Teknobu

En İyi 6 WordPress Yedekleme Eklentisi 2020


En İyi 6 WordPress Yedekleme Eklentisi 2020

En İyi 6 WordPress Yedekleme Eklentisi 2020

Bir web sitesine yedekleme eklentisi yüklemek, her wordpress (WP) site sahibinin yaptığı ilk şeylerden biri olmalıdır, ancak birçok kişi sitelerini kullanırken yedeklemeyi düşünmezler ve sitelerini yedeklemeden çalıştırırlar.

WordPress sitesinde sitenizin yedeğini oluşturmak için en iyi eklentileri sizlerle aşağıda paylaştık. Sadece birtanesini seçmeniz size yeterli olacaktır . Ancak web sitenizde en iyi sonucu verecek olanı bulmak için birkaçını kontrol etmeye değer.

En iyi yedekleme eklentileri

1. UpdraftPlus

UpdraftPlus yedekleme eklentisi

EKLENTİYİ ŞİMDİ GÖRÜNTÜLE  PREMİUM SÜRÜM

Eklenti Açıklaması

UpdraftPlus, kullanım kolaylığı ve özelliklerle dolu arayüzü nedeniyle tam anlamıyla binlerce parlayan incelemeye sahip popüler bir eklentidir.

Bu yedekleme eklentisi her şeyi kaydeder ve kaliteli bir eklentiden beklediğiniz gibi bir yedekleme zamanlayıcı içerir. Yedeklemeler tüm dosyalarınızı ve veritabanınızı içerebilir. Bu eklentinin özellikle başarılı olduğu bir alan, diğer bulut depolama hizmetleriyle tüm entegrasyonlardır .

UpdraftPlus’ı kullanarak sitenizin yedeklerini doğrudan şu adrese gönderebilirsiniz:

 • Dropbox
 • Google sürücü
 • Amazon S3
 • UpdraftVault (bulut hizmetleri)
 • Rackspace Bulut
 • FTP
 • DreamObjects
 • Hızlı Saldırı Swift
 • E-posta

Bu büyük uyumluluk yelpazesi, UpdraftPlus’ı mevcut veri ekosisteminize sığdırmayı çok kolaylaştırır.

UpdraftPlus’ın ücretsiz sürümü ihtiyacınız olan her şeye sahiptir, ancak premium bir yükseltme ve çeşitli eklentiler de vardır. Premium sürüm, siteleri kolayca çoğaltmanıza ve taşımanıza, zaman yedeklemelerine, çok bölgeli WordPress kurulumlarıyla çalışmanıza, artımlı yedeklemeler kullanmanıza, WordPress olmayan dosyaları ve veritabanlarını yedeklemenize ve uzman desteklerine erişmenizi sağlar.

Bu Yazımızda Okuyun :   Sorry, This File Type Is Not Allowed For Security Reasons in WordPress Hatasının Çözümü

2. BackupBuddy

BackupBuddy

EKLENTİYİ ŞİMDİ GÖRÜNTÜLE

Eklenti Açıklaması

BackupBuddy, WordPress için mevcut en eksiksiz ve eksiksiz yedekleme çözümü olabilir. Başlangıçta 2010 yılında oluşturulan bu eklentinin geliştiricileri, yaklaşık on yıldır yeni özellikler ve hata düzeltmeleri ekleyerek onu olgun ve sofistike bir ürün haline getiriyor.

Bu yedekleme eklentisi, sitenizi geri yüklemek için ihtiyaç duyduğunuz tüm temel özelliklere sahiptir:

 • Kötü amaçlı kötü amaçlı yazılım saldırıları
 • Silinen dosyalar
 • Sunucu çöküyor
 • Kullanıcı hataları
 • Hatalı komutlar
 • Hileler

Belki de en önemli özellik, zamanlayabileceğiniz otomatik yedeklemelerdir. Tabii ki, sitenizi istediğiniz zaman manuel olarak yedekleyebilirsiniz, bu da sitenizde düzenlemeler yapmadan önce iyi bir fikirdir.

BackupBuddy ayrıca WordPress yenilerinin sitelerini de geri almasını kolaylaştıran basit bir geri yükleme işlevine sahiptir. Sitenizin tüm dosyalarını, MySQL veritabanını yedekleyebilirsiniz – kaydetmek istediğiniz her şey yedeklenebilir. Ek bir güvenlik önlemi olarak, yıkıcı bir hata durumunda yedeklemenizin yerel bir kopyasını saklayabilirsiniz.

Zaten bu eklenti hakkında biraz söyledim, ancak iki öne çıkan özellik var.

İlk olarak, BackupBuddy bir eylemi bitirdiğinde veya ilgilenilmesi gerektiğinde size e-posta gönderebilir. Bu, sitenizi yenilemenin zahmetli bir şekilde geri yüklenmesini beklemenizi sağlar.

Son olarak, iThemes’in BackupBuddy Stash Live hizmetiyle 1 GB depolama alanına sahip olacaksınız. Stash hizmeti, siteniz düzenlendikçe ve değişiklikleri bulutta uzaktan sakladığı için gerçek zamanlı olarak izleyebilir.

Aşırı kapsamlılığı ve kullanım kolaylığı göz önüne alındığında, BackupBuddy kesinlikle en iyi WordPress yedekleme eklentilerinden biridir.

3. Duplicator

teksir makinası

EKLENTİYİ ŞİMDİ GÖRÜNTÜLE PREMİUM SÜRÜM

Eklenti Açıklaması

Bu eklenti biraz farklı. Biraz daha teknik bilgi gerektirir ve WordPress sitelerini yedeklemek ve taşımak için kullanılır.

Bu Yazımızda Okuyun :   En İyi 10 WordPress Güvenlik Eklentisi

Sitenizi otomatik olarak yedeklemek ve geri yüklemek için basit bir yol istiyorsanız, bu sizin için doğru seçim olmayabilir. Ancak, bir WordPress sitesini klonlamak, taşımak veya taşımak istiyorsanız , Duplicator mükemmel bir seçenektir.

Bu eklenti, 1.000’den fazla beş yıldızlı derecelendirme ve çok az diğerleri ile kullanıcılarından çok olumlu eleştirilere sahiptir. Harika beş yıldızlı özelliklerden bazıları, canlı bir siteyi bir localhost kurulumuna çekme, bir siteyi ana bilgisayarlar arasında aktarma, güncellemeleri aşamalandırma / üretim siteleri arasında taşıma ve herhangi bir WordPress sitesini kolay yeniden kullanım için tamamen yeniden dağıtılabilir yapma becerisini içerir.

4. Total Upkeep

Toplam Bakım

EKLENTİYİ ŞİMDİ GÖRÜNTÜLE

Eklenti Açıklaması

Total Upkeep, WordPress web sitenizi yedeklemeyi kolaylaştıran harika bir arayüze sahiptir. Sitenizi hangi günlerde yedeklemek istediğinizi, hangi veritabanı tablolarını kaydetmek istediğinizi tam olarak kontrol edersiniz ve hatta hangi temaların ve eklentilerin depolanması gerektiğine karar verebilirsiniz.

Total Upkeep’teki en havalı özellik, temaları ve eklentileri güncellerken sitenizi otomatik olarak yedekleme yeteneğidir. Sitenizi aktif olarak çalıştırıyorsanız ve temalarınızı ve eklentilerinizi dikkatlice seçiyorsanız, gerçek bir kilitlenme ile karşılaşmanızın tek yolu kötü bir güncelleme yüklemektir. Total Upkeep, sitenizi yalnızca sizin için otomatik olarak yedeklemez, aynı zamanda kötü güncellemeden önce sitenizi otomatik olarak geri yükler. Daha fazla WordPress yedekleme çözümü uygulandığını görmek isterim harika bir özellik.

Total Upkeep çok çeşitli özelliklere sahip olsa da, işleri de basit tutabilirsiniz. Bu eklentinin, daha basit WordPress yedekleme eklentilerinden birini seçmek isteyen her iki yeni başlayan için de iyi çalışacağını düşünüyorum. Bununla birlikte, yapılandırma seçeneklerinin derinliği, gelişmiş WordPress kullanıcıları için de iyi bir seçim olmasını sağlar .

Bu Yazımızda Okuyun :   Birden fazla WordPress Sitesini Tek Bir Panelden Nasıl yönetebilirim ?

5. BackUpWordPress

BackUpWordPress

EKLENTİYİ ŞİMDİ GÖRÜNTÜLE

Eklenti Açıklaması

BackUpWordPress’in en güzel yanı, arayüzün basit ve kapsamlı olmasıdır. Aşırı teknik değil ve çok sayıda harika seçenek var. Örneğin, birden fazla yedekleme zamanlaması ayarlayabilir, yedeklemeleri nereye göndereceğinizi seçebilir ve hatta belirli dosya ve klasörleri hariç tutabilirsiniz.

Pratikte, BackUpWordPress bir yedekleme zamanlamasını hızlı bir şekilde kurmak ve ayarlamak için mükemmeldir. Her ayın belirli günlerini ve hatta günün belirli saatlerini seçmek için seçenekler de dahil olmak üzere, program üzerinde tonlarca kontrol elde edersiniz. Siteyi yedekledikten sonra e-posta bildirimleri de alabilirsiniz.

Bu basit yedekleme eklentisinin tek dezavantajı, geri yükleme işlevselliğini içermemesidir, bu nedenle yedeklemenizi FTP yoluyla yüklemeniz gerekir. Bu sizin için bir sorun olabilir gibi görünüyorsa, BackupBuddy gibi daha az teknik bir seçenek düşünebilirsiniz .

6. Export WordPress Data

Export WordPress Data

EKLENTİYİ ŞİMDİ GÖRÜNTÜLE

Eklenti Açıklaması

WordPress yedekleme eklentileri koleksiyonunda, WordPress Verilerini Dışa Aktar eklentisi öne çıkıyor. Sana biraz daha çeşitlilik vermek için onu dahil edeceğimi düşündüm. WordPress Verilerini Dışa Aktar eklentisi tam olarak bir yedek eklenti değil, yayınlarınızı, sayfalarınızı, yorumlarınızı ve diğer verilerinizi Excel veya CSV’ye dışa aktarmanıza izin veren bir eklenti. Yedeklenecek en önemli içerik bu olduğundan, sadece bu eklentiyi kullanarak mükemmel bir şekilde yapabilirsiniz.

Bu eklenti, WordPress sitenizin analizi için de gerçekten yararlıdır. Kategori yapınızı yeniden düzenlemeye veya başlıklarınızı değerlendirmeye çalışırken, tüm yayınlarınızı WordPress’teki temiz bir tabloda görüntülemenin bir yolu yoktur. Arayüz, sayfa başına bir avuçtan daha fazla mesajla gerçekten karmaşıklaşıyor . Hepsini bir e-tabloya koymak, incelemeyi ve analizi kolaylaştırır, ayrıca diğer araçlarla her türlü entegrasyona kapı açar.

”Google
40 Beğenmekten Vazgeç