Teknobu

Bu Kişi Fortnite’tan Her Ay Nasıl 500.000 Dolar Kazanıyor?

Bu Kişi Fortnite’tan Her Ay Nasıl 500.000 Dolar Kazanıyor?

Bu Kişi Fortnite’tan Her Ay Nasıl 500.000 Dolar Kazanıyor?

Oyuncu topluluğundaki oyuncu Richard Tyler Blevins AKA Ninja, oyunu Fortnite’tan oynayarak ayda 500 bin dolar kazanıyor.

Fortnite ilk kez Temmuz 2017’de ortaya çıktı ve bugün dünyanın en ünlü çevrimiçi oyunlarından biri olmak için viral olarak yayıldı. Oyun salonlarına, evlere ve her yere girdi. Dünya çapında gerçek sporlar gibi düzenlenen şampiyonalar bile var.

Richard Tyler Fortnite’tan Her Ay Nasıl 500.000 Dolar Kazanıyor?

X neslinden pek çok insan teknolojiye bir tür alay konusu ile bakıyor. Özellikle ikinci milenyum kuşağının kültür ve yaşam tarzı olarak uyarladığı teknoloji. İnternetten akıllı telefonlara ve video oyunlarıyla bitmiyor. İlk nedenleri, bunun zaman kaybı olmasıdır; belki geçmişte geçerli bir suçlamaydı. Ama bugün doğru değil. Pek çok sektör interneti kullanmaya başladıktan sonra, internete dayalı bazı sektörler de var. Eğlencenin kendisi birçok insan için bir gelir kaynağı haline geldi; YouTube kârı gibi birçok yeni ifade ortaya çıktı. Ve sahiplerine milyonlarca ve on milyonlarca insanı getiren daha birçok şey. Video oyunlarından kâr elde ettiğinizde çılgınlık zirveye ulaştı.

Twitch ve Fortnite’tan kar elde etmenin gerçeği!

Bu Yazımızda Okuyun :   Online 7 En İyi Ücretsiz Cv Oluşturma Siteleri
Bu Kişi Fortnite'tan Her Ay Nasıl 500.000 Dolar Kazanıyor?
Bu Kişi Fortnite’tan Her Ay Nasıl 500.000 Dolar Kazanıyor?

Richard’ın parası, dünyanın her yerinden 11 milyondan fazla insan platformdaki hesabını takip ederken özel olarak oynadığı videoları paylaşmak için Fortnite başarılarını Twitch platformunda yayınlamaktan geliyor. Yayıncının parasını Reklamlardan kazandığı YouTube’un aksine, Twitch’teki yayıncı, sunduklarına hayranlık duyan insanlardan bağış kabul ederek parasını kazanıyor.

Bu Fortnite ninja günlük olarak binlerce dolar kazanıyor. Bir kişiden 40 bin dolar tutarında bağış aldı. Yarım milyondan fazla kişi canlı yayınını gerçek zamanlı olarak izlediğinde ne olacağını hayal edin. Ve her dakika alacağı bağışların sayısı.

Richard Blevins, geçtiğimiz günlerde küresel çevrimiçi oyun dergisi Esports’un kapağında yer almak üzere fotoğrafı dergi kapağına konan ilk kişi olarak seçildi. Dergi geçmişte oyunların kendisine odaklanırken.

Richard’ın alanındaki ünü, tüm ünlülerin gözlerini ona çevirdi. Onları onunla oynamaya teşvik etmek. Kanadalı şarkıcı Drake ve talk-show sunucusu Ellen DeGeneres gibi ünlülerle şimdiden birçok şov yaptı.

Twitch’teki hesabına ek olarak Ninja’nın YouTube’da da bir kanalı var ve bunu 17 milyon kişi takip ediyor. Ve 10 milyon kişinin takip ettiği bir Instagram hesabı.

O tek değil. Ve illa ki en iyisi değil.

Bu Yazımızda Okuyun :   Dünyanın Dönüş Hızı Değişti : Artık Bir Gün 24 Saatten Daha Kısa
image 36

Daha önce bahsettiğimiz gibi, Fortnite topluluğu her gün garip bir şekilde büyüyor. Ninja gibi daha fazla profesyonel her gün ortaya çıkıyor. Birçoğu YouTube, Twitch ve diğer iş modelleri gibi platformlarda oyun oynayarak milyonlar kazanabilir.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
1 Beğen