Teknobu

Dijital Kültür Nedir? – Neden Önemlidir – Bilmen Gereken Her Şey 2021


Dijital Kültür Nedir? – Neden Önemlidir – Bilmen Gereken Her Şey 2021

Dijital Kültür Nedir? – Neden Önemlidir – Bilmen Gereken Her Şey  2021

Dijital Kültür nedir? Faydaları nelerdir ve şirketinizde dijital bir kültür oluşturmak ve benimsemek neden bu kadar önemlidir?

Dijital Kültür nedir?

Dijital kültür, teknoloji ve internetin insanlar olarak etkileşim şeklimizi nasıl şekillendirdiğini açıklayan bir kavramdır . Toplum içinde davranış, düşünme ve iletişim şeklimiz budur. Dijital bir kültür, çevremizdeki sonsuz ikna edici teknolojinin ürünü ve yıkıcı teknolojik yeniliğin sonucudur . Birden fazla konuya uygulanabilir, ancak tek bir kapsayıcı temaya bağlıdır; insanlar ve teknoloji arasındaki ilişki.

Dijital kültür neden bu kadar önemli?

Dijital Kültür
Dijital Kültür

Dijital dönüşümü desteklemek için bir dijital kültürün kuruluşunuz için önemli olmasının birkaç nedeni vardır . Kurumsal kültürü en az iş modelleri kadar etkiliyor ama neden?

  1. Hiyerarşiyi bozar ve işi hızlandırır – çalışanların kendi kararlarını vermelerine izin vermek çok önemlidir ve hiyerarşileri yıkmak, insanları daha hızlı kararlar alma konusunda güçlendirir.
  2. İnovasyonu teşvik eder – dijital kültür, kuruluşların çalışanlarını yeni şeyler denemeye motive ederken iş gücünüzün öğrenmesini geliştiren bir işyeri geliştirmelerine olanak tanır.
  3. Yeni çağ yeteneklerini kendine çekiyor ve mevcut iş gücünü koruyor – Y Kuşağı ve GenZ’ler artık 9-5 ortamında çalışmak istemiyor. İşbirliğine dayalı ve özerk bir işyerine izin veren dijital bir kültürün parçası olmak istiyorlar. Aynı zamanda çalışanların katılımını artırarak onların fikirlerini dile getirmelerine ve bir etki yaratmalarına izin verir.
Bu Yazımızda Okuyun :   İPhone'da Ses Tanıma Nasıl Kullanılır

Dijital teknolojiler neden dijital kültürde yer alıyor?

Dijital teknoloji ortalarında 20’de mühendislik başlanmıştır inci yüzyıl. İki işleme dayanmaktadır:

  1. Sayısallaştırılmış bilgi – bu, sözcükleri ve görüntüleri temsil eden , daha iyi ” bitler” olarak bilinen, 0 ve 1 rakamlarının kombinasyonlarının kaydedilmiş kodudur . Dijital teknoloji, büyük miktarda bilginin taşınabilen küçük depolama cihazlarında sıkıştırılmasına yardımcı olur. Dijitalleşme aynı zamanda aktarım hızını artırır ve nihayetinde insanların iletişim kurma, çalışma ve öğrenme biçimlerini dönüştürür.
  2. Telekomünikasyon – bu, mesajları iletmek için dijital yöntemlere dayanmaktadır. Dijital teknoloji ortaya çıktı ve birçok telekomünikasyon için analog sinyallerin yerini aldı Bu, dijitalleştirilmiş sinyallerin çok daha az bozulduğu ve kolayca kopyalanabileceği anlamına geliyordu.
image 158
Dijital Kültür

Dijital teknolojinin faydaları nelerdir?

  1. Sosyal bağlantı

Dijital teknoloji, uzaktan çalışırken hepimizin aile, arkadaşlar ve ekip çalışanları ile iletişim kurmasını sağlayarak sosyalleşme sürecini basitleştirdi. Sosyal ağ uygulamalarının ve web sitelerinin yükselmesiyle birlikte dijital teknoloji, kelimeler (metin mesajları), video (video görüşmeleri, sanal konferanslar, sanal etkinlikler) ve alışveriş ortamı (resimler, videolar) aracılığıyla iletişim kurmayı mümkün kılmıştır.

  1. İletişim hızı

İlk icat edildiğinden beri, internet hızı sürekli gelişiyor, bu nedenle tonlarca bilgiyi anında aktarmamızı ve dünyanın hemen her yerinden verilere erişmemizi sağlıyor.

  1. Öğrenme fırsatları
Bu Yazımızda Okuyun :   Tubidy Nedir ? 2020

İnternete erişim sağlayarak, günümüzde hepimiz sadece çevrimiçi arama yaparak saniyeler içinde farklı bilgilere erişebiliyoruz. Uzun zaman önce, kitaplarda belirli bilgileri aramak veya belirli bilgilere erişmek için fiziksel bir kütüphaneye gitmek için çok fazla zaman harcamak zorunda olduğumuz günler.

Artık dijital teknoloji, herkesin çevrimiçi kurslar, eğitimler, kitaplar, dergiler, yayınlar ve diğer önemli bilgiler gibi şeylere erişmesini mümkün kıldı.

  1. Otomasyon

Yukarıdakilere ek olarak, dijital teknoloji aynı zamanda farklı endüstrilerdeki otomatikleştirilmiş süreçlere ve makinelere de katkıda bulunmaktadır. Bu bize yalnızca diğer alanlara odaklanmamız için daha fazla zaman vermekle kalmaz, aynı zamanda bize daha iyi güvenlik standartları sağlayarak bizi ağır ve riskli işlerden (örn. İnşaat, madencilik veya diğer fiziksel işler) kurtarır.

Dahası, hepimizin para tasarrufu yapmamızı ve aracılara ödeme yapmamasını, ancak nihai ürün veya hizmete (tatil, otel, uçak bileti rezervasyonu veya çevrimiçi satın alma) doğrudan erişmesini sağlayarak farklı görevlerin maliyetlerini düşürdü.

image 159

“Dijital Medya” ile kastedilen nedir?

Bugün yaşadığımız dünya, sağlık , hükümet ve eğitim gibi dijital medyayla ilişkili olmayan endüstrilerde bile her tür endüstride deneyimleri mümkün kılan ve sunan dijital medya ürünleriyle çevrilidir . E-ticarette, web sitelerinde, sosyal medyada, videoda ve daha fazlasında bulunabilir.

Bazı kuruluşlar için her şey teknolojiyle ilgili iken, diğerleri için önemli olan müşterilerle etkileşim kurmanın yeni yolları veya tamamen yeni bir iş yapma şekli. İş liderlerinin, dijitalin kendileri ve işletmeleri için ne anlama geldiğini net bir şekilde anlamaları önemlidir.

Bu Yazımızda Okuyun :   En İyi Spotify Çalma Listesi İsimleri 2021

Bu bizi, dijital kültürün genel temasına ve dijital teknolojilerin ve teknik süreçlerin ortaya çıkmasıyla nasıl şekillendiğine geri getiriyor.

Günümüzde çoğu şirket , verilerini dijitalleştirmek veya süreçleri iyileştirmek için teknolojiyi kullanmak olsun, bir tür dijital dönüşüm geçirdi .

Bu, şirketin temellerine yerleştirilecek bir dijital kültür gerektirir. Bunun olmaması, uyarlanabilirlik ve işbirliği gerektiren stratejilere sürtüşme ekleyebilir, ancak güçlü bir dijital kültüre sahipseniz, şirketlerin değişimi hızlandırmasına ve kendilerini rakiplerinin önünde bulmasına yardımcı olabilir.

Dijital bir işletme bağlamında dijital deneyim tam olarak nedir?

Teknolojinin, internet ve diğer teknolojiler nedeniyle mümkün olan hizmetler oluşturmak için şirketlerin kağıt işlemlerini dijitalleştirmenin ötesine geçmesine izin veren kısmıdır.

Tek başına teknoloji bir şeyi dijital bir deneyim haline getirmez, fiziksel olarak yapılamayan süreçlerdir.

Örneğin, yazılı bir belgeniz ve taranmış bir belgeniz olsaydı, aynı şeyi yaptıkları için bu dijital deneyimi ille de iyileştirmezdi.

Ancak, çevrimiçi incelemelere ve düzenlemeye veya dijital imza gibi şeylere izin verecek şekilde geliştirilmiş bir PDF belgeniz varsa, buna dijital deneyim denebilir.

Şirketler dijital müşteri deneyimlerini iyileştirmek istediklerinde , genellikle kullanıcı arayüzlerini , mobil yanıt verme yeteneklerini , iletişim yöntemlerini iyileştirme ve tüm temas noktalarında gerçek zamanlı olarak teslim ettiklerinden emin olma endişeleriyle karşılaşırlar .

”Google
16 Beğen