Teknobu

DELL PRECİSİON 5750 İŞ İSTASYONU İNCELEMESİ
DELL PRECİSİON 5750 İŞ İSTASYONU İNCELEMESİ

DELL PRECİSİON 5750 İŞ İSTASYONU İNCELEMESİ

DELL PRECİSİON 5750 İŞ İSTASYONU İNCELEMESİ

Neyi tercih etmek isterdiniz , neredeyse her şeyi kaldırabilen güçlü bir makine mi yoksa daha az güçlü olan taşınabilir ve şık bir makine mi? Seçenekler, ne yaptığınıza bağlı olarak değişebilir. Bir profesyonel taşınabilirlikten ödün verebilir ancak performanstan asla ödün vermez. Performanstan ödün vermek istemeyenler için Dell, Precision 5750 mobil iş istasyonunu getiriyor.

Yapı ve Özellikler

17 inçlik bir iş istasyonu olmasına rağmen oldukça ince. Dell, dış hattını oluşturmak için alüminyum ve karbon fiber kombinasyonunu kullanır ve buda onu dayanıklı ve hafif yapar. Mobil iş istasyonu özelleştirilebilir, bu nedenle ağırlık, seçtiğiniz yapılandırmaya bağlı olarak farklılık gösterir, ancak bu 2,17 kg’ın üzerinde olacaktır.

Dell Precision 5750 İş İstasyonu İncelemesi

İki ekran seçeneği vardır – FHD + (1920 × 1200 piksel) çözünürlük ve UHD + (3840 × 2400 piksel) çözünürlük. Tercihinize ve bütçenize göre seçim yapabilirsiniz. Ayrıca dokunmatik ekran işlevselliğini de tercih edebilirsiniz.

5750, 16 GB (64 GB’a kadar) RAM ve 512 GB (4 TB’a kadar) SSD depolama ile birleştirilmiş 10. nesil Intel Xeon W-10855 işlemci tarafından desteklenmektedir. Grafikler için, Quadro T2000 ve Quadro RTX 3000 arasından seçim yapabileceğiniz iki seçeneğiniz vardır.

Bu Yazımızda Okuyun :   Yubico U2F Security Key 2021 En İyi Güvenlik Anahtarı

Arkadan aydınlatmalı tam boyutlu bir klavye ve güç düğmesine yerleşik bir parmak izi okuyucu ile birlikte gelir. Büyük dokunmatik yüzey 5 parmakla çoklu dokunmayı destekler. Neredeyse en üstteki ince çerçevede gizlenmiş 720p web kamerasına sahiptir.

Mobil iş istasyonunda dört Thunderbolt 3 / USB-C bağlantı noktası, bir SD kart yuvası ve bir 3,5 mm ses jakı bulunur. Ünite, harici bir ekran için HDMI bağlantı noktasına ve eski aksesuarlar için USB-A’ya sahip bir USB-C adaptörüyle birlikte gelir. Wi-Fi 6’yı (802.11ax olarak da bilinir) destekler.

Dell Precision 5750 İş İstasyonu İncelemesi

Verim

İnceleme birimim, etkileyici bir şekilde parlak ve keskin olan UHD + ekranla birlikte geliyor. Canlı renkler üretir ve HDR 400 ve% 100 Adobe RGB’yi destekler, bu da onu grafik tasarım ve fotoğraf düzenleme çalışmaları için uygun kılar. 16:10 en boy oranına sahip 4 taraflı InfinityEdge ekran, elmas kesimli yan duvarlar ve işlenmiş hoparlör ızgaraları hem canlı hem de görsel olarak büyüleyici.

İş istasyonu profesyoneller için tasarlandığından, güçlü bir donanım kombinasyonu ile desteklenir. Bilgisayarı bir aydan uzun süre kullanırken, günlük görevlerimizi gerçekleştirmek için genellikle kullandığımız çeşitli uygulamaları çalıştırıyorum. Şüphesiz internette gezinirken, video izlerken ve oyun oynarken performans gecikmesi olmadan tüm uygulamaları mükemmel bir şekilde yönetir.

Dell Precision 5750 İş İstasyonu İncelemesi

Daha da ağır uygulamalarla başa çıkmak için tasarlandı, bu yüzden Adobe Suite dahil çeşitli yüksek grafik yoğun uygulamalarla yükledim. MS Word, Excel ve Adobe Photoshop ve Premiere gibi uygulamaların bulunduğu her birinde 10 sekme bulunan iki krom tarayıcı açtık. Makineyi arka planda çalışan tüm bu uygulamalarla çalıştırırken, herhangi bir performans gecikmesi fark etmedik. Uygulamalar arasında geçiş yapabildik.

Bu Yazımızda Okuyun :   Apple AirPods Max'ı Tanıttı 2020

Bilgisayarı videoların yanı sıra çeşitli görüntüleri düzenlemek için kullandım. Ayrıca, Shadow of Mordor ve Theif gibi çok fazla güç tüketen oyunlar da çalıştırıyorum. Bir oyun makinesi olmasa da, bu oyunlar, bir profesyonel tarafından yüksek grafik yoğun uygulamalarla kullanıldığında gerçek dünya performansını anlamamıza yardımcı olabilir. Dizüstü bilgisayar, oyun performansı açısından da iyi iş çıkardı. Oyun oynarken gözle görülür bir gecikme görmedim.

Ayrıca, Chrome ve Mozilla, MS Word, Excel, PPT, vb.’de 20 Sekme açtım, ayrıca Adobe Photoshop, Premiere ve CS’yi çalıştırdım. O zaman bile gözle görülür bir performans yoktu. Örnek bir videoyu düzenledik ve daha sonra uygulamalar arasında geçiş yaptık, hala performans gecikmesi yok.

Dell, ExpressSign-in için dizüstü bilgisayara IR kamerayı ekledi; bu, yürüdüğünüzde sizi tanımlıyor, iş istasyonunuzu uyandırıyor ve hızlı bir şekilde hızlanmanızı sağlıyor. Ayrıca, ek bir güvenlik katmanı için uzaklaştığınızda ekranınızı kilitler. Bu ayrıca güç düğmesinin üzerine yerleştirilmiş bir parmak izi okuyucusuna da sahiptir.

Dizüstü bilgisayar, orta düzeyde kullanımda 10 saatten fazla pil yedeklemesi sağlayan dev bir 97 Whr, 6 hücreli, Lityum iyon polimer pile sahiptir. Yoğun kullanımla 7 saatin üzerinde pil ömrü elde edebilirken, yoğun grafik kullanımıyla 4 saatten fazla sürebilir.

Bu Yazımızda Okuyun :   Mobile Legends İos Güncelleme Sorunu Nasıl Çözülür?

Artıları: İş istasyonu sınıfı performans, ince profil, yapı kalitesi, pil ömrü

Eksileri: Yok

Sonuç: Taşınabilirlik performans yerine tercihiniz değilse, Precision 5750 mükemmel cihazdır. 17 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olmasına rağmen oldukça hafiftir ve üstün pil ömrü sağlar. İş istasyonu, yenilmesi zor olan harika bir performans sunar.

”Google
31 Beğen

Yapılan Yorumlar