Teknobu

Forza Horizon 4 Oyundan Atıyor (Çözümü)


Forza Horizon 4 Oyundan Atıyor (Çözümü)

Forza Horizon 4 Oyundan Atıyor (Çözümü)

Forza Horizon 4 Oyundan Atıyor ; Forza Horizon 4 oyununu oynarken sürekli oyundan atıyor. Bunun çözümü nedir? İşte tüm detayları.

Forza Horizon 4’de oyundan atma sorunu çok baş ağrıttığı aşikar. Aşağıda yer alan yöntemlerle bu sorunu tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Çözüm yöntemlerine yenisini eklemeye devam edeceğim, sayfaya arada uğramaya devam edin.

Forza Horizon 4 Oyundan Atıyor (Çözümü)

Forza Horizon 4 Oyundan Atıyor
Forza Horizon 4 Oyundan Atıyor

YÖNTEM 1

Ayarlar >> Uygulamalar >> ForzaHorizon4 >>Gelişmiş Seçenekler >> Sıfırla

Bu yöntem ile oyun içi ayarlarınızı sıfırlamaktadır.

YÖNTEM 2

Forza Fix 2.0 kurulumu yapın. Oyunu tam ekran açmayı kapatın ve pencere modunda giriş yapın; böylece diğer uygulamalara da geçiş yapabilin. Welcome dedikten sonra +’ya basın. Çıkacağınız zaman ise -‘ye basarak explorer .exe yi yeniden çalıştırın.

Bu hata Windows Gezgininden kaynaklı olduğu için yukarıda yer alan uygulama ile sorunu çözüyoruz.

YÖNTEM 3

Bize lazım olacak şey yine Forza Fix 2.0 ve bunu açıp akabinde de oyunu yönetici olarak çalıştırarak giriyoruz. Artık oyundan 10-15 dakika sonra atmayacaktır.

YÖNTEM 4

MSI Afterburner’ı kapatarak oyunu oynamayı deneyin. Genelde MSI Afterburner bu tarz hatalara yol açmaktadır.

Bu Yazımızda Okuyun :   Hitman 3 Oyunu Hakkında Bilmeniz Gereken En Güncel Bilgiler

YÖNTEM 5

Windosw’a tıklayarak; Ayarlar – Hesaplar kısmına girin. Açılan ekranda yer alan sol menüde; Aile & Diğer Kullanıcılar sekmesine tıklayın. “Bu bilgisayara başka birini ekle” diyerek devam edin. Açılacak olan Microsoft hesabı kısmında “Bu kişinin oturum açma bilgilerine sahip değilim” diyerek bir sonraki adıma geçiyoruz.

Bu adımda ise “Microsoft hesabı olmayan bir kullanıcı ekleyin” bu seçenek sonrası karşınıza gelen alana herhangi bir oturum açma adı verebilirsiniz. Dilediğiniz bir isim olabilir. Devam edin ve bu işlem sonrası yeni bir oturum açma hesabı oluşturulacak. Bu hesaba yine sol Windows logosuna tıklayarak yeni oturum oluşturduğumuz hesaba geçiş sağlıyoruz. Burada yeni bir oturum açtığınız için oyun simgesi gözükmeyebilir. Sizler Steam dosyası üzerinden Forza Horizon’u bulup oyunu açabilirsiniz. (Herhangi bir klasör değişikliği yapmadıysanız tam olarak: SteamLibrary-steamapps-common-ForzoHorizon4)

FORZA FIX 2.0 Dosyasını İndirmek İçin TIKLAYIN

”Google
Beğen