Teknobu

Excel’de Tik İşareti Koyma Nasıl Yapılır? 2021


Excel’de Tik İşareti Koyma Nasıl Yapılır? 2021

Excel’de Tik İşareti Koyma Nasıl Yapılır? 2021

Exel’de sizlerde belgenize tik işareti koymak istiyor ama Excel’de Tik İşareti Koyma nasıl yapılır bilmiyorsanız bu yazımıza hemen göz atmalısınız.

Microsoft office exel uygulamasında onay işareti ekleme nasıl yapılır, onay simgesi nasıl eklenir, işaretleri nasıl ekleybilirim diyorsan aşağıda cevabı yer almaktadır.

Excel’de Tik İşareti Koyma

Excel’de bir onay işareti simgesi eklemek için , SHIFT+P tuşlarına basın ve Wingdings 2 yazı tipini seçerek bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz.

1. A1 hücresini seçin ve büyük P eklemek için Shift+P tuşlarına basın.

Excel'de Tik İşareti Koyma

2. Giriş sekmesinin yazı tipi olarak wingdings 2 yazı tipini seçin. Süslü bir onay işareti eklemek için yazı tipi rengini yeşile değiştirin, yazı tipi boyutunu 12 olarak değiştirin ve kalın biçimlendirme uygulayın.

image 25

3. Giriş sekmesinde, Hizalama grubunda, onay işaretini yatay ve dikey olarak ortalamak için Hizala düğmelerini kullanın.

center check mark 1

Sonuç olarak aşağıdaki gibi Excel’de tik işareti eklenmiş olacaktır.

check mark 1

4. Süslü kırmızı bir X eklemek için, büyük O girmek üzere Shift+O tuşlarına basın ve yazı tipi rengini kırmızı olarak değiştirin.

red

5. Şimdi, onay işaretleri kullanan güzel bir yapılacaklar listesi oluşturabilirsiniz . Onay işaretini veya kırmızı X’i kopyalamak / yapıştırmak için CTRL + c ve CTRL + v tuşlarını kullanın.

check marks

Adım 1 ve 2’yi yürütmek yerine, bir onay işareti simgesi eklemek için Ekle sekmesini de kullanabilirsiniz. Burada başka semboller de bulabilirsiniz.

Bu Yazımızda Okuyun :   C++ Ne İçin Kullanılır?

6. Ekle sekmesinin Semboller grubunda Sembol’ü tıklayın.

click symbol 1

7. Açılır listeden Wingdings 2’yi seçin, bir onay işareti seçin ve Ekle’ye tıklayın.

insert check mark

Not: Çevresinde bir kutu bulunan bir onay işareti simgesi de ekleyebilirsiniz (yukarıdaki resme bakın). Bir onay işareti ekledikten sonra, hızlı bir şekilde başka bir onay işareti eklemek için Son kullanılan sembolleri kullanabilirsiniz.

”Google
6 Beğen