Teknobu

Final Fantasy XIV’de 90002 Hatası Nasıl Onarılır


Final Fantasy XIV’de 90002 Hatası Nasıl Onarılır

Final Fantasy XIV’de 90002 Hatası Nasıl Onarılır

Final Fantasy XIV, 2010 yılında Square Enix tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir MMO (Massively Multiplayer Online) rol yapma oyunudur. PlayStation 4, Microsoft Windows, Xbox One, PlayStation 3, Macintosh platformlarında kullanılabilir. Bu arada, Final Fantasy XIV PC oyuncularının bazıları, sunucu sorunuyla ilgili bir hata koduyla karşılaştıklarını bildiriyor. Şimdi, siz de onlardan biriyseniz, Final Fantasy XIV’deki Hata 90002’yi düzeltmek için bu sorun giderme yazımıza bakın.

Etkilenen bilgisayar kullanıcılarına göre, Hata kodu 90002, “Sunucuyla bağlantı kesildi” şeklinde bir hata uyarısıyla birlikte görünüyor. Bu belirli sorun, oyunun yükleme ekranında veya karakteri oluştururken meydana geldiği söyleniyor.

Final Fantasy XIV'de 90002 Hatası Nasıl Onarılır

Final Fantasy XIV’de 90002 Hatası Nasıl Onarılır

Burada, belirtilen bu hata kodunu düzeltmek için kontrol etmeniz gereken birkaç olası adımı aşağıda paylaştık.

1. Yönlendiricinizi yeniden başlatın

Wi-Fi yönlendiricinizi yeniden başlatmanız, çoğunlukla sunucu bağlantısıyla ilgili olabilecek belirli sorunu çözebilir. Bazen internet bağlantısı nedeniyle, birçok oyun sunucusunun bilgisayarınızda düzgün çalışmaması mümkün olabilir.

Bu Yazımızda Okuyun :   Attack on Titan 5. Sezon Ne Zaman Çıkacak ??

2. Yönlendiricinizi sıfırlayın

Yönlendirici kapanana kadar yönlendiricinizin güç düğmesini basılı tutun. Ardından kabloyu yönlendiriciden çıkarın ve güç kablosunu prizden çıkarın. Birkaç saniye bekleyin ve ardından tekrar takın. Ancak, fabrika ayarlarına sıfırlamak için yönlendiricinin arka tarafındaki sıfırlama düğmesini yaklaşık 10 saniye basılı tutmanız da yeterlidir. Tamamlandığında, LED göstergeler rastgele yanıp sönmeye başlayacaktır. Ardından, tarayıcıdan yönlendiricinin ana sayfasında oturum açın ve IP adresini ve tümünü tekrar ayarlayın.

3. Bir VPN Hizmeti kullanın

Bazen, bölgeniz veya ISS’nizin (İnternet Servis Sağlayıcısı) engellenmiş olması veya bir şekilde oyun sunucusundan düzgün bir şekilde bağlantı alamaması mümkün olabilir. Dolayısıyla, bu durumda, herhangi bir ücretsiz / ücretli aracı kullanarak PC’nizde bir VPN hizmeti kullanmayı denemeli ve sorunu tekrar kontrol etmelisiniz.

4. Oyunu Yeniden Yükleyin

  • Başlat> Denetim Masası yazın ve üzerine tıklayın.
  • Ardından, Bir programı kaldır’a tıklayın.
  • Burada Final Fantasy XIV oyununu seçip Kaldırmanız gerekiyor.
  • Ekrandaki talimatları izleyin ve ilerleyin.
  • Tamamlandığında, bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  • Son olarak, indirip yeniden yüklemek için oyun istemcisine veya resmi web sitesine gidin.
Bu Yazımızda Okuyun :   İpek Eşarp Nasıl Yıkanır ? 2021

5. Windows Güvenlik Duvarı’nı devre dışı bırakın

Oyunu düzgün bir şekilde çalıştırmak için Windows PC / Dizüstü bilgisayarınızda Windows Güvenlik Duvarı korumasını kapattığınızdan emin olun. Bazı durumlarda Güvenlik Duvarı programı oyunun veya istemcinin sunucuyu çevrimiçi olarak getirmesini engelleyebilir. Alternatif olarak, programı kolayca atlamak için oyunun ve istemcinin bir dışlamasını Güvenlik Duvarına eklemeyi deneyebilirsiniz.

 Umarız bu yazımızı oldukça yararlı bulmuşsunuzdur. Daha fazla soru için aşağıdaki yorumda bize bildirin.

”Google
10 Beğenmekten Vazgeç