Teknobu

Dell Garanti Sorgulama (Dell Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır ?) 2021


Dell Garanti Sorgulama (Dell Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır ?) 2021

Dell Garanti Sorgulama (Dell Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır ?) 2021

Dell Garanti Sorgulama:  İhtiyacımız olan her şeyi internetten satın alıyoruz. Günlük ihtiyaçlarımızdan başlayarak, kozmetik, giyim, elektronik ve internetteki diğer tüm değerli ürünlerimizi Değil mi? Bunlar için güzel bir de cihaza ihtiyacımız olacaktır. Bunlardan birisi dell bilgisayarlarımızdır. Dell bilgisayarımızı aldık peki dell garanti sorgulama işlemini nasıl yapacağız.

Çevrimiçi dizüstü bilgisayar satın alırken fark edeceğiniz bir şey, garanti politikalarıdır.

Günümüzde dizüstü bilgisayar markalarının çoğu, tüm perakende ve ortak mağazalarında ülke genelinde kullanılabilen bir yıllık ücretsiz garanti sunmaktadır. Bu nedenle, dizüstü bilgisayarımızı satıcıya geri göndermeye ve garanti talebinden çıkmak için haftalar ve haftalarca beklemeye gerek yoktur. Bunun nedeni, çoğumuzun çoğunlukla diğer eyaletlerden olan satıcılar tarafından satılabilen bir dizüstü bilgisayar satın almasıdır.

Bu yüzden mağazalarını ziyaret etmek ve sorunumuzu çözmek oldukça imkansız. Müşterilerini rahat ettirmek için tüm markalar ülke çapındaki tüm mağazalarında garantiyi kabul ediyor. 

Bugünlerde dizüstü bilgisayarların çoğu herhangi bir garanti kartı veya diğer kağıt belgelerle gelmeyecek. Bunun yerine, garanti bilgilerinizin dijital versiyonunu kullanırlar. Dijital? Evet! Birçok durumda oldukça kullanışlı olan her yerden garanti bilgilerinizi kontrol edebilirsiniz. Dizüstü bilgisayarınızın yani dell garanti sorgulama işlemini nasıl kontrol edeceğinizi bilmiyorsanız, bizim durumumuzda Dell dizüstü bilgisayarları kullanıyoruz.

Ön koşullar:

Dizüstü bilgisayarınızın garanti durumunu kontrol etmeden önce, kullandığınız dizüstü bilgisayarın size ait olduğunu doğrulamak için bazı bilgilere ihtiyacınız var. Bu nedenle, kontrol etmeden önce, aşağıda belirtilen ayrıntılara sahip olduğunuzdan emin olun.

  1. Model numaranızla birlikte dizüstü bilgisayarınızın seri numarasına sahip olmanız gerekir.
  2. Dell kullanıcıları için, dizüstü bilgisayarınızın garanti durumunu kontrol etmek için hızlı bir servis koduna ihtiyacınız vardır.
Bu Yazımızda Okuyun :   watchOS 7.4 Beta Güncellemesi geliştiriciler için yayında (Şimdi İndirin)

Tüm bu ayrıntıları dizüstü bilgisayarınızın arkasından alabilir veya satın alırken dizüstü bilgisayarın bulunduğu kutuyu işaretleyebilirsiniz. Tüm bu ayrıntılara sahip olduğunuzda, dizüstü bilgisayarınızın garanti durumunu kontrol etmeye hazırsınız.

Dell Garanti Sorgulama İşlemi İçin : İşte 3 Yol


Dell Dizüstü Bilgisayar Garanti Durumunuzu Kontrol Etmenin Üç Yolu:

Yöntem 1. Müşteri Hizmetlerini Arayarak Dell Dizüstü Bilgisayar Garanti Durumunu Kontrol Edin

Yalnızca garanti durumu için değil, aynı zamanda dizüstü bilgisayarınızın ayrıntılarını almak için dizüstü bilgisayarınızın üreticisinin müşteri hizmetleri hattını da arayabilirsiniz.

Dell garanti sorgulama

Üretim yardım hattı numaranızı google’da arayabilir ve cep telefonunuzdan arayabilirsiniz. Dell dizüstü bilgisayarlar için müşteri hizmetlerini aramak için bu numarayı kullanabilirsiniz.

Teknik Destek (Temel) : +90 212 371 9054 Teknik Destek (ProSupport): +90 212 371 9055

Ama onların otomatik yardımlarına katlanmak zorundasın. İhtiyaç duyduğunuz detayları almanız en az 10 dakika sürer. Bu kadar zamanınız yoksa sizin için başka yöntemlerimiz de var.

Durumunu Çevrimiçi Olarak Kontrol Edin:

Daha önce bahsettiğimiz tüm ayrıntılara sahipseniz, Dell dizüstü bilgisayarınızın garanti ayrıntılarını birkaç tıklama ile alabilirsiniz. Bunu almak için şu adımları izleyin.

Bu Yazımızda Okuyun :   iOS 14.8 Güncelleme Hatası (Çözümü)

ADIM 1:   İstediğiniz herhangi bir tarayıcıyı açın ve bu adresi ziyaret edin.  http://www.dell.com/support/home/us/en/19?app=warranty

image 63

ADIM 2: Sorduğu ayrıntıları girin ve gönder düğmesine basın. Veya web sitesinin her şeyi otomatik olarak algılamasını sağlamak için PC algılama seçeneğini kullanabilirsiniz. Sadece aynı bilgisayardan sörf yapıyorsanız garanti ayrıntılarını bulmanız gerekir.

ADIM 3: Gönder düğmesine bastığınızda, dizüstü bilgisayarınızın garanti durumu istenir. Ayrıca isterseniz garantiyi uzatabilirsiniz. Tamamlamadan önce, Dell Dizüstü Bilgisayarınızın garanti durumunu kontrol etmek için bir yöntem daha anlatalım.

Yöntem 3. Dell Support Assist ile Dell Dizüstü Bilgisayar Garanti Durumunu Kontrol Edin

Dell destek yardımı, tüm ayrıntıları öğrenmeye ve müşteri yöneticilerinden yardım almaya yardımcı olan tüm Dell dizüstü bilgisayarlara önceden yüklenmiş bir programdır. Bunu kullanarak dizüstü bilgisayarınızın garanti durumunu da öğrenebilirsiniz. Nasıl yapılacağını görelim.

ADIM 1: Başlat düğmesine tıklayın ve ” Dell Support Assist” i arayın  ve enter tuşuna basın.

ADIM 2: Bu programa sahip değilseniz, onu dell resmi sitesinden indirebilirsiniz.

ADIM 3: Bu programı açtığınızda, ayrıntıları göster adlı bir seçeneğiniz var.

ADIM 4: Bu düğmeye tıkladığınızda, garanti durumu, servis kimliği, Seri numarası ve çok daha fazlası dahil olmak üzere dizüstü bilgisayarınızın tüm ayrıntılarına sahip olursunuz.

Bu Yazımızda Okuyun :   Cyberpunk 2077 Sistem Gereksinimleri Nelerdir ?

Dell Dizüstü Bilgisayarınızın garanti durumunu gerçekten kontrol etmek için bu yöntemlerden herhangi birini kullanabilirsiniz. Bu üç yöntemden hangi yöntemi tercih ettiğinizi bize bildirin.

Sonuç

Umarım bu dell garanti sorgulama makalesi ihtiyacınız olanı bulmanıza yardımcı olmuştur. Bu makaleyi arkadaşınızla paylaşın ve bu makaleyi sosyal medya platformlarımızda beğenin. Her zamankinden daha fazla büyümemize yardımcı oluyor. Bu makaleyle ilgili herhangi bir sorunuz varsa, yorum bölümünde bize bildirin. Ayrıca, değerli önerilerinizi bize iletmekten her zaman çekinmeyin. Okuduğunuz için çok teşekkürler. Şerefe!

”Google
16 Beğenmekten Vazgeç