Teknobu

Evde Sufle Yapımı, Evde Sufle Nasıl Yapılır? 2021


Evde Sufle Yapımı, Evde Sufle Nasıl Yapılır? 2021

Evde Sufle Yapımı, Evde Sufle Nasıl Yapılır? 2021

Sufleyi çok seviyor ve evde sufle yapımı ile ilgili tarif mi arıyorsunuz peki evde sufle nasıl yapılır gelin tarifimizi birlikte inceleyelim.

Evde Sufle Yapımı tarifi ile karşınızdayım. Eğer hazır yiyecek sektöründe çalışıyorsanız aklınıza düşenleri tecrübe etmek için fırsatınız var demektir. Aşçıbaşınız da harikalar yaratmaya eğilimli ise oldukça şanslısınız. Bu işin arasında sizleri de unutmuyorum ve mükemmel bir evde sufle yapımı tarifi kapıyorum.

Evde Sufle
Evde Sufle

Evde sufle yapımı malzemeleri için iş başına geçiyoruz. Ev suflesi için en önce araç-gereç listemizi hazırlıyoruz.

Evde Sufle Tarifi: 8 kişilik malzeme listemiz

  • 4 adet yumurta
  • 60 g kakao
  • 100 g kuvertür bitter (bitter çikolata marketten temin edilebilir.)
  • 100 g toz şeker
  • 100 g tereyağ
  • 1 paket vanilya
  • 1 paket kabartma tozu
  • 2 yemek kaşığı (50 g) un

Evde Sufle Nasıl Yapılır?

Evde Sufle
Sufle yapımı güncel tarifler

Tereyağ ve bitter çikolatayı benmari usulü eritiyoruz. Daha sonrasında yumurta, toz şeker ve kakao ekleyerek iyice karıştırıyoruz. Erimiş tereyağ ve bitter çikolatayı da ekleyerek iyice karıştırıyoruz. En son un, kabartma tozu ve vanilya ilavesiyle malzemelerimizi müsait kaplara almaya başlıyoruz.

Bu Yazımızda Okuyun :   10 Kişilik Mercimek Köftesi Tarifi Nasıl Yapılır

Alüminyum Folyo mini kaseler yada fincan tipi porselenler tercih edilebilir. Ayrıca sufle için hususi olarak satılan sunum kaseleri oldukça daha şık olacaktır.

Fırınımızı öncesinden ısıtarak 190 dereceye getiriyoruz. Yaklaşık olarak 8-9 dakikalık bir pişirme süresi ehil olacaktır. Yanında dondurma yada krema ile servis edilmesini de ek olarak öneri ediyoruz. Kalori patlaması olması nedeniyle 1 porsiyondan fazla tüketmemeye dikkat edelim. Malum yaz günlerinde fit olmaya fazlaca ihtiyacımız var.

Suflemizi oldukça muhtelif şekillerde süsleyebiliriz. Bu tamamen damak zevkimize kalmış. Yanında sütlü krema ve dondurma ile servis oldukca tercih edilen bir sunum şekli. Biz ancak pudra şekeri kullanarak daha hafifçe ve daha azca kalorili şeklini tercih ettik.

Ayrıca bir püf noktası vermek istiyorum. Önceden hazırlanan sufle müsait kaselere alındıktan sonrasında birkaç gün bekletilerek pişirme işlemi sonrasında yapılabilir. Acil bir konum için kurtarıcı olacaktır. İçinde yumurta olması nedeniyle besin güvenliği açısından fazlaca öneri etmediğimi ayraç arasında belirtirim. Biz yinede yaptıktan sonrasında pişirmeye dikkat edelim. 🙂

Bu Yazımızda Okuyun :   Kolay Pankek Tarifi Yapımı
”Google
Beğen