Web Analytics
Teknobu

Evde Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır? (Bunu Deneyin) 2022
Evde Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır? (Bunu Deneyin) 2022

Evde Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır? (Bunu Deneyin) 2022

Evde Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır? Evde yüzük ölçüsü almak için sizlere vereceğimiz bu kolay yöntemleri deneyebilirsiniz.

Yüzük almak istiyor ama parmak ölçünüzü bilmiyor olabilirsiniz. Bu yazımızda Evde Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır? Parmak Yüzük Ölçünüzü Evde Nasıl Bulursunuz? bu konu hakkında sizlere bir kaç yöntem göstereceğim.

Aşk havada, ama kafa karışıklığı da öyle! Sizin veya eşinizin yüzük ölçüsünün ne olduğundan emin değil misiniz? Özel günler için mükemmel boyuttaki yüzüğü nasıl satın alacağınızı bilmiyor musunuz? Evet ise, doğru yere geldiniz! 

Kendiniz veya başkaları için doğru boyutta yüzük almak , özellikle de boyuttan emin olmanın çok az yolunun olduğu çevrimiçi alışveriş yaparken zor olabilir. Küçük bir yanlış hesaplama, yüzüğünüzün büyük veya küçük olmasına ve takmayı rahatsız etmesine neden olabilir.

Evde Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır? (Bunu Deneyin)

Evde Yuzuk Olcusu Nasil Alinir

Bunu iki farklı yöntemle yapabilirsiniz.1- Çap yöntemi, 2- Çevre yöntemi

1- Çap Yöntemi ile Yüzük Ölçüsü Hesaplama

En basit yöntem olan çap yöntemi ile başlayalım, bu yöntemi uygulaya bilmek için parmağınıza tam olan bir yüzüğe ve bir cetvele ihtiyacımız var. Öncelikle yüzüğünüzü yatay olarak düz bir zemine koyun milimetre ölçüsü olan bir cetvel ile yüzüğün en geniş iç kısımdan yüzüğün çapını ölçün. (Örnek-1).  Ardından cetvelden milimetreyi okuyun ve bu ölçüyü değer tablosu ile karşılaştırarak ölçünüzü belirleyin.

Evde Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır
Evde Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır

Yukarıdaki sizlere anlattığımız bu yöntem ile ölçü almak bu kadar basit. Gelelim şimdi eğer evde kullandığınız bir yüzük yoksa ne yapacaksınız? Burda da 2. Yöntemimiz olan çevre yöntemimizi kullanacağız.

2- Çevre Yöntemi Yüzük Ölçüsü Öğrenme

Bunun için gerekli malzemeler:
– Kağıt,
– Kalem,
– Makas,
– Bant
– Cetvel

İlk Önce 4 mm kalınlığında ve 9-10 mm uzunluğunda bir kağıt parçası kesmemiz gerekiyor. Daha Sonra bu kağıdın bir ucuna bant yapıştırıp yüzük parmağımızın en dibine gelecek şekilde sıkıca bir yüzük şeklinde dolayalım. Ardından parmağımızdan çıkarıp düzgün bir şekilde kesiyoruz ve cetvel ile milimetre cinsinden ölçüyoruz. Çıkan milimetre cinsindeki ölçümüzden 40 çıkarttığımızda yüzük ölçümüzü bulmuş oluyoruz.

İşte evde yüzük ölçüsü almak bu kadar basit arkadaşlar. Umarım yazımız sizlere faydalı olmuştur.

”Google
9 Beğen