Teknobu

EXE Dosyasını APK’ya Dönüştürme 2020


EXE Dosyasını APK’ya Dönüştürme 2020

EXE Dosyasını APK’ya Dönüştürme 2020

EXE Dosyasını APK’ya Dönüştürme Nasıl Yapılır ?

Artık Android ve PC’nizde EXE’i kolayca APK’ye dönüştürebilirsiniz . Bu eğitimde, bir Windows EXE dosyasını bir Android telefonda ve PC’de nasıl çalıştırabileceğimizi keşfetmeyi çok isterim ve ayrıca 2020’de EXE dosyasını APK Dosyasına Nasıl Kolayca Dönüştürülür konusunda adım adım bir eğitim alacaksınız.

Akıllı telefon ve bilgisayar kullanımının artmasıyla birlikte bu cihazlar için uygulama ve yazılımların geliştirilmesi de önemli ölçüde artmıştır. Android ve iOS gibi akıllı telefonlar için çok sayıda uygulama sırasıyla Google Play Store ve App Store’da mevcuttur. Ayrıca, PC kullanıcıları için yazılım çeşitli resmi web sitelerinde ve web mağazasında mevcuttur. Bu uygulamalar ve yazılımlar, akıllı telefonların ve bilgisayarların kullanılabilirliğini artırmıştır. Hemen hemen her görev bir akıllı telefon veya bilgisayar gerektirir. Ancak bilgisayarlar için geliştirilen yazılımlar bir akıllı telefonda çalışamaz ve akıllı telefonlar için geliştirilen uygulamalar da bilgisayarda çalışamaz.

Bu Yazımızda Okuyun :   Realme 6i, 7i ve Narzo 10, bu ay Android 11 güncellemesini alacak

Bu uygulamaların ve yazılımların ilgili işletim sistemleriyle sınırlı olmasının nedeni budur . Bir bilgisayarda daha iyi çalışabilen birkaç uygulama vardır ve ayrıca bir akıllı telefonda kullanımı kolay birkaç yazılım vardır. Bu sorunu çözmek için, bir EXE uzantı dosyasını kolayca bir APK dosyasına dönüştürebilen bir yöntem geliştirdik. Bu, bilgisayarınız için tasarlanmış yazılımı akıllı telefonunuzda çalıştırabileceğiniz anlamına gelir. Bunu gerçekleştirmek için izlenecek adımlar ve gerekli yazılım aşağıda listelenmiştir.

Gereksinimler:

  • “EXE’den APK’ye Dönüştürücü Aracı” (Sonraki Adımlarda bulacaksınız) doğrudan indirebilirsiniz
  • Dönüştürmek istediğiniz Windows Yazılımı
  • Dönüştürülen dosyayı çalıştırmak için Android cihaz veya bir PC.

EXE Dosyaları nedir?

EXE Full Form, Yürütülebilir Dosyadır. Ad, bilgisayarda tek bir program olarak çalıştırılabilen veya çalıştırılabilen belirli bir dosya türü olan bir programı içeren dosyaları tanımladığından. EXE hakkındaki makalenin tamamını buradan okuyun .

APK nedir?

Sanırım hepiniz bu terimin farkında mısınız? Evet ise lütfen bu bölümü atlayın. Değilse, o zaman da okuyabilirsiniz. APK tam formu bir Android Paket Kitidir. Windows’taki EXE dosyalarında olduğu gibi , bir uygulamayı yüklemek için Android cihazınıza bir APK dosyası yerleştirebilirsiniz. APK’leri kullanarak uygulamaları manuel olarak yüklemeye yandan yükleme denir .

EXE APK’ye nasıl dönüştürülür? (Çalışma)


Bazı Ön Koşullar:

1. EXE – APK dönüştürücüyü BURADAN indirin .
2. EXE dosyasını dönüştürme için hazır tutun.

Bu Yazımızda Okuyun :   Realme 7i Realme UI 2.0 Beta Güncellemesi erken yayınlandı!

Adım 1- EXE to APK converter’ı bilgisayarınıza indirin ve dönüştürülecek EXE dosyasını hazır tutun.

Adım 3- Ekranınızda bir iletişim kutusu görünecektir. ‘ Taşınabilir Bir Versiyonum Var ‘ seçeneğini seçin ve ‘ İleri’yi tıklayın .

Adım 4- Şimdi, APK’ye dönüştürmek istediğiniz EXE dosyasına gidin ve iletişim kutusunu kullanarak açın .

Adım 5- Gerekli dosyalar yüklendikten sonra, EXE dosyanızın APK formatına dönüştürülmesini başlatmak için ‘ Dönüştür’ü tıklayın .

 EXE'yi APK'ye dönüştür
EXE’yi APK’ye Dönüştürme Yöntemleri

Adım 6- Dönüşüm kısa süre içinde başlayacak ve gereken süre, dönüştürmekte olduğunuz yazılımın boyutuna bağlı olacaktır. Bu nedenle, dönüşüm başarıyla tamamlanana kadar sabırlı olun.

Adım 7- EXE dosyası APK’ye dönüştürüldüğünde, otomatik olarak bilgisayarınıza kaydedilecektir. Dönüştürülen APK dosyasının kaydedildiği konumun yolu iletişim kutusunda belirtilecektir. Bu APK dosyasını akıllı telefonunuza kopyalayın ve EXE dosyasının APK’sını kullanmak için çalıştırın.

EXE’yi APK’ye dönüştürme özellikleri:

1. İşlem, basit adımlar içerir ve kolaylıkla yürütülebilir. Bu nedenle, EXE dosyanızın APK’ya dönüştürülmeme olasılığı oldukça düşüktür.

2. EXE dosyasını etkili bir şekilde APK’ye dönüştürmek için kullanılan araç.

3. Dönüştürülen APK dosyasını akıllı telefonunuza yüklerken herhangi bir sorunla karşılaşmayacaksınız.

Bu Yazımızda Okuyun :   Unreal Engine 4.25 Yayınlandı, PlayStation 5 ve Xbox Series X Desteği Sunuyor

PC’nizde APK’lar nasıl kullanılır?

APK, herhangi bir Android cihaza bir uygulama yüklemek için kullanılan bir dosyadır. Ancak bu format bir PC’de kullanılamaz. Bu nedenle, bir PC’de bir APK dosyası çalıştırmak için, bir PC’de sanal Android benzeri bir platform oluşturmamız gerekiyor. Bu , bilgisayardaki bir Android Emulator veya App Player kullanılarak yapılabilir . En yaygın kullanılan uygulama oynatıcılarından biri Bluestacks App Player’dır . Kullanabileceğiniz daha birçok uygulama oynatıcı ve Android emülatör var. Bununla birlikte, temel yöntem aynı kalır.

Bir PC’de APK dosyaları nasıl çalıştırılır?


Adım 1- Bilgisayarınıza bir uygulama oynatıcı veya Android Emülatörü indirin ve kurun.

Adım 2- Bilgisayarınızda çalıştırmak istediğiniz uygulamanın APK’sini indirin.

Adım 3- APK’yi uygulama oynatıcı veya Android Emulator üzerinden çalıştırın.

Bir uygulama oynatıcı veya üzerinde bir Android emülatörü kullanarak PC’nizdeki hemen hemen her APK’yi çalıştırabilirsiniz.

Sonuç:

Bir EXE dosyasını 2020 APK formatına dönüştürme hakkında bilmeniz gereken tek şey bu . Şimdi devam edebilir ve EXE dosyalarınızı APK formatına dönüştürmeye başlayabilirsiniz. APK dosyalarını PC’nizde de çalıştırabilirsiniz. Yukarıda listelenen yöntemlerle ilgili herhangi bir sorunuz varsa, lütfen aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

”Google
22 Beğenmekten Vazgeç