Teknobu

Discord Rtc Bağlanıyor Hatası Nasıl Onarılır? 2021


Discord Rtc Bağlanıyor Hatası Nasıl Onarılır? 2021

Discord Rtc Bağlanıyor Hatası Nasıl Onarılır? 2021

Discord kullanıcılarının karşılaştıkları hatalardan birisi discord rtc baglanıyor hatasıdır. Peki bu hata neden olur, nasıl onarılı bir göz atalım.

Discord, 2015 yılında ilk lansmanından bu yana oyun ve hobi toplulukları oluşturmak için hızla altın standart haline geldi. Kullanıcılarının, ekran paylaşımı ve ses veya ücretsiz olarak sunulan görüntülü iletişim uygulamasıdır.

Ne yazık ki, sesli arama yapmaya çalışan bazı Discord kullanıcıları, aramanın bağlanmasını engelliyor gibi görünen bir “RTC bağlanıyor” hatası görecektir. Bir Discord “RTC bağlanma” hatası birkaç sorundan kaynaklanabilir, ancak düzeltilebilir. Bu hatayı Discord’da düzeltmek istiyorsanız, yapmanız gerekenler burada.

Discord RTC Bağlanıyor Hatası Nedir ve Bunun Sebepleri Nedir?

Discord Rtc Bağlanıyor Hatası
Discord Rtc Bağlanıyor Hatası

Discord’da “RTC bağlanıyor” ifadesini görüyorsanız, bu genellikle WebRTC (Web Gerçek Zamanlı İletişim) protokolünün sesli sohbetinizin gerçekleşmesine izin vermek için sizinle Discord sunucuları arasında bir bağlantı oluşturmasını engelleyen bir sorun olduğu anlamına gelir.

Discord’un bilgisayarınız ve sunucuları arasında bağlantı kuramaması gibi yaygın “yol yok” hatası gibi diğer sorunlar da aynı sorunla ilgilidir. Discord’dan PC’nize sabit bir bağlantı olmadan, sesli veya görüntülü iletişim için bağlantı kurma girişimleri başarısız olur.

image 48
Discord Rtc Bağlanıyor Hatası

Bir Discord kesintisi bazen sorun olabilirken, çoğu kullanıcı bir Discord “RTC bağlanıyor” hatasının yerel bir ağ sorununa işaret ettiğini görecektir. İlk durumda, bilgisayarınızı yeniden başlatmak genellikle iyi bir ilk adımdır çünkü bu, bilgisayarınızı yerel ağınıza yeniden bağlanmaya zorlayacaktır.

Bu Yazımızda Okuyun :   Blitz Açılmıyor, Blitz Neden Açılmıyor? (Çözümü) 2022

Engellenen ağ bağlantı noktalarından bozuk DNS önbelleğine kadar her şey Discord sesli iletişiminin başarısız olmasına neden olabilir. Bilgisayarınızı yeniden başlatmak işe yaramazsa ve internet bağlantınızın kararlı olduğundan eminseniz, Discord sesli iletişiminizin tekrar çalışmasını sağlamak için aşağıdaki adımları denemeniz gerekebilir. 

Discord’un Hizmet Durumunu Kontrol Edin

Diğer ayarları kontrol etmeden önce, sorunun sizin tarafınızda olduğunu onaylamalısınız. Anlaşmazlık kesintileri, nadiren de olsa, zaman zaman kullanıcıların platformu kullanmasını engelleyerek meydana gelir. Bu, sesli ve görüntülü iletişimi engelleyen daha küçük bir kesinti olabilir veya hizmete bağlanmanızı tamamen durdurabilir.

  1. Discord’un hizmet durumunu kontrol etmek ve kesintileri ortadan kaldırmak için Discord Durumu web sitesine gidin . API bölümünün Operasyonel olarak listelendiğinden emin olun (yeşil olarak gösterilir). Kısmi kesintiler turuncu renkte görünürken, tam bir kesinti kırmızı olarak görünecektir.
image 49
Discord Rtc Bağlanıyor Hatası
  1. Aynı sayfada aşağı kaydırın ve Ses kategorisini açın . Bu, sunucu bölgelerinin bir listesini açacaktır. Bölgenizin Operasyonel olarak listelendiğini kontrol edin . Değilse, aşağıda daha ayrıntılı olarak açıklanan adımları kullanarak bunu atlamak için geçici olarak başka bir bölgeye geçebilirsiniz.
image 50
Discord Rtc Bağlanıyor Hatası

Discord’un sorunları varsa, bir veya iki saatliğine uygulamayı kullanmayabilirsiniz. Çoğu durumda sorun, geri döndüğünüzde çözülmelidir.

How to Fix Discord Stuck on RTC Connecting
Discord Rtc Bağlanıyor Hatası

VPN’lerden ve Açık Ağ Bağlantı Noktalarından Bağlantıyı Kesin

Bilgisayarınızda bir sanal özel ağ (VPN) kullanıyorsanız , bu, Discord sunucusuna olan bağlantınızı engelleyerek işlem sırasında bir “RTC bağlanma” hatasına neden olabilir. Benzer şekilde, bir ağ güvenlik duvarı (veya Windows güvenlik duvarı) kullanıyorsanız, kapalı bağlantı noktaları Discord’un düzgün çalışmasını engelleyebilir.

Bu Yazımızda Okuyun :   PES 2022 Çıkış Tarihi Ne Zaman, Fiyatı Ne Olur?

Discord, sesli iletişim kurmak için 50.000 ile 65.535 arasında rastgele bir UDP bağlantı noktası kullanır . Ancak, PC’niz veya Mac’iniz genellikle bu rastgele bağlantı noktasına otomatik olarak erişime izin verir. Bu, WebRTC protokolünün avantajlarından biridir. Aksi takdirde, yönlendiricinizi izin verecek şekilde yapılandırmanız gerekebilir.

Bunun gibi büyük bir bağlantı noktası aralığını açmanız önerilmese de, bu trafiği gelen trafiği izleyebileceğiniz (ve sınırlayabileceğiniz) tek bir bağlantı noktasına veya bağlantı noktası aralığına yönlendirmek için yönlendiricinizde bağlantı noktası yönlendirmeyi kullanabilirsiniz .

Bir VPN kullanıyorsanız ve trafik engellenirse, bununla birlikte bağlantınızı kesmeniz ve Discord olmadan kullanmanız gerekebilir. Alternatif olarak, hizmet izin veriyorsa belirli bağlantı noktalarını beyaz listeye ekleyebilirsiniz, ancak bunun mümkün olduğunu doğrulamak için VPN hizmetinize danışmanız gerekir. 

Discord’u ve Yönlendiricinizi Yeniden Başlatın

Robotik çağrı merkezi teknisyenlerinden biri gibi görünmemek, ancak atmanız gereken ilk adım yönlendiricinizi (ve Discord’u) açıp kapatmaktır. Bu sadece internet bağlantınızı sıfırlamakla kalmaz, aynı zamanda Discord’un açılması sırasında meydana gelmiş olabilecek Discord yükleme hatalarını da düzeltir.

Bu basit yöntem, neredeyse her zaman Discord RTC bağlantı hatasını düzeltir. Ayrıca Rota yok hatası düzeltilecek ve RTC bağlantı hataları da sıkışmış olacaktır.

Güvenlik Duvarınızı Kontrol Edin

İkinci olarak, Discord’un sunuculara bağlanmasını yanlışlıkla engellemediğinden emin olmak için her zaman Windows / anti-virüs güvenlik duvarınızı kontrol edin. Hatta beyaz listeye eklenebilir veya güvenlik duvarı tarafından geçici olarak devre dışı bırakılabilir.

Bu Yazımızda Okuyun :   Valorant RGX 2.0 Kaç VP? (Kelebek Bıçak)

Soruna neden olanın güvenlik duvarınız olmadığından% 100 emin olmak istiyorsanız, hepsini kısaca kapatmayı deneyin ve ardından Discord’a bağlanın. Bununla birlikte, bu, RTC bağlantı sorunundan çok daha ağır basan kendi potansiyel risklerinin tümü ile birlikte gelir.

Ağ Yöneticinizi Kontrol Edin

Okuldaysanız veya yerel bir internet sunucusuna bağlanmanız gereken ofis tipi bir ortamdaysanız, Discord’un engellenip engellenmediğini görmek için yöneticiyle görüşme talebinde bulunabilirsiniz. Bu pek olası olmasa da, kesinlikle herhangi bir Discord sunucusuna bağlanmanızı engelleyecek bir şeydir.

Ses Bölgesini Değiştirin

Kendi Discord kanalınızın yöneticisi iseniz, sunucu ayarlarında ses bölgesini her zaman değiştirmeye değer. Bunu ‘Sunucu Ayarı> Sunucu Bölgesi’ne giderek yapabilirsiniz.

Bu her seferinde işe yaramayacak olsa da, ısmarlama durumlarda, bölgeyi değiştirmek, rota hatası olmaması ve RTC bağlanması gibi can sıkıcı hataları gerçekten durdurabilir.

Hizmet Kalitesini Düşürün

Varsayılan ayarlarda, Discord, dünyadaki en hızlı internete sahip değilseniz sorun olabilecek bir hizmet kalitesine sahiptir. Bu özelliği devre dışı bırakmak için, Kullanıcı ayarları> Ses ve video> seçeneğine gidin ve ‘Hizmet kalitesini yüksek paket önceliğini etkinleştir’ seçeneğinin işaretini kaldırın.

Tamamlandığında, Discord’u yeniden başlatmanız ve bunun sorununuzu çözüp çözmediğini görmeniz yeterlidir.

Daha önce söylediğimiz gibi, onda dokuzu, yönlendiricinizi ve Discord uygulamasını yeniden başlatmak, yaşadığınız sorunlardan herhangi birini çözmelidir. Bununla birlikte, daha ısmarlama durumlarda, bu kılavuzdaki diğer yöntemlerden biri sizi hiçbir zaman yedeklemenize ve çalıştırmanıza yardımcı olacaktır.

”Google
28 Beğenmekten Vazgeç