaplarını sonsuza dek kaybettiklerini zor yoldan öğrendi. 

image 44
Google Adsense İle Para Kazanmak

AdSense Reklam Türleri

Google, web sitenizde yayınlamak için aşağıdakiler dahil çeşitli reklam türleri sunar: Google adsense ile para kazanmak için aşağıdaki reklam türlerinden faydalanırsınız.

 • Metin: Metin reklamlar, kelimeleri bir Reklam Birimi (bir teklif) veya bir Bağlantı Birimi (teklifler listesi) olarak kullanır ve çeşitli boyutlarda gelir. Kutunun, metnin ve bağlantının rengini özelleştirebilirsiniz.
 • Resimler: Resim reklamlar, grafik reklamlardır. Çeşitli boyutlarda gelirler. Hem metin hem de resim reklamları karıştıran bir reklam feed’i seçeneği belirleyebilirsiniz.
 • Rich Media: Bunlar, HTML, video ve flash içerebilen etkileşimli reklam türleridir.
 • Video
 • Hareketli Resim
 • Arama için AdSense: Bu, web sitenizde veya blogunuzda bir Google arama kutusuna sahip olmanızı sağlar. Bir kullanıcı bir terim girip bir arama yaptığında, AdSense reklamlarının bulunduğu bir arama sonuçları sayfası açılır. Arama sonuçları sayfasının renk şemasını web sitenizle uyumlu olacak şekilde özelleştirebilirsiniz.
Bu Yazımızda Okuyun :   Yandex IMAP Ayarları Nasıl Yapılır? 2021

Google AdSense ile Para Kazanmak

AdSense ile önemli miktarda para kazanmak bir plan gerektirir. AdSense gelirini en üst düzeye çıkarmak için ipuçları:

 • Google’ın kurallarını okuyun ve bunlara uyun : Web yöneticileri , Google’ın web yöneticisi politikalarına ve  AdSense program politikasına uymalıdır  . 
 • Kendi reklamlarınıza tıklamayın veya başkalarından bunları tıklamalarını istemeyin: Tıklamaları teşvik etmek, Tıklama Başına Ödeme  (PPC) alanı satın almak veya AdSense sayfalarına trafik çekmek için tasarlanmış bir program kullanmak kurallara aykırıdır. Unutmayın, Google kuralları çiğnemek konusunda pek affetmez, bu yüzden onlara uyduğunuzdan emin olun.
 • Hedef pazarınızın okumak istediği harika içeriğe sahip olun: Sonuç olarak, AdSense veya diğer para kazanma yöntemleriyle, blogunuza veya web sitenize değerli içerik ve kaliteli trafik sağlayarak para kazanılır.
 • Dürüst, organik trafik oluşturan web sitesi pazarlama tekniklerini kullanın: Arama motoru optimizasyonu ve makale pazarlama , sitenize ücretsiz trafik çekmede etkilidir.
 • Web sitenizin / blogunuzun mobil cihazlar için optimize edildiğinden emin olun (duyarlı): Mobil cihazları kullanan kişi sayısı yüksektir. Ayrıca, Google’ın sitenizi görüntüleyen mobil cihazlara uygun reklam boyutlarını gönderebilmesi için duyarlı reklamlar kullandığınızdan emin olun.
 • En fazla gelire yol açan seçenekleri bulmak için reklam türlerini ve yerleşimini test edin:  Standart boyutlarla başlayın (300 × 250, 728 × 90 ve 160 × 600) ve ardından bir boyutun birden fazla tıklamaya yol açıp açmadığını görmek için bunları değiştirin. bir diğeri.
 • Reklam yerleşiminizi en üst düzeye çıkarın: Sayfa başına üç standart reklam yerleşimine izin verilir. Hepsini maksimum fayda için kullanın.
 • Ekranın üst kısmında reklam bulun : Bu, sayfanızın kaydırmadan görüntülenebilen bölümüdür.
 • Başlığınızın / logonuzun altında bir lider panosu reklamı bulundurun: Bir reklamı sayfanın en üstüne koymak yerine, logonuzun fark edilme olasılığı daha yüksek olan yere yakın bir yere koyun.
 • İçerik içi reklamları görünürlük için dahil edin: Bu, makalelerinizin içinde reklamlar olması anlamına gelir ve bu da, gönderiyi okurken görülebilecekleri için tıklamaları artırabilir.
 • Sonuçlarınızı izleyin: Google sizi araçlar ve geri bildirimlerle boğabilir, ancak çabalarınızdan en iyi şekilde yararlanabilmeniz için sonuçlarınız hakkında ne söylediğini görmek için verilerinizi analiz etmek için elinizden gelenin en iyisini yapın.

Google adsense ile para kazanmak ile ilgili yazımız umarım beğenmişsinizdir. Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle.

”Google
13 Beğen

Yapılan Yorumlar